Antiga Barbearia de Bairro krema za brijanje

Post Reply
King
Naučnik brijač

Antiga Barbearia de Bairro krema za brijanje

Post by King » 09 Dec 2013, 23:28

Za sada samo slika i sastav, a malo više nakon par brijanja, iako nakon prvog brijanja mogu kazati kako mi se čini da je kudikamo bolja od L'Occitane Cade Rich kreme s obzirom da su tu negdje u cjenovnom rangu.
L'Occitane Cade Rich 150,00 kn za 200 ml dok je ova krema 13,50 EUR za 125 ml uključujući i ekstra kvalitetnu drvenu kutiju u kojoj se dobije (ukoliko želite kremu bez drvene kutije onda je cijena 11 EUR, ali da ga :sex: kutija vrijedi 2,5 EUR pa makar kao suvenir).
Miris je kombinacija cedrovine i sandalovine s malo patchoulija i bergamota - u svakom slučaju jako osvježavajući, diskretan i nosu ugodan miris - nema onaj karakteristični umjetni miris kao npr. Musgo Real krema.
Sastav s tube:
Aqua, Stearic acid, Palmitic acid, Glycerin, Butylene Glycol Cocoate, Potassium hydroxide, Sodium hydroxide, Myristic acid, Lanolin, Hamamelis Virginiana Water, Punica Granatum Fruit Water, Aloe Barbadensis Leaf Powder, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Parfum, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal, Citral.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Antiga Barbearia de Bairro krema za brijanje

Post by Slice » 10 Dec 2013, 08:47

Jučer sam baš razmišljao o tome kako nemam više namjeru intenzivno upotrebljavati proizvode za brijanje koji su sebi ne sadrže lanolin ili pčelinji vosak. To su dva sastojka koja imaju vrlo blagotvoran učinak na kožu, poglavito na različite dermatoze i općenito suhu kožu kojoj je većina nas sklona upravo zimi. Navedena krema ima lanolin u sastavu, stoga vjerujem da je odličan izbor upravo za ovo vremensko razdoblje! :thumbs:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 11 Dec 2013, 09:05

@King

Kakve su performanse u odnosu na Musgo Real i da li si probao Musgo Real Lavender?
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
King
Naučnik brijač

Post by King » 11 Dec 2013, 13:39

naftas wrote:@King

Kakve su performanse u odnosu na Musgo Real i da li si probao Musgo Real Lavender?
Musgo Real od lavande nisam provao.
Provao sam "originalnu" Musgo Real kremu, potrošio tubu i više je nikada ne bih kupio. Miris te kreme mi je bio previše umjetan, a i neki od sastojaka mi je izazvio peckanje po licu - ne mogu to nazavati klasičnom iritacijom, ali u svakom slučaju neugodan osjećaj, a i performanse joj nisu bile na baš zavidnoj razini.
U svakom slučaju ova krema je miljama daleko od Musgo Real kreme.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 11 Dec 2013, 17:11

Ja sam probao Musgo Real Orange Amber i bila mi je OK kao krema, a miris je bio jako dobar. Zanima me još za probati ona Oak Moss.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Dec 2013, 18:28

King wrote:Miris te kreme mi je bio previše umjetan.
Meni je već ovo dovoljan razlog zbog kojeg vrlo brzo napuštam neki proizvod.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 18 Jan 2014, 08:56

korijen wrote:Ja sam probao Musgo Real Orange Amber i bila mi je OK kao krema, a miris je bio jako dobar. Zanima me još za probati ona Oak Moss.
Kažu da ta i ona Basil Lime smrde na pišalinu. Ako te zanima Lavender (jako dobra, čak bolja od Orange Amber), reci pa ti odvojim uzorak.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 14 Mar 2014, 08:26

@King

Imam pitanje...

Jel još koristiš ovu kremu i kako si zadovoljan? Naime, primjetio sam da ti je "O Melhor" krema u dosta zadnjih konfiguracija, pa bih te molio da napišeš koju i o njoj i možda napraviš usporedbu ABdB i O Melhor.
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”