Vadis SC

Benjamin Barker
Britva

Vadis SC

Postby Benjamin Barker » 18 Jun 2014, 09:19

Vadis SC

Sastav (INCI): aqua,myristic acid,stearic acid,glycerin,potassium hydroxide,cocamide mea,parfum,menthol,boric acid,sodium borate,hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxadehyde,d-limonene,linalool,coumarin.
Proizvođač: Aroma,Sofia,Bugarska.

Kao što sam obećao,donosim ovdje kratki osvrt na ovu kremu...
Krema dolazi pakirana u plastičnu tubu od 65ml,zeleno bijelog dezena sa slikom barbe,frajera,tipa etc. koji se sprema zamišljenog pogleda istu sa četkicom aplicirati... :)
Krema ima blag miris kokosa,natruha bilja,ništa napadno,standardne bijele boje...
Već male količine kreme rade tonu gustog,kvalitetnog lathera....
Iako je naveden mentol u sastavu,nema nikakvih efekata hlaðenja...
Standardno, kao i kod dosta bugarskih krema,ima u sustavu Bornu kiselinu (acidi borici) vjerovatno zbog antiseptičkog i bakteriostatičkog djelovanja,iako je dokazana da je kancerogena i samim time zabranjena u EU,čak i u veterini...

Hvala još jedanput Naftašu na ovoj kremi i bilježim se uz štovanje :)....
I to je to-dobar tek...
Over and Out....

PS-ako koga zanima kako izgleda samo pakiranje ove kreme,neka pogleda moj SOTD od 04.06...
"After the first glass (of absinthe), you see things as you wish they were. After the second, you see things as they are not. Finally you see things as they really are, which is the most horrible thing in the world." - Oscar Wilde

marn
Naučnik brijač

Re: Vadis SC

Postby marn » 18 Jun 2014, 21:12

http://www.livestrong.com/article/26164 ... oric-acid/

Nije možda neka referenca, ali bez straha od borne kiseline, prosim vas

naftas
Student brijanja

Re: Vadis SC

Postby naftas » 19 Jun 2014, 09:27

I ja sam čuo na više mjesta da borna kiselina nije kancerogena, te da se ispituju njezina anti-kancer svojstva. Jedina stvar s njom je da li koža reagira, ali to je individualno. Dosad sam probao tri bugaarske kreme, sve tri su imale bornu (& luku... :mrgreen:) i sve tri su bile jako blage na licu, za razliku od recimo makedonskih krema, koji je isto tako imaju u sastavu, ali nisu ni sjena bugarskim.

Meni je Vadis isti kao i Viking. Čak mislim da imaju isti sastav. Jako dobre i blage kreme, kako za lice tako i za džep.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!

Return to “Kreme za brijanje”