Tabac Original (facelift)

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Tabac Original (facelift)

Post by Slice » 04 Jan 2015, 14:43

Otkako je Tabac povodom svoje 55. godišnjice napravio facelift svojih proizvoda, prije svega EDT-a, isti postupak nije zaobišao niti proizvode za brijanje: svima dobro poznat i odličan sapun, kremu za brijanje i aftershave. Prva zamjetna promjena je ona vizualna, a odnosi se na redizajnirani logo koji sada izgleda ozbiljnije i modernije. Premda je na službenoj stranici Mäurer & Wirtza navedeno, »The successful fragrance has, of course, remained unchanged,« mišljenja sam da je miris ipak promijenjen, barem što se tiče sapuna i kreme. To će prepoznati svatko tko usporedi stare s novim proizvodima za brijanje. Prije facelifta je miris sapuna osjetno odudarao od onoga kreme koji je bio svježiji, citrusniji, zbog čega je nekima i više odgovarao od mirisa sapuna koji je bio prilično intenzivan. Što se promijenilo? Meni je sada miris sapuna i kreme identičan i zbog svježine mi odgovara i za svakodnevnu uporabu, što ne bih mogao reći i za staru formulaciju sapuna od kojeg mi je ponekad trebao mali odmor.
Krema se nije mnogo promijenila, ali je sada mome njuhu miris gotovo identičan onome sapuna. Mišljenja sam da je ova krema mogla imati mnogo bogatiju teksturu. Kao da je proizvođač baš htio prilično »prozračnu« teksturu kako bi rezultat brijanja bio što temeljitiji, odnosno bliži sapunu. Dakako, to je samo moja pretpostavka, stoga što ova krema svojom prozračnom teksturom prilično odudara od većine dostupnih, ako već ne i svih dostupnih krema za brijanje na našem tržištu. Osobno mi je nedostajalo zaštite, a taj čimbenik nije mogla nadoknaditi ni dobra klizavost. Neuobičajeno je da krema toliko odudara od sapuna po pitanju performansi, no opet vjerujem da bi mogla naći svoje mjesto među ljudima koji se briju brijačima s više oštrica (npr., Fusion ProGlide). Vjerujem da bi u tom slučaju krema dovoljno i štitila, a svojom bi teksturom omogućavala lako ispiranje brijača. Ipak, mišljenja sam da nama klasičarima ova krema malo toga može ponuditi pored iznimno ugodnog mirisa. Na priloženim fotografijama je moguće vidjeti kako izgleda pjena izrađena destiliranom vodom, pri čemu napominjem da nema zamjetnih odudaranja s obzirom na kakvoću vode.

Image

Image
Praskaton
Naučnik brijač

Re: Tabac Original (facelift)

Post by Praskaton » 04 Jan 2015, 23:07

Vratija se Šime...
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”