TOBS Grapefruit

Post Reply
Adept
Steven Hawking brijanja

TOBS Grapefruit

Post by Adept » 23 Jun 2015, 16:41

Stiglo, pa samo par fotki...
Miris, ljudi moji je, za onoga tko voli citruse, fenomenalan - vrlo osvježavajuć - savršen miris za vruća ljetna jutra!
Još se nisam obrijao, sutra ću se obrijati pa odmah napišem i prve utiske, no ukoliko se bude ponašala kao ostatak palete, ova bi krema trebala pružiti sasvim zadovoljavajuće performanse.

Image

Image

Image
Tomek
DE

Re: TOBS Grapefruit

Post by Tomek » 23 Jun 2015, 17:01

De si zel i kulike te je koštala
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 23 Jun 2015, 17:24

Kupljena je sa "The Traditional Shaving Company".
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 24 Jun 2015, 16:28

Konzistencija: niti previše "vodenasta", a niti previše "sapunasta" - izvrsna kremasta konzistencija koja dozvoljava da se finest jazavcem nakon nekoliko vrlo laganih kružnih pokreta četkica savršeno napuni i za više od tri prijelaza. Krema je nakon putovanja iz Engleske po toplom vremenu došla savršeno očuvana i spremna za brijanje, tj. izvrsno je zadržala svoju konzistenciju, a što može biti problem kod nekih krema koje znaju postati podosta "vodenaste"/rijetke kada dođu do krajnjeg korisnika.
Boja: krema je bijele boje bez ikakvih umjetnih bojila i sedefastog je sjaja, a što je čini vrlo oku ugodnom.
Miris: miris je uistinu vjeran mirisu grejpa, vrlo je decentan i niti malo ne mijenja svoje note u napravljenom latheru. Ja inaće volim citrusne mirise i ovaj mi miris savršeno odgovara. Vrlo je osvježavajuć, a opet nije nikako nametljiv i/ili zamoran.
Performanse: prvo što me oborilo sa nogu je sposobnost izrade pjene. Nakon doslovno nekoliko vrlo laganih prijelaza jazavcem po kremi dobija se izuzetno velika količina pjene koja je ugodno (ali nikako pretjerano) masna i pruža sasvim zadovoljavajuću zaštitu lica tijekom brijanja. Krema nije nikako "pahuljasta" i/ili vodenasta i vrlo kvalitetno pokriva kožu lica. Nakon ispiranja vodom, lice nije niti najmanje masno već je vrlo osvježeno, zategnuto i glatko, a i brijač se izuzetno lagano ispire te na njemu ne ostaju nikakve naslage nakon brijanja.
Moram napomenuti kako je krema pomalo žedna i to se odmah da osjetiti. Treba je pažljivije dozirati vodom, ali kada se dosegne zadovoljavalući omjer - nagrada je neočekivana eksplozija vrlo ugodne pjene koja će vam priuštiti izvrsno brijanje.
Iako će ova pjena biti stalno u mojoj rotaciji, njezin nenametljiv i osvježavajući miris te činjenica kako nakon brijanja ostavlja glatko i zategnuto lice bez trunke masnoće po mojem je mišljenju čini savršenim ljetnim izborom.
TOBS je napravio još jednu kvalitetnu kremu, bez daljnjeg.
Preporuka!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 25 Jun 2015, 11:35

Premda sam nakon slučaja "Avocado" u mojim početcima s klasičnim brijanjem dobio averziju na TOBS, a potom i općenito na 3T (TOBS, T&H, Trumpers), ipak mi se čini da su se popravili! Inače ovo što sam do sada probao od Engleza je, naglašavam za mene, čista "kemija" i to dakako u onom negativnom smislu riječi!
Adept, drago mi je da ti krema odgovara jer su kreme TOBS-a i dalje u kategoriji best buy! :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 25 Jun 2015, 11:48

Slice wrote: Adept, drago mi je da ti krema odgovara jer su kreme TOBS-a i dalje u kategoriji best buy! :D
Upravo to.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 12 Jul 2015, 14:20

Nakon nekoliko brijanja ovom kremom, došlo je vrijeme nekako zaokružiti utiske o ovoj, za mene u potpunosti novoj, kremi.
Stojim iza svega što sam rekao - i dalje.
Držim je u frižideru na +4 i izrađujem je samo sa jazavcima.
Količina kreme koja se dobije je... jako velika.
Krema je vrlo zaštitnički nastrojena i žilet samo leti preko nje; jako se lagano ispire sa lica i ostavlja blag miris grejpa - vrlo čist i ugodan miris koji nikako nije napadan i brzo nestane tako da se lice može staviti bilo koji AS bez bojazni kako će se mirisi ispreplesti, tj. kako će miris grejpa na bilo koji način "onečistiti" vaš omiljeni AS. Meni miris grejpa jako paše, jako.
Najtoplija preporuka - definitivno :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 17 Aug 2015, 13:38

Image

Danas sam prvi put probao ovu kremu pa sam odlučio i napisati prvi dojam. Naime, ova krema ima odličnu teksturu: kremasta je, a opet je poput većine pjena dobivenih od sapuna. Nije potrebno mnogo kreme i moguće je dobiti veliku količinu pjene: pogotovo ukoliko se izrađuje sintetičkom četkom. Primijetio sam da mi se četka "čudno" ponašala. Naime, nakon što sam izradio pjenu na licu i za vrijeme dok sam je izrađivao, četka je onako "plahutala," a obično je mnogo stabilnija i tvrđa kad radim pjenu nekim drugim proizvodima. To me je dakako iznenadilo, ali vrlo ugodno, jer je osjećaj na licu bio bolji nego inače: sve je nekako bilo masnije i klizavije. Klizavost je odlična, kao i zalihosna klizavost koja je osjetna!
Dakako, pored odličnih performansi, ova krema ima i meni iznimno dobar i ugodan miris! On je "prirodan," odnosno baš kao što to i jest miris grejpa: nisam osjetio nikakvu "sintetičnost" u njemu. Zaista je kvalitetan, ugodan i dobro odmjerenog intenziteta. Moram priznati da nisam baš previše očekivao od ove TOBS-ove kreme sudeći prema dosadašnjim iskustvima s TOBS-om, ali sam se prevario! Ovo je naprosto odlična krema, ako ne i jedna od najboljih krema za brijanje koju sam do sada probao. Očito se sve poklopilo: odlične performanse s naglaskom na klizavosti, posebice onoj zalihosnoj i dakako iznimno ugodan i dobro odmjeren miris koji će odgovarati ljubiteljima citrusa! Moja preporuka! :thumbs:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 24 Aug 2015, 17:21

Slice! Ti da napišeš da je TOBS za preporuku?
Sad sam siguran da su te Vanzemaljci kidnapirali i klonirali, a s originalom nahranili onog lika iz Matrixa.
Ti još nisi ni svjesan. Ugradili su TOBS gen u tvoj genom. Sad si GMO. Sad si naš.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 24 Aug 2015, 21:16

:lol:
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”