TOBS Cedarwood SC

Adept
Steven Hawking brijanja

TOBS Cedarwood SC

Postby Adept » 14 Jul 2015, 15:11

Nova stvarca iz TOBS-ove radionice - pa tko prvi proba neka napiše koju riječ :wink:

Image

Image

Slice
mr. sc. brijanja

Re: TOBS Cedarwood SC

Postby Slice » 14 Jul 2015, 15:49

Meni paše ulje cedrovine iz primjerice Pitralonovog Classica. Mogla bi i u ovoj kremi biti dobra! :D

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 14 Jul 2015, 16:21

Ništa onda, valja probati, ali combo zvuči opako: TOBS + Pitralon :thumbs:

Marlon51
Mach III

Postby Marlon51 » 17 Feb 2016, 18:28

Kupio sam ovu kremu u Londonu u 11. mjesecu u TOBS shopu. Miris ove kreme je savršen, a o performansama ne treba previše govoriti... Meni osobno je imala najbolji miris od svih krema u ponudi.

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 17 Feb 2016, 20:29

E, to sam čekao!!!
THX

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 28 May 2016, 21:18

Ajmo malo o ovoj kremi...
Onako, za početak - vrlo je različita od lavande, po svemu! Hajdemo to probati nekako suvislo formulirati...

Krema pjeni čak i jače od lavande! Smočio sam kremu i četku (RR Plisoft) i petnaestak puta bez ikakvog pritiska prošvrljao po kremi – ali doslovno prošvrljao. Pre-lather je eksplodirao u samoj kutiji, a kada sam na licu počeo formirati onaj pravi lather toga je bilo toliko da je padalo u lavandin! Ne zezam vas... Pojma nemam što TOBS stavlja u svoje kreme da tako pjene, ali malo kreme napravi planinu pjene, toliko da čovjeka iznenadi! To je savršena stvar za početnike jel se ne moraju zezati sa izradom pjene – pjena se stvara ko da je isseravaš iz limenke pod pritiskom :shock: Dobijena pjena NIJE toliko čvrsta i masna kao što je to lavandina, ali je podjednako klizava, a to znači POPRILIČNO.
Miris pjene je vrlo intenzivan i u živoj kremi, ali i u pjeni. Po intenzitetu mirisa, ova krema me fura na Tabac, a to znači da je miris vrlo intenzivan i kao takav nije za svakoga. Savršeno sam svjestan da ima ljudi kojima tako izražen miris može smetati. Ja nisam jedan od njih - ja sam lud za mirisima ;) Pjena niti malo ne gubi na mirisu, pače – cijelo kupatilo miriši po friško ispiljenom drvetu, po cedrovini, patchouliju i laganim citrusima. Koža je nakon brijanja vrlo opuštena i izrazito mirišljava. Miris se na licu i četkici jako zanimljivo raslojava i nakon brijanja miris je takav da ti skoro ne treba AS - prisutan je osjetno više i jače nego kod lavande. Nakon samog brijanja i ispiranja (pjena se također ispire vrlo jednostavno - par pljuskova vodom i lice vam je sasvim čisto i bez ikakvih masnih i/ili inih drugih rezidua). Nakon brijanja i ispiranja, kristaliziraju se mirisi svježe prepiljenog drveta sa agrodolce mirisom patchoulija, grejpa i natruhom slatkog (ala vanilija, ali vrlo decentno). Nikada do sada nisam vidio toliki dijapazon mirisa u jednoj kremi za brijanje, nikad – nešto fenomenalno, meni barem! Sušenje kože lica je jedva primjetno. Pola sata nakon brijanja - dok pišem ovo, oko sebe osjetim olfaktornu auru koja lagano emanira sve svoje skrivene slojeve različitih mirisa. Izvrsno!
Summa summarum -
Krema se fenomenalno pjeni. Dobijena pjena NIJE toliko masna i viskozna kao lavandina, ali je, baš kao i lavandina, vrlo kliska; elem - "lakša" i kliska pjena jednostavno je savršena za britvaše! Organoleptika, a posebno olfaktorna simfonija, mene je osobno oduševila! Konzistencija je tipična za TOBS-ove kreme, a boja kreme je lagano kremasta. Miris žive kreme vrlo je kompaktan i iz njega nije moguće doživjeti sve olfaktorne nijanse, no nakon brijanja, mirisi se počnu oslobađati i "ljuštiti" i na koži ostaju poprilično dugo nakon samog brijanja. Sušenje kože skoro pa i nije vrijedno spomena, a koža je nakon brijanja opuštena. Eventualna negativna strana ove kreme može biti uistinu intenzivan miris koji može smetati ljudima koji ne vole tako dominantne mirisne kompozicije. Poradi lakoće izrade, ovo je savršena krema za početnike!

Image

P.S. Samo da TOBS napravi AS, EDT ili EDC na ovu temu i to je onda... joooj... LUDNICA :jazavac:

tux-scooby
DE

Postby tux-scooby » 28 May 2016, 22:59

Aaaauuuuuuuu, kupio si me ovim postom. Vec vidim sto ce biti sljedeca kupovina :D

bulldog
DE

Postby bulldog » 29 May 2016, 11:34

tux-scooby wrote:Aaaauuuuuuuu, kupio si me ovim postom. Vec vidim sto ce biti sljedeca kupovina :D

Nisi jedini

Sent from my iPhone using Tapatalk

tux-scooby
DE

Postby tux-scooby » 29 May 2016, 11:36

bulldog wrote:
tux-scooby wrote:Aaaauuuuuuuu, kupio si me ovim postom. Vec vidim sto ce biti sljedeca kupovina :D

Nisi jedini

Hoce li biti neki GB u skorije vrijeme? :D

bulldog
DE

Postby bulldog » 29 May 2016, 11:38

tux-scooby wrote:
bulldog wrote:

Nisi jedini

Hoce li biti neki GB u skorije vrijeme? :D

Oprosti, nisam bas usvojio te kratice, ako se ne varam mislis na grupnu kupovinu ?
Ja sam za, moram jos kupiti neke sitnice pa ako zelis mozemo skupa narucit
Ajde da to realiziramo javi mi se u box

tux-scooby
DE

Postby tux-scooby » 29 May 2016, 11:40

bulldog wrote:Oprosti, nisam bas usvojio te kratice, ako se ne varam mislis na grupnu kupovinu ?

Tako je, mislio sam na group buying :) Cujem se onda u inboxu :)

bulldog
DE

Postby bulldog » 29 May 2016, 11:41

tux-scooby wrote:
bulldog wrote:Oprosti, nisam bas usvojio te kratice, ako se ne varam mislis na grupnu kupovinu ?

Tako je, mislio sam na group buying :) Cujem se onda u inboxu :)

Vazi

miha
Kamisori

Postby miha » 29 May 2016, 14:21

Zar se nisu prije nekoliko godina dobijale TOBSice u nekom Zagrebackom ducanu?

Return to “Kreme za brijanje”