Nivea krema za brijanje (tamno plava ambalaža)

Slice
mr. sc. brijanja

Re: Nivea krema za brijanje (tamno plava ambalaža)

Post by Slice » 29 Jun 2013, 21:21

Tekstura joj i nije toliko loša, samo je štos da se Nivea brzo suši na licu. Mnogo je bolja opcija Florena, ukoliko vam ne smeta za lice. S obzirom na kreme koje se mogu kupiti kod nas, po mom je mišljenju Speick najbolja opcija jer pruža i dovoljnu klizavost, dok većina ostalih krema jako zaostaje upravo u tom segmentu, pa tako i Nivea.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 May 2014, 09:14

Danas sam se nakon nekoliko godina ponovno nasapunao Nivea Mild kremom. Prvo što sam primijetio je da je tekstura kreme bitno drugačija od one kakvu pamtim, odnosno je bila nekako "tekuća" prilikom istiskivanja iz tube. Da se razumijemo, nije ona u tekućini, ali je jaakoo mekana.... Također mi je izostao i onaj poznati miris, koji je sada gotovo neprimjetan. Pjenu sam radio sa dosta velikom četkom, i napravio sam ju jako brzo. Pjena je na licu bila kvalitetna i postojana, a jedno punjenje četke je bez problema odradilo dva prolaza (nakon brijanja je u četki ostalo pjene za još barem tri prolaza). U posudu u kojoj sam radio pjenu stavio sam kreme recimo veličine jednog ovećeg badema. Brijanje britvom je prošlo savršeno.
Zaključak. Za cijenu od 10,50 kn na akciji u DM-u, mogu reći da je ovo best buy krema. Speick je krema koju smatram najboljom od svih koje sam probao, međutim u odnosu na ovu Niveu, Speick ima samo značajno ljepši i ntenzivniji miris. Speick je istodobno dvostruko skuplji od ove kreme....
...iako u okviru od 20 kn pričati o nekoj cijeni i nije nešto :D
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 May 2014, 10:02

U mom slučaju Wilkinson krema šiša i Niveu i Speick... YMMV...!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 May 2014, 10:23

naftas wrote:U mom slučaju Wilkinson krema šiša i Niveu i Speick... YMMV...!
+1: Wilkinson je bolji performer kod mene od Speicka.

@Praskaton
Ne znam je li to nova Nivea na akciji ili ona u staroj tubi? Mislim da su stare zapravo povukli iz prodaje, ali da je formulacija ostala identična. Zbog protijeka vremena ti se krema učinila različitom, ali mislim da su iste. Još imam onu staru tubu, a probao sam i novu i nisam primijetio neku razliku. Ako ti odgovara Nivea, trebao bi probati i Florenu jer je isti proizvođač! Vidio sam da se pojavila i nova krema Nivea Sensitive, ali je za kupiti kod nas još nisam vidio: kod nas je moguće kupiti, za sada, samo Mild čije je pakiranje redizajnirano nakon što je Nivea redizajnirala logo.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 May 2014, 10:32

Speick je broj jedan (zbog mirisa)....
Wilkinson ne zaostaje, a i Nivea je tu negdje.
Smisao mog posta je bio da Nivea unatoč tome što je krajnje jeftina vrlo dobro odradi posao....
Imam problem što sam malčice škrt :oops: , pa se kada kupim ovako jeftin proizvod bahatim i u posudu stavim cijeli centimetar kreme.... :lol: :lol: :lol:

Wilkinson je zbilja odlična krema (vjerojatno i bolja od Nivee), pa postaje upitno trošenje novca na neke razvikane proizvode, kada se i sa svima pristupačnim kremama može odraditi super posao....
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 22 May 2014, 10:39

Praskaton wrote:... upitno trošenje novca na neke razvikane proizvode, kada se i sa svima pristupačnim kremama može odraditi super posao....
Ovo nije samo za kreme, pogledaj arko ( :cry: ), celliu i fitness for men naspram ostalih sapuna!

Ralon, Solea naspram ostalih AS...

Biobaza, Nivea AS sensistive balm naspram ostalih balzama....

Sve genijalni proizvodi a ujedno i jeftini (do 40kn)...
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 May 2014, 10:46

Točno, Speick se izdvaja po mirisu, ali dosta ovih krema u istom rangu ima usporedive pa čak i bolje (Wilkinson) performanse po mom mišljenju. Oni kojima odgovara Nivea, neka probaju i Florenu jer se neće razočarati! Imam reakciju na tu kremu pa je ne mogu upotrebljavati, ali performanse i cijenu je teško pobijediti. Mislim da je cijena svega 9,90 kuna u Mülleru, a performanse su odlične. Samo da nema reakcije i krema vam je odlična! Baš je Mustinjo nedavno komentirao na SOTD-u: viewtopic.php?f=13&t=2304&p=25070&hilit=#p25070.

@babarog
Na ove talijanske sapune koje si naveo dosta ljudi ima reakciju pa već zbog toga moraju tražiti dalje. Na Fitness imam reakciju, a i DFay nam je pričao da ga sapun skuri. Pored toga mogu reći da je Cella dobar sapun kad se radi FL ili na dlanu dok je u posudi pjena sasvim drugačija. Meni Cella postaje neugodna na licu, poglavito na trećem prolazu, tako da...
Opet mi je fenomenalno da je sapun kao što je Tabac, koji je toliko parfumiran, gotovo univerzalno prihvaćen kao neproblematičan i to u bilo kojem smislu.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 May 2014, 10:49

....a pogledaj odnos cijene Mach 3 brijača i NOS Filarmonica britve..... (nećemo sada o tome čime se lakše i brže obrijati) :D :D :D :D

Ma nismo mi na ovom forumu da nađemo najučinkovitija i najjeftinija sredstva. Nama je brijanje ipak nešto više od uklanjanja dlaka i normalno je da malo zastranimo i kupimo kremice koje su deset puta skuplje od Nivee (čisto da ne trolamo temu :D )...
doduše nije normalno da te kreme onda rade lošiju pjenu od Nivee ili Speicka (neću spominjati Willkinson čisto iz inata onom bušaču zemlje :lol: :lol: ).
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 22 May 2014, 11:10

@Slice
Znao sam da češ se javiti zato sam i stavio Arko :mrgreen: , point being da se vrhunske performere može naći po vrlo jeftinim cijenama!

A uz to kladim se da bi ti našao neku zamjerku i goloj Kate Upton u svom krevetu :P :D
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 22 May 2014, 11:46

babarog wrote:A uz to kladim se da bi ti našao neku zamjerku i goloj Kate Upton u svom krevetu :P :D
OOOO....DAAAAA..... :smoke:
Praskaton wrote:(neću spominjati Willkinson čisto iz inata onom bušaču zemlje :lol: :lol: ).
Dišpet... To se zove dišpet, ti jedan kombinirajući dišperadunu... :mrgreen:
Last edited by naftas on 22 May 2014, 18:02, edited 1 time in total.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 22 May 2014, 12:45

Kako izgleda ambalaža?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 May 2014, 13:23

papagioro wrote:Kako izgleda ambalaža?
Image
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 May 2014, 14:12

Ne nije takva.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 May 2014, 14:40

http://connaughtshaving.com/niveascde.html
Ovako nešto. Obratite pozornost na cijenu. Kako sam napisao u DM-u je trenutno 10,50 kn :D
gyges
DE

Post by gyges » 22 May 2014, 18:06

Praskaton wrote:

Speick je broj jedan (zbog mirisa)....
Wilkinson ne zaostaje, a i Nivea je tu negdje.
....

Vjerovatno bi se složio s tobom prije koji mjesec, ali Spieck je jedino mirisom bolji od Wilkinsona (barem meni).
Po performasama Wilkinson bolji, duplo jeftiniji, definitivno best buy.
Miris kreme ili sapuna za brijanje ionako ubijem AS, tako da miris ne bi tebao imati presudnu ulogu.
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”