Kako napraviti pjenu iz kreme

napoleon
Student brijanja

Kako napraviti pjenu iz kreme

Postby napoleon » 24 Nov 2008, 14:29

Kupili ste kremu, četku i nije vam jasno kako dalje?
Pozorno pratite :lol:

Postoji nekoliko načina stvaranja pjene kremom. U ruci, u posudici (ovdje) te direktno na licu.

1. Uzmite jednu malu posudicu, napunite ju vrućom vodom i potopite četku.

Image

Ostavite ju da se namače neko vrijeme (npr. dok se tuširate).

2. Ispraznite posudicu i lagano otresite četku. Nemojte ju skroz osušit. Lakše je dodati vode nego ju oduzimati :wink:
U posudicu stavite oko 2 cm kreme za brijanje.

Image

3. Kružnim pokretima počnite miješati kremu. Bit je pogoditi pravilan omjer vode i kreme. To je stvar prakse. 15ak sekundi mješanja, iz iskustva vidim da je u ovom slučaju premalo vode pa je pjena suha.

Image

Dodao 1 žlićicu vode (potrebno je stvarno malo)

4. Nakon minutu mješanja, bodivamo kvalitetnu pjenu. Mogla bi biti i malo mokrija. Znate da je negdje oko optimuma kada imate ove "rožiće" koji ne splasnu s vremenom već se opiru gravitaciji :twisted: Zanemarite hrđu :lol:

Image

5. Nanošenje pjene na lice kružnim pokretima tek nakon što smo lice oprali i namočili.

Image

6. Izgled pjene na licu (sry na lošoj slici :( )

Image

7. Četka nakon jednog nanošenja pjene ima u sebi još pjene za 2 nova "pjenjenja".

Image

Hint: ako hoćete da vam pjena bude još toplija, stavite vruću vodu u jednu posudu i u nju stavite posudicu sa pjenom

Image

King
Naučnik brijač

Postby King » 11 Feb 2010, 14:32

Evo još malo o izradi pjene za one kojima gornje objašnjenje nije dovoljno
http://straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Making_basic_cream_lather_in_three_different_ways

napoleon
Student brijanja

Postby napoleon » 11 Feb 2010, 15:56

Za novajlije: kupite četku, pročitajte članke i krenite raditi pjenu. To je jednostavno vještina koju ćete savladati jedino praksom. A uz tu praksu ćete i shvatiti kakva pjena vama osobno odgovara (vodenija, kremastija,...)

EASY
Mach III

Postby EASY » 09 Jan 2011, 18:48

Može li mi netko reći koliko u izradi pjene i samom brijanju znači destilirana voda?

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 09 Jan 2011, 19:00

Negdje je to već dobrano spominjano...
Prošvrljaj po forumu, King je pisao o tome, to on upražnjava...

filip00
DE

Re: Kako napraviti pjenu iz kreme

Postby filip00 » 13 Apr 2012, 20:24

Danas sam se prvi put probao obrijat koristeći samo pjenu (bez sapuna) i moram priznat da mi je bilo puno ugodnije. Baš je nekako bilo kremasto i ugodno za prolazit britvom, umjesto sapunasto, drugačija je tekstura uz sapun, imam neki osjećaj kao da britva puno ugodnije klizi samo kroz kremu. Možda zabrijavam :D

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 11 Feb 2015, 18:52

Imam novu tehniku koja vrijedi i za sapune i kreme.. Zbog nestrpljivosti mi se nekad neda namakat cetku par minuta, pa se umivat par minuta, a i skuzio sam da mi pjena za drugi pass redovito ispadne bolja nego ona za prvi. Razlog je u tome sto se cetka natopi s pjenom cekajuci da obavim prvi pas. Dakle napravim prvu pjenu na licu, time pripremim cetku i dlake za ono sto slijedi, a to je umivanje i ponovno nanosenje pjene.. De facto s drugom pjenom radim prvi pass. Funkcionira savrseno! Probajte

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 11 Feb 2015, 18:58

Zanimljivo, bacim probicu :thumbs:

Return to “Kreme za brijanje”