Wilkinson krema za brijanje

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Wilkinson krema za brijanje

Post by Adept » 12 Apr 2011, 09:24

Praskaton wrote:
Adept wrote:Iznenadilo me da u Kauflandu imaju obije Wilkinsonove kreme - njih u Kauflandu prije nisam viđao... No, ja sam si ipak uzeo sapun.
I fulao :oops: , barem po mojim iskustvima. Doduše, ja sam njihov sapun koristio jaaaako davno, ali mi nije ostao u dobrom sjećanju. Za razliku od kreme....
Nisam ga još probao, no vidjet ću... Postati ću jedan objektivan osvrt na taj sapun. Može biti i da jesam, i ako jesam (a što će se vidjeti nakon nekoliko brijanja sa njim), lako se ja njega riješim ;) Sigurno mi neće skupljati prašinu ;) Čitao sam podosta o tom sapunu i na SRP-u i na B&B-u (doduše, nakon što sam ga kupio...) i vidim da su mišljenja podijeljena. No, probati ćemo ga, otvorena duha i bez predrasuda pa ćemo vidjeti kakvu ćemo mu sudbinu namjeniti ;)
Sven
Britva

Post by Sven » 23 Apr 2011, 12:11

Jučer u preduskršnjoj kupnji sam naletio na Wilkinson kremu u Mercatoru. Jest da košta 17 kn, ali nisam mogao proći pored nje a da ju ne kupim.
Potpisujem sve navedeno o toj kremi, zasad najbolja krema koju sam koristio.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 27 Apr 2011, 23:38

Probao sam je danas. Pjena je količinski zadovoljavajuća i izvrsne konzistencije i mirisa (uz nešto veću potrošnju kreme), ali "WOW" učinak izaziva činjenica kako brijač klizi po licu - tu je ova krema jako dobra (osim toga, na njoj su i deklarirani "moisturising agents").
Neznam poradi čega, ali morao sam koristiti malo više kreme kako bih dobio količinu pjene koju, recimo, dobijem sa Connaught kremama. No, ruku na srce, to me uopće ne zamara i za to me nije niti najmanje briga - krema je dostupna, krema je OK i krema podmazuje i hidratira jako dobro, a to mi je ono što je važno...
Miris joj je identičan kao i sapunu (mislim kako će se od sapuna i kreme dobiti dobar Überlather - što da ne, valja probati...), ali je kudikamo decentijeg intenziteta i lijepo se zadržava na četkici.
Sve u svemu - kvalitetna stvar, a ktome još i dostupna - osvježenje na hrvatskom wet shaving tržištu...
Vincero
DE

Post by Vincero » 01 May 2011, 00:00

Adept wrote:Probao sam je danas. Pjena je količinski zadovoljavajuća i izvrsne konzistencije i mirisa (uz nešto veću potrošnju kreme), ali "WOW" učinak izaziva činjenica kako brijač klizi po licu - tu je ova krema jako dobra (osim toga, na njoj su i deklarirani "moisturising agents").
Neznam poradi čega, ali morao sam koristiti malo više kreme kako bih dobio količinu pjene koju, recimo, dobijem sa Connaught kremama. No, ruku na srce, to me uopće ne zamara i za to me nije niti najmanje briga - krema je dostupna, krema je OK i krema podmazuje i hidratira jako dobro, a to mi je ono što je važno...
Miris joj je identičan kao i sapunu (mislim kako će se od sapuna i kreme dobiti dobar Überlather - što da ne, valja probati...), ali je kudikamo decentijeg intenziteta i lijepo se zadržava na četkici.
Sve u svemu - kvalitetna stvar, a ktome još i dostupna - osvježenje na hrvatskom wet shaving tržištu...
imam slično iskustvo...uvijek radim face lather, pa sam primjetio da to najbolje prolazi sa dosta vlažnom četkom i sa malo više kreme
Al bez obzira na sve krema je 10/10
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 04 Jul 2011, 11:37

Danas sam bio u Mulleru u zg i kupio wilkinson kremu za 7,5kn!
Ona sensitive je 10,80kn. eto mozda nekome pomogne.
Probao je nisam, namjeravam danas navecer ili sutra ujutro...
King
Naučnik brijač

Post by King » 04 Jul 2011, 11:43

mrandersonneo2001 wrote:Danas sam bio u Mulleru u zg i kupio wilkinson kremu za 7,5kn!
:thumbs: odlična krema
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 04 Jul 2011, 11:55

pa zato sam ju i kupio :) :shaving:
Hvala King ;)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 04 Jul 2011, 17:30

Odlična bi vrlo lako mogao biti i understatement - ova krema je otkriće...
Odrađuje svoje jednostavno izvrsno, a brijač klizi kao po ledu - ja osobno nisam, još uvijek :wink: , probao nešto klizavije (kad budem, ja javim :wink: ), a i hidratira kožu sasvim dobro.
Za te novce, mislim kako je to ubjedljivo najjači best buy na ovim prostorima.
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 04 Jul 2011, 17:57

Za te novce, mislim kako je to ubjedljivo najjači best buy na ovim prostorima.
Najiskrenije, ja niti ne znam za bilo koju drugu kremu za bijanje da dode manje od ove Wilkinson!
King
Naučnik brijač

Post by King » 04 Jul 2011, 18:58

Adept wrote: Za te novce, mislim kako je to ubjedljivo najjači best buy na ovim prostorima.

...i šire.......
filip00
DE

Post by filip00 » 03 Jun 2012, 11:39

Neki dan sam kupio ovu kremu budući da imam sapun koji me oduševio mirisom, ali nisam bio prezadovoljan pjenom koju je davao. Sada kad radim lather kombinacijom pjene i sapuna, oboje wilkinson - pjena je jako dobra, ali ono što mene oduševljava je miris! Ne znam zašto, ali wilkinson miris je meni jedan od najdražih mirisa u brijanju koji se da osjetiti. Ormarić mi toliko miriši po toj kremi/sapunu da svaki posjet kupaoni iskoristim za otvaranje i šnjofanje :lol: def. preporuka zbog mirisa, milina kako je ugodan :)

Aha da, karakteristike kreme :D pa ono, nije loša. Nisam probao toliko mnogo krema, jedino sam još probao niveu koja je bila onak, niš posebno i testni uzorak "spanish leather" koji me apsolutno ostavio bez riječi koliko je fenomenalan.
Rezime, wilkinsonova krema za 15ak kuna - solidna kupovina :)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Sep 2012, 16:17

Wilkinson Sword SC New (Sensitive Skin)
Sastojci: Aqua, Stearic Acid, Glycerin, Cocos Nucifera, Potassium Hydroxide, Potassium Chloride, Theobroma Cacao, Sodium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Parfum, Dimethicone, Polyquaternium-7, Limonene, Linalool.

Jučer sam u Mülleru kupio Wilkinson Sword SC (Sensitive Skin) za 9,90 kuna. Cijena kreme za normalnu kožu je identična. Ovu bih kremu svrstao u rang s kremama: Palmolive Classic, Palmolive Sensitive i Florena. Očito je kako je ova krema mnogo bolja od primjerice Niveine koja mi je grozna i na koju sam imao reakciju. Postoji sličnost s Florenom iako je tekstura već iz tube mnogo bolja i gušća te je miris ugodniji—mnogo je bolja i od Florene. Što se tiče Palmolive Classica, njega baš i ne volim jer je miris stvarno umjetan i krema nema performanse koje očekujem, tako da mi je Wilkinson bolji i od Classica. Palmolive Sensitive je po mom mišljenu bolji od Classica i usporediv je s Wilkinsonom po performansama. Što se tiče mirisa, posve je očito da je on umjetan i kod Palmolive Sensitivea i kod Wilkinsona, ali je manje izražen kod Wilkinsona—što je bolje pošto je krema namijenjena osjetljivom licu.

Što se tiče usporedbe s kremama malo višeg ranga (premda se neki ne će složiti sa mnom) kao što su Speick i Proraso, primarna i odmah zamjetna razlika je upravo miris. Naime, Speick ima herbalni i prirodan miris kao što to ima i novi Proraso od eukaliptusa i mentola. No, unatoč tome, imam osjećaj—premda se trebam još neko vrijeme brijati Wilkinsonom—kako je ova krema blagotvornija za lice od Speicka i Prorasa. Osobno mi Speick i Proraso imaju preintenzivne mirise i inače mi je draže kad je miris što suptilniji jer je riječ o kremi koju je potrebno nanijeti na lice, a ne parfemu. Kao što se vidi prema sastavu, Wilkinsonova krema—barem ova za osjetiljivu kožu—u sastavu nema Aloe Veru, kao što je to već spomenuto u ovom postu. Upravo zbog toga i natpisa ‘New’ na kutiji, mislim kako je riječ o novoj formulaciji, a da je stara povučena pa su neki tako i napisali na stranim forumima. No, to je sve na razini moje spekulacije jer nisam dodatno provjeravao. Kao i lamice Wilkinson, ova je krema proizvedena u Njemačkoj u Solingenu—poput svima nam dragog Merkura 34C (HD).

Probat ću i Wilkinsonovu kremu za normalnu kožu jer je iznimno prihvatljiva i vjerujem kako je jednako dobra kao i ova za osjetljivu. Po meni je ova krema odlična te mi je zbog suptilnijeg mirisa i odličnih performansi bolja i od Palmolivea Sensitive koji je vrlo sličan i jednako dobar po performansama. No, Wilkinsonova je krema ipak bolja i povoljnija. Što se tiče usporedbe sa Speickom i novim Prorasom koje također trenutačno upotrebljavam, mojoj koži više odgovara Wilkinsonova krema koja nije “nametljiva” kao što su to navedene.
Takeri
DE

Post by Takeri » 12 Sep 2012, 18:43

Meni je ova za normalnu kožu bolja..
Postojanija mi je, duže ''drži'' četka, a i masnija mi je, bolje mi brijač klizi..
''A real man isn't as soft as a baby's behind.'' Jason Statham :)
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Sep 2012, 21:33

Hajde priznajte, tko je ovom liku s B&B-a poslao ovu kremu? :D
Unatoč tome što je Speick gotovo dvostruko skuplji i manje ga ima, žestoka je konkurencija Wilkinsonu kao i Proraso.

Malocchio. WILKINSON cream. Badger & Blade. http://badgerandblade.com/vb/showthread ... NSON-cream (pristupljeno 12. rujna 2012.).
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 13 Sep 2012, 10:01

Ovdje se pojavila usporedba ove kreme sa Speick kremom za brijanje. Trenutno koristim obje kreme, s time da je naglasak na Wilkinsonu jer ju jednostavno želim potrošiti (dosadila mi je), a budući da u pravilu koristim Tabac sapun, nikako da ju potrošim :D . Po mom skromnom mišljenju, Wilkinson je odlična krema, ali je ipak lošija od Speick kreme. Iako je Speick više nego dvostruko skuplja krema, i dalje su to iznosi koji su apsolutno svima prihvatljivi. Speick kremu doživljavam kao vrhunsku kremu, po iznimno poštenoj cijeni. S druge strane, Wilkinson je odlična krema, a cijena od 7,5 kn je praktički smiješna.
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”