"Palmira" krema za brijanje

King
Naučnik brijač

"Palmira" krema za brijanje

Postby King » 19 Apr 2011, 15:09

Zahvaljujući Napoleonu dobio sam gore navedenu kremu pred nekih 10-ak dana i naravno odlučio joj dati šansu u nadi da će to biti još jedan u nizu proizvoda koji će me oduševiti, ali nažalost odmah na početku moram kazati kako to nije bio slučaj.
Naime, nakon Wilkinson kreme, koja će po svemu sudeći biti prva krema koju ću uspjeti potrošit, Palmira se pokazala kao izuzetno loša krema.
Kako bih bio što objektivniji odlučio sam joj dati šansu par dana za redom i ponio sam samo nju na put, ali nažalost jučer sam bio u Mulleru i kupio još jednu Wilkinson kremu (em zato jer ću onu prvu potrošiti za nekih mjesec dana, em zato jer u Mulleru košta 7,50 kn za razliku od Mercatora u Rijeci gdje joj je cijena 17,00 kn :evil: ).
E, sad što je to što kod Palmire valja i ne valja? Krenimo od mirisa za koji mogu kazati da je u biti jedina svijetla točka ove kreme, jer je izuzetno diskretan i ugodan nosu za razliku od mirisa Palmira sapuna koji meni ne paše (negdje sam već spomenuo da mi miriše na nekadašnje Karbofix ljepilo u posudici).
Što se tiče pjene koja se iz kreme dobije mogu kazati da pjene ima dovoljno za 2-3 pa možda ćak i 4 prolaza, ali ta pjena nema kvalitetu u vidu da podmazuje kožu i omogući fino klizanje žileta, a o britvi da i ne govorim. Prvi put kad sam koristio Palmira kremu imao sam osjećaj da se brijem malo bolje naoštrenom pilom, a ne britvom. Nakon tog brijanja sam mislio kako bi britvu trebalo malo proći na kamenu, ali sam odlučio to ne učiniti već joj dati šansu drugi dan s drugom kremom i brijanje je bilo odlično što znači da je problem bio u Palmiri, a ne u oštrini britve.
Kako sam već par dana na putu i nisam ponio britvu već samo HD i Bolzano mislio sam da će krema biti nešto bolja za ovakav "set-up", no nažalost opet moram kazati kako se ni ovdje krema nije iskazala. Ponovno isti osjećaj "čupanja", a ne rezanje dlaka, tako da je moj jedini zaključak kako kremi fali ono nešto kako bi kvalitetno podmazala kožu i omekšala dlake te brijanje učinila ugodnim.
Kad bih morao dati ocjenu od 1-10 dao bih joj 3, a ne 1 i to iz dva razloga. Prvi je miris za koji sam već rekao kako je ipak jednajako svijetla točka ove kreme, a drugi je taj jer je ipak za jednu stepenicu bolja od Ralon kreme.

napoleon
Student brijanja

Re: "Palmira" krema za brijanje

Postby napoleon » 19 Apr 2011, 18:58

Mene jako podsjeća na Brinell kremu :?

korijen
Student brijanja

Postby korijen » 06 Jul 2012, 13:17

Ne znam jel se ova informacija tu stavlja ali sam vidio da Fripo Saan(?), onaj u Ilici u Zagrebu drži Solo kreme za brijanje (plavu i zelenu, ne znam razliku) i Palmira kremu za brijanje. Koštaju 9,80-9,90 kuna.

Ako se nekom eksperimentira...

Slice
mr. sc. brijanja

Postby Slice » 07 Jul 2012, 07:28

Pa zelena je "menthol," a plava je "regular." No, na B&B-u sam vidio da plava u sastavu ima bornu kiselinu - a sigurno ima i zelena - tako da... :thumbdown:

brothers, "Solo Shaving Cream, Extra Moisturizing, Regular," Badger & Blade, http://badgerandblade.com/vb/showthread ... ng-Regular (pristupljeno 7. srpnja, 2012).

korijen
Student brijanja

Postby korijen » 15 Jul 2012, 20:51

Tip u dućanu je reko da su dobre pa me malo zanimaju. Vjerojatno ću kupiti ovu bez mentola za probu.

mrandersonneo2001
DE

Postby mrandersonneo2001 » 15 Jul 2012, 21:21

korijen wrote:Tip u dućanu je reko da su dobre pa me malo zanimaju. Vjerojatno ću kupiti ovu bez mentola za probu.

ako slobodno dodam, imam je, bas sam se obrijao koristeći navedenu, bez mentola i nisu lose. Po mome je dobra strana, to što se lako skidaju, pogotovo sad po ljeti kad je koža sama po sebi dosta masnija pa mislim da ne treba masnija krema po ljeti...
I da, ja je osobno nanosim vise manje 3 puta vise nego sve ostale, dakle 3 lješnjaka ;) a ne jedan.
ostalo, je vise manje, sve ok, lijepo pjeni, ne svrbi, nema neki intenzivni miris, a ono ok...

Benjamin Barker
Britva

Postby Benjamin Barker » 21 Jul 2012, 15:03

Navedene Solo kreme se mogu kupiti i u Plodinama,a nisu ni jako skupe-oko 8 ili 9 kn.
"After the first glass (of absinthe), you see things as you wish they were. After the second, you see things as they are not. Finally you see things as they really are, which is the most horrible thing in the world." - Oscar Wilde

monkeylord
Shaveta

Postby monkeylord » 02 Apr 2013, 21:46

Da oživim stari post :D
Prije par dana mi je frend iz Zagreba donio Palmira kremu i ja sam osobno oduševljen s njom, apsolutno ništa od iritacije, žilet klizi i faca mi poslije brijanja nije ni najmanje isušena.

balansero21
DE

Postby balansero21 » 29 Jun 2013, 21:17

monkeylord wrote:Da oživim stari post :D
Prije par dana mi je frend iz Zagreba donio Palmira kremu i ja sam osobno oduševljen s njom, apsolutno ništa od iritacije, žilet klizi i faca mi poslije brijanja nije ni najmanje isušena.

ja sam prije također koristio Palmira kremu i isto mi je bila sasvim dobra

duki92
Shaveta

Postby duki92 » 29 Jun 2013, 23:29

Nažalost, nisam imao priliku da uživam u Palmira kremi, jer mi gori lice od nje, ali čini mi se da za cenu koju se prodaje (0.6E) nije loša, lako i oblilato peni, lubrikacija solidna. Miris ne bi trebalo da se ocenjuje, ali lično mi je zanimljiv.

Slice
mr. sc. brijanja

Postby Slice » 30 Jun 2013, 11:33

duki92 wrote:Nažalost, nisam imao priliku da uživam u Palmira kremi, jer mi gori lice od nje.

Moje je pravilo da odmah prestanem s uporabom proizvoda ukoliko osjetim peckanje. Ima previše dobrih formulacija da bih upotrebljavao ove koje mi ne odgovaraju. No, pošto je svaka koža drugačija, drugačija je i reakcija na određeni proizvod, premda postoje i neki proizvodi na koje većina ljudi ima reakciju.

duki92
Shaveta

Postby duki92 » 30 Jun 2013, 15:56

Slice wrote:Moje je pravilo da odmah prestanem s uporabom proizvoda ukoliko osjetim peckanje.

To ti je pametno :thumbs:
Nema potrebe mučiti sebe, kad ima alternative.

No, ima nas i tvrdoglavih, pa sam propatio zbog toga. Istu reakciju sam imao i sa Arko kremama, čak i sa onom "extra sensitive".

sve_znalica
DE

Postby sve_znalica » 03 Feb 2015, 02:21

Fulao temu. Brisi post :lol:

Return to “Kreme za brijanje”