Dezići bez aluminij klorhidrata i pasta za zube bez fluora

naftas
Student brijanja

Dezići bez aluminij klorhidrata i pasta za zube bez fluora

Post by naftas » 11 Jul 2013, 22:15

Slice, ovo je najviše pitanje za te pošto te ne mogu PM-ati...

Da li znaš, ti ili itko drugi, neke dezodoranse bez aluminij klorhidrata i pastu za zube bez fluora? Supruga je uhvatila taj smjer.

Naravno, vrijedi i ako bilo tko drugi zna.

Sorry ako sam off-topic...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
uto
Kamisori

Re: Dezići bez aluminij klorhidrata i pasta za zube bez fluo

Post by uto » 11 Jul 2013, 22:23

Jedina pasta za zube bez fluora, a koju sam ja koristio (a i vidio da ima za kupit) je Paradontax. Ima 3 vrste i jedna je bez fluorida (piše na kutiji u malom crvenom pravokutniku).

Cijena je od 30 i nešto kuna do 40.

Ima slankast okus, te je potrebno malo privikavanje na nju. (čak je to i napisano na ambalaži).

Molio bih i ja još koju preporuku za slične paste.

Naime, čuo sam da je fluorid, uz aspartam (umjetni zaslađivač kao Natren) na popisu bojnih otrova u Pentagonu... ?!
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 11 Jul 2013, 22:45

Većina dječjih pasti je bez fluora! :mrgreen:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Jul 2013, 22:52

Vjerovao ili ne, baš sam danas gledao ponudu mirisa bez aluminija u Mülleru. Naime, u principu ne upotrebljavam mirise pod pritiskom, odnosno sve ove iz kantice baš kao što je to i pjena/gel za brijanje. Dulje sam vrijeme upotrebljavao samo alum, da bi nakon toga prešao na alverdeov miris s limetom. Müller ima onaj od CD-a i još jednog proizvođača. Obično favoriziram proizvode od alverdea jer su mi odlični; u principu su veganski i cjenovno su prihvatljivi.
Nedavno sam čitao i rad u kojem je jedna liječnica pisala o uporabi mirisa s aluminijem pri čemu je relevantno spomenuti kako je preporučila izbjegavanje bilo kakvih mirisa, a ukoliko se već upotrebljavaju, onda neka to budu oni koji u sebi ne sadrže aluminij. Naime, ona smatra da se molekule aluminija mogu apsorbirati kroz pore na koži, dok druga strana smatra kako su one prevelike u odnosu na veličinu pore na našoj koži, tako da ne može doći do apsorpcije. U posljednje vrijeme, poglavito kad je vruće, se češće tuširam i upotrebljavam samo sapun i uglavnom nemam problema s neugodnim mirisom. Najbolja detoksifikacija organizma je putem znoja, no ukoliko se onemogući prirodno znojenje, onda se onemogućuje i prirodno izbacivanje toksina i hlađenje tijela. Moja je preporuka, ako ćemo staviti eksperimente s učestalijim tuširanjem i "samo sapunom" na drugu stranu, alverdeov miris. Ukoliko ti je to za suprugu, onda imaš onaj od trešnje i brusnice, a od nedavno imaju i onaj koji je posebno namijenjen muškarcima koji nisam još probao. Limeta mi je odlična! :thumbs:
Što se tiče paste za zube, pored onih više-manje uobičajenih, sam upotrebljavao i alverdeovu, ali ona u sebi ima fluor. Paste za zube bez flora je najbolje potražiti u trgovinama kao što je bio&bio. Weleda i lavera, pored ostalih, proizvode pastu za zube bez fluora. Pošto su navedene paste često više nego dvostruko skuplje od uobičajenih, pogledaj i paste za djecu! Prehrana je jako bitna što se tiče održavanja higijene zubi. Osobno nemam potrebu za učestalim pranjem zubi, a to je izravna posljedica prehrane. Neki su frutisti znali ići tako daleko da nisu uopće prali zube, što naravno može izazvati neželjene posljedice.
byrd
DE

Post by byrd » 11 Jul 2013, 23:41

Speick dezodorans!
I´d lather be shaving...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 12 Jul 2013, 07:39

byrd wrote:Speick dezodorans!
Izvrsno - idemo još :jazavac:
Bilo bi lijepo ovdje nabrojati čim više takvih proizvoda - stvoriti jednu "zdravu" bazu...
Zašto da ne?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Jul 2013, 08:13

CD Deo

Sastojci: Alcohol denat., Aqua, glycerin, fragrance, Polyaminopropyl biguanides, Nymphaea Alba Flower Extract, Phenoxyethanol, Citric Acid, Alpha-Isomethyl Ionone, benzyl benzoate, benzyl salicylate, eugenol, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool, butylphenyl Methylpropional, citral, Citronellol, Coumarin.

Müller, cijena je oko 20 kuna.
http://www.cd-koerperpflege.de/produkt/wasserlilie-0

Treba pripaziti na sastojke kao što su: Geraniol, Citral, Coumarin jer mogu izazvati alergijske reakcije. No, kao i uvijek, dobro je napraviti test prije početka uporabe novog proizvoda!

Mislim da bi u Mülleru trebalo biti i Weledinog mirisa od citrusa! Također sam dulje vrijeme upotrebljavao Sprey Mist od Naturally Fresha (http://www.naturallyfreshdeodorantcryst ... loz-120-ml) za koji mislim da ga je moguće kupiti u dm-u. Sadrži prirodne mineralne soli, odnosno Alum i koliko se sjećam nisam bio toliko zadovoljan performansama i alverdeova limeta mi je bila bolja. Oni koji se jednostavno žele riješiti dezića u kanticama, mogu upotrebljavati, što je i mnogo bolje, alum. Osobno sam primjetio da je vrlo učinkovit jer omogućava znojenje, ali otklanja neugodne mirise. No, osobno sam više orijentiran prema mirisima kao što su alverde, CD, Weleda i sl.
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 12 Jul 2013, 18:01

+1 za alum!

Ekološki, efikasan, jednostavan!

Ali bez mirisa (prednost?)
balansero21
DE

Post by balansero21 » 12 Jul 2013, 19:03

duki92 wrote:+1 za alum!

Ekološki, efikasan, jednostavan!

Ali bez mirisa (prednost?)
što se mene tiče - prednost
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 12 Jul 2013, 19:38

duki92 wrote:+1 za alum!
Koji alum?
Ukoliko je to alum bez aluminija (a sukladno nazivu thread-a), navedi na koji si alum mislio.
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 12 Jul 2013, 19:58

Običan alum blok koji se koristi nakon brijanja, kao što je Slice predložio tj. "potassium aluminum sulfate" - kalijum aluminijum sulfat - 2KAl(SO4)

Imam neki turski, mislim da tu nije bitna marka.

Nema aluminijum hlorohidrata, ali sadrži aluminijum u drugom obliku. Sad ne znam da li je bitno da nema samo tog jedinjenja, ili aluminijum u opšte..

Valjda postoji druga varijanta, verujem da vam je poznata, "Aluminijum-Ammonium-sulfat", koji je namenjen baš kao dezodorans, ali to nisam koristio i ne mogu da komentarišem. Mislim da je to Balein kristal dezodorans.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Jul 2013, 21:29

IMHO: najbolje je tuširanje i sapun; na drugom bi mjestu bili ovi dezići bez aluminija u bilo kojem obliku; na trećem bi bio alum kao alternativa dezićima u kantici.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 12 Jul 2013, 21:29

duki92 wrote: Sad ne znam da li je bitno da nema samo tog jedinjenja, ili aluminijum u opšte..
Bitno je da nema aluminija - on je, per se, potencijalno opasan - bez obzira o spoju u kojem se nalazi.
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 12 Jul 2013, 21:42

Ok, to je vec druga stvar.
bade1976
DE

Post by bade1976 » 12 Jul 2013, 22:10

Ja ovaj koristim već jako dugo i prezadovoljan sa sa njim!
http://www.lush.hr/shop/product/product ... ti-aromaco
Post Reply

Return to “Proizvodi za poslije brijanja”