Balza sa dijamantnim pastama

miha
Kamisori

Re: Balza sa dijamantnim pastama

Post by miha » 08 Mar 2016, 23:32

ender2811 wrote:Miha,
Ta 4 slurry kamena, to su shiro nagura ili?
Ako imas volje, stavi post o svom jnatu, to je jako zanimljiva tema, a da ne bude ovde offtopic.
Necemo filozofirat :D
botan
tenjou
mejiro
tomonagura
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 09 Mar 2016, 10:43

Ne znam u koju temu da ovo stavim, a da ne trolam...
Dakle, neki dan sam probao svoje britve nakon Naniwe 10000 finiširati na stropu sa krom oksidom koji mi je velikodušno posudio naš predragi vođa Adept. Iskreno, nakon cca 20-ak krugova i naknadnog stropanja na običnom stropu, ja i nisam vidio neke značajne razlike. Britve su odlično brijle prije kroma, a brijale su i nakon. Prije nego mi je Adept posudio strop sa kromom ja sam na ebayu kupio pastu koja još nije stigla, a u međuvremenu sam među svojim potrepštinama za restauraciju britvi našao u zelenu pastu koju sam nanio na jednu stranu jednog stropa... Uglavnom, nakon što sam nastropao i Thiers Issard i NN britvu primijetio sam da je Issardica neugodnija za brijanje, dok je ova NN britva i dalje jako ugodna. Zbog navedenog sam odlučio da više neću koristiti krom, (barem za sada :cekic: ) već mislim da je i Naniwa 10000 uz dobro stropanje sasvim dovoljna. Naravno Issardicu sam ponovno naoštrio na Naniwi i jutros imao jako ugodno brijanje....
Žao mi je samo što sam i Cybershaverovu Henkelsicu malo (a zbilja malo :D ) provukao preko kroma ...
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 09 Mar 2016, 16:46

Puno nas cesto zaboravi koliko znaci dobro i tehnicki ispravno stropanje.. Meni je znalo nakon kamena cuda napravit u smislu ostrine i ugladenosti

Sent from my iPhone using Tapatalk
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 09 Mar 2016, 16:53

Potpisujem svaku riječ.
Post Reply

Return to “Umjetni brusevi”