Od postavljanja bevela pa do stropanja

Post Reply
babarog
Student brijanja

Od postavljanja bevela pa do stropanja

Post by babarog » 19 Jul 2014, 12:38

Budući da znam da nekoliko forumaša ima Gold dollar britvu a dosta njih je imalo u ruci istu zanima me slijedeće:

1. oni koji su ju oštrili jel vam ju bilo lakše ili teže naoštriti nego neku normalnu britvu od sheffield steela ili solingena ili ostalih renomiranih proizvođača?
2. oni koji su se brijali dali vam je skinula sve dlake na koje je oštrica došla u jednom prolazu ili je trebalo više prolaza?

I zanima me dali kada postavljate bevel na širokim britvama (preko 6/8) dali koristite kut od hrbta ili ga ispravljate tako da postavite nešto između hrbta i brusa?
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
marn
Naučnik brijač

Re: Od postavljanja bevela pa do stropanja

Post by marn » 19 Jul 2014, 14:28

Posto nisam nikad imao gold $ mogu samo komentirati trece pitanje, dakle ne koristim nikakvu traku ili slicno nego ostrim kako je. Primjetio si vjerojatno da sto je britva sira ima i deblji hrbat, tako da je kut ostrenja priblizno isti.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 19 Jul 2014, 14:34

Moram priznati da mi se ne čini da ima toliko deblji hrbat da bi imala isti kut, dapače imam osjećaj kao da je kut manji odnosno da je šiljastiji!

Galerija
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 19 Jul 2014, 15:28

babarog wrote:Moram priznati da mi se ne čini da ima toliko deblji hrbat da bi imala isti kut, dapače imam osjećaj kao da je kut manji odnosno da je šiljastiji!
Kod Gold dollara je sve moguće
mgros
DE

Post by mgros » 19 Jul 2014, 17:04

hehe od 10, 9 ih ima neku grešku. Uglavnom oko pete i potrebni je malo popravit sa npr dremellom (se tak piše?).
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 19 Jul 2014, 17:26

Nije ovo vezano uz goldicu već jednu duraxicu! naime nahonao sam ja nju i idem se brijati i na prvu nije onako fini osjećaj kao recimo sa manjom britvum, slično mi je bilo kada sam dobio i emporicu u ruke nekako dosta harsh osjećaj i blago čupkajući!

Galerija
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 19 Jul 2014, 18:00

A, jel ta durexica ima na sebi utor za onaj vibro-prsten pa se pretvara u Power Straight Razor... :smoke:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 19 Jul 2014, 18:17

naftas wrote:A, jel ta durexica ima na sebi utor za onaj vibro-prsten pa se pretvara u Power Straight Razor... :smoke:
Ne, nije to shavetta, to je britva :P

Galerija
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 19 Jul 2014, 18:39

babarog wrote:
naftas wrote:A, jel ta durexica ima na sebi utor za onaj vibro-prsten pa se pretvara u Power Straight Razor... :smoke:
Ne, nije to shavetta, to je britva :P
Pa nego šta?! Ne mijenjaš žilete već samo prstene odnosno baterije... :smoke:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 19 Jul 2014, 21:09

Moram priznat da je i meni brijanje s nekim većim full hollow britvama bilo manje ugodno, ali skoro sam siguran da je u pitanju kut brijanja. Što je britva veća i više brušena teže je dobiti dobar rezultat brijanja, tj. treba više raditi na tehnici.
A možeš uostalom i izmjerit hrbat i britvu pa izračunat kut
Post Reply

Return to “Brušenje - tehnike”