Na koji način radite HHT test

Post Reply

Koji dio dlake držite među prstima prilikom HHT testa

Poll ended at 09 Feb 2011, 13:28

1. korijen dlake
1
33%
2. vrh dlake
2
67%

Total votes: 3
King
Naučnik brijač

Na koji način radite HHT test

Post by King » 04 Feb 2011, 13:28

Pitanje se odnosi na to koji dio dlake držite među prstima prilikom HHT testa.
napoleon
Student brijanja

Re: Na koji način radite HHT test

Post by napoleon » 04 Feb 2011, 16:29

Držim vrh, možda je to varanje :oops:
britva
DE

Post by britva » 04 Feb 2011, 16:45

Drzeci za vrh svakako lakse prolazi HHT, ali ne bi smjelo imati utjecaja ako se test radi kako treba tj. bez potezanja dlake radi lakseg rezanja.

Medju odgovore bih dodao i "Nemam pojma, ne pazim na to."
King
Naučnik brijač

Post by King » 04 Feb 2011, 16:57

britva wrote:Drzeci za vrh svakako lakse prolazi HHT, ali ne bi smjelo imati utjecaja ako se test radi kako treba tj. bez potezanja dlake radi lakseg rezanja.
Slažem se uz sitne opaske.
Naime zbog strukture same dlake koja se sastoji od tzv. ljuskica (vide se pod mikroskopom), a koje idu u smjeru korijen-vrh preporučljivi i ispravan način za HHT test je držanje dlake za vrh dlake (neću ovdje ulaziti u detalje s potezanjem dlake i sl. jer to ipak spada u tehniku rada HHT testa i vjerujem da su s njom više manje svi upoznati).
No, ni držanje za korijen dlake ne smatra se nepravilnim, ali u tom slučaju oštrica ne mora "ući" među te ljuskice pa se najčešće zna dogoditi da britva ne prođe HHT iako bi ga da se dlaka držala za vrh prošla bez ikakvih problema. Velika većina tada pristupa dodatnom oštrenju i postiže da britva prolazi HHT, ali u tom slučaju je oštrica izuzetno nabrušene i najčešće neugodna za brijanje.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 07 Feb 2014, 20:59

Ovu temu sam do sada previdio, u svakom slucaju sam i ja skuzio ovo sto King pise u zadnjem postu. Posto koristim dlake sa zenine cetke za kosu koje su dosta duge, ne znam sto je vrh a sto korijen, no ako znam da bi britva trebala proci hht, a ne prolazi ga samo okrenem dlaku, e voila- dlaka odleti!
Post Reply

Return to “Brušenje - tehnike”