Brusni kamen

Post Reply
vidas
BIC

Brusni kamen

Post by vidas » 24 Nov 2008, 10:53

Vidim da je ovo novi forum pa da ga otvorimo.
Planiram kupit britvu ve duže vrijeme pa da počnemo od brusnog kamena.
koja je potrebna granulacija kamena? Ja imam Japanski Kasumi - 240-1000 Grit Combination Whetstone. Zanima me dali je to dobar kamen za oštrenje britve ili bi trebao finiji (2000-3000grit)?
britva
DE

Re: brusni kamen

Post by britva » 24 Nov 2008, 12:56

vidas wrote:Vidim da je ovo novi forum pa da ga otvorimo.
Planiram kupit britvu ve duže vrijeme pa da počnemo od brusnog kamena.
koja je potrebna granulacija kamena? Ja imam Japanski Kasumi - 240-1000 Grit Combination Whetstone. Zanima me dali je to dobar kamen za oštrenje britve ili bi trebao finiji (2000-3000grit)?
Na žalost taj kamen ti je dobar jedino u početnoj fazi restauracije stare britve.
Za nastavak ti treba nešto oko 4000 i 8000. U americi koriste norton 4k/8k kombinirani kamen ali ga kod nas nema za kupiti.

Treba ti još i kamen za poliranje od nekih 12000 naviše - za to možeš koristiti i neku od pasti za poliranje ali je meni draži kamen :D

Kasnije ću staviti više detalja, sad sam na poslu pa nemam vremena.

--
Z
vidas
BIC

Post by vidas » 30 Nov 2008, 12:28

Može se i kod nas naručit Norton 4k/8k iz Amerike ali dođe papreno skup oko 100$, koja mu je alternativa kod nas?

Dali bi onda ovaj kamen bio dobar, iman isti takav ali 220/1000 i prezadovoljan
http://easy.youbuy.jp/index/raRWYeQDj35 ... 3MMiqavuxg../

Ako neko ima nešto polovno prikladnog grita slobodno može da ponudi.
vidas
BIC

Post by vidas » 04 Dec 2008, 00:08

Gledao po netu čitao proučavao što mi treba i shvatio da mi u biti ne treba kamen od 4k i 8k nego u biti samo kamen za finiširanje 10k do 12k.
Ako sam dobro shvatio ja bi u biti trebao samo svako otprilike mjesec dana britvu lagano pobrusit na završnom kamenu i to bi trebalo bit dovoljno naravno uz svakodnevno "stropanje", britva koja dolazi je polovna "shave redy"(bar se nadam).
http://straightrazorplace.com/classifie ... /941/cat/3
Interesira me dali moja teorija "drži vodu"

Za kamen za finiširanje sam mislio uzet ovako nešto
http://www.koordenwinkel.eu/shaving/bel ... r-182.html
Imate li iskustva sa ovom vrstom kamena? Na netu mogu nać samo pohvale za njega i sviđa mi se što se prodaje i u manjim komadima pa ne moram kupovat velik komad(istina teže je za oštrit ali oštri se jako rijetko pa se da potrpit).

Vaše mišljenje?
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 05 Dec 2008, 11:48

To o čemu ti pričaš radim ja, tako da... djeluje. :D I ja imam coticulu i samo malo touch-up-am brid.
Ako ne misliš restaurirati britve i oštriti ih, tada je ovo dobro. Jedino moraš paziti da ju ne lupiš o slivnik ili nešto, jer ćeš tada trebat grublji kamen da ju ponovo naoštriš.
vidas
BIC

Post by vidas » 05 Dec 2008, 12:45

To sam i mislio sad samo čekam britvu da stigne.

Vidio sam da ima više vrsta coticula i koliko sam shvatio učinak poliranja je manje-više isti samo se izgledom i oblikom razlikuju, mislim na žuti coticul jer za plavi znam da je grublji(4000grit).
Isplati li se izdvojit više za "Coticule Kosher"(najveća kvaliteta) kad i sam vlasnik tvornice kaže da ima isti učinak kao i coticule selected samo je izgledom savršeniji.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 05 Dec 2008, 17:39

vidas wrote:To sam i mislio sad samo čekam britvu da stigne.

Vidio sam da ima više vrsta coticula i koliko sam shvatio učinak poliranja je manje-više isti samo se izgledom i oblikom razlikuju, mislim na žuti coticul jer za plavi znam da je grublji(4000grit).
Isplati li se izdvojit više za "Coticule Kosher"(najveća kvaliteta) kad i sam vlasnik tvornice kaže da ima isti učinak kao i coticule selected samo je izgledom savršeniji.

Uzmi onaj koji možeš priuštiti.
Često preporučuju stranicu www.theperfectedge.com za kotikule.
A možda nađeš i nešto povoljno na straightrazorplace :wink:
Post Reply

Return to “Brusevi-ostalo”