Sapuni vs kreme (feeling?)

Slice
mr. sc. brijanja

Sapuni vs kreme (feeling?)

Post by Slice » 25 Jan 2013, 19:38

Zanima me vaše iskustvo vezano za uporabu sapuna i krema za brijanje. Naime, vjerujem kako je većina od nas probala reprezentativan broj različitih sapuna i krema za brijanje. Premda u tom segmentu svatko od nas iznova povećava svoje iskustvo, mene zanima nešto što je vezano za ove dvije kategorije proizvoda za brijanje i to u općem smislu. Naime, rezultat mog iskustva brijanja različitim kremama i sapunima je taj da sam više naklonjen sapunima, ali to je najviše zbog jednog čimbenika koji sam primijetio--a to je da se jednostavno osjećam mnogo svježije i nekako "čišće" i "lakše" nakon brijanja sapunom, dok nakon brijanja kremom osjećam neku vrstu "težine." Niti jedna mi krema do sada nije uspjela dati taj osjećaj "čistoće i lakoće" koji osjećam nakon uporabe sapuna--u tome me poglavito iznenadio Klarov Kabinett kao jedan klasični trostruko mljeveni sapun odličnih performansi.
Zanima me kakvo je vaše iskustvo, ali ne u onom uobičajenom smislu--meni su bolji sapuni, a meni kreme--već iskustvo koje imate s obzirom na osjećaj nakon brijanja, pa i za vrijeme dok proizvod za brijanje, bio to sapun ili krema, dotakne kožu lica. Što vam daje "bolji osjećaj" i osjetite li neku razliku po tom pitanju :?:
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Sapuni vs kreme (feeling?)

Post by Adept » 25 Jan 2013, 20:38

Nikako ne mogu reći da mi je jedno bezuvjetno bolje od drugoga.
Postoje sapuni koji su predivni, postoje sapuni koji su sranje.
Postoje kreme koje su nešto fenomenalno, a postoje i takva "čuda" od krema da ti se život smuči.
Ukoliko netko preferira više jedno ili drugo - OK, nemam apsolutno ništa protiv, ali ja ću si pokušati i iz jednog i iz drugog svijeta iznaći ono što mi najbolje paše.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 25 Jan 2013, 20:53

Ma mislim da si shvatio, ali ne bih htio da nastane buka u komunikacijskom kanalu. Nisam otvorio još jednu od onih dosadnih i uobičajenih tema u stilu--"Jesu li vam bolji sapuni ili kreme?"--jer je to stvar osobnog izbora. Zanima me jeste li primijetili da vam je osjećaj drugačiji kad se brijete kremom, a drugačiji kad se brijete sapunom ili to niste primijetili i ne osjetite neku razliku?
Ja se nekako osjećam svježije nakon brijanja sapunom, za razliku od kreme, i to jedino na taj način mogu opisati. Ne radi se o tome da smatram da su sapuni bolji od krema et vice versa, nego o tome da mi je bolji osjećaj koji mi ostavlja sapun. S time da ima svakakvih sapuna i krema se slažem s tobom, no to je po sebi razumljivo.
byrd
DE

Post by byrd » 25 Jan 2013, 21:19

Slice wrote:Ma mislim da si shvatio, ali ne bih htio da nastane buka u komunikacijskom kanalu. Nisam otvorio još jednu od onih dosadnih i uobičajenih tema u stilu--"Jesu li vam bolji sapuni ili kreme?"--jer je to stvar osobnog izbora. Zanima me jeste li primijetili da vam je osjećaj drugačiji kad se brijete kremom, a drugačiji kad se brijete sapunom ili to niste primijetili i ne osjetite neku razliku?
Ja se nekako osjećam svježije nakon brijanja sapunom, za razliku od kreme, i to jedino na taj način mogu opisati. Ne radi se o tome da smatram da su sapuni bolji od krema et vice versa, nego o tome da mi je bolji osjećaj koji mi ostavlja sapun. S time da ima svakakvih sapuna i krema se slažem s tobom, no to je po sebi razumljivo.
Ima nesto u tome...Krema za brijanje je u biti takoder sapun, kojem se dodaju jos neki raznorazni dodaci kao npr masnoca kako bi bila meka i "kremasta" :D...ja sam primjetila da mi koza nakon brijanja sapunom (tabac) obavezno zahtjeva neku vrstu masnoce, bilo to u obliku neke kreme ili u obliku ulja...dok nakon brijanja kremom, skoro pa i nista ne moram stavljati...

A sto se tice osjecaja cistoce, to je normalna stvar...na kraju krajeva sapun sluzi ciscenju koze.

Ja recimo zadnjih par mjeseci koristim samo sapun (speick) za tusiranje...Nakon tusiranja sapunom osjecam se stvarno cisce i svjezije nego nakon tusiranja obicnim shower gelovima itd...Jer sapun na kozi ne ostavlja nikakve tragove, sto mi se jako svida.
I´d lather be shaving...
filip00
DE

Post by filip00 » 25 Jan 2013, 21:32

Mogu reć da osjetim jednu razliku u kremi i sapunu jer imam wilkinson identičan "model" kreme i sapuna. Osobno mi je bolji sapun jer ima jači miris, ali kad napravim pjenu od kreme, ona bude nekako mekša i bolja za brijanje. Kao da ostaje kvalitetniji sloj na koži. Kombinacija tog dvoje mi je zapravo dobar pogodak, jer sapun daje miris onda koji je fantastičan, a krema da malo bolji osjećaj na licu nego li sam sapun.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 25 Jan 2013, 21:59

Ne volim generalizirati ali ajde, imam osječaj da mi sapun daje malo više zaštite (naravno to nije pravilo). Neke druge razlike nisam primjetio.
filip00
DE

Post by filip00 » 26 Jan 2013, 20:19

Mali offtopic :mrgreen:

Image
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 02 Aug 2013, 16:37

Sapuni :thumbs: Kreme :thumbdown:

Samo zbog moguće reakcije kože koja je kod sapuna instant, dok mi se kod krema redovito javljala na pola drugog prolaza, a ne mogu vam opisati koliko me to nervira.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 02 Aug 2013, 19:24

Slažem se s ovim što si napisao, a to sam izostavio nakon kritičkog osvrta na tvoj usporedni test sapuna. Moje je iskustvo također da nakon što stavim na lice pjenu koja je napravljena od sapuna, odmah osjetim kako koža reagira, dok se kod krema to osjeti tek kasnije. U pravilu upotrebljavam i kreme i sapune, ali kao što sam napisao i u ovoj temi, zbog tog posebnog i drugačijeg osjećaja se redovito vraćam sapunima. No, rijetko koji sapun mi stvarno odgovara tako da ih u redovitoj rotaciji nemam mnogo.
Što se tiče krema, znalo mi se dogoditi da se jedan dan sasvim uobičajeno obrijem kremom kao što je Florena, da bih sljedeći dan na istu tu kremu imao reakciju.
DFay
Kamisori

Post by DFay » 18 Feb 2014, 19:12

Isprobao sam i sapune i kreme, definitivno sam za kremu, nekako je masniji i kremastiji osjećaj na licu...... :shaving:

1. wilkinson
2. speick
3. tabac
4. palmolive classic
5. proraso (zeleni) - povremeno , dosta hladi (mentol&eucaliptus)

:shaving2: :shaving3: :shaving: :shaving2:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 19 Feb 2014, 21:29

Kod mene se stanje obrnulo kad sam isprobao, nazovimo ih, bolje kreme pa su mi prešišale sapune. Nije stvar toliko u reakcijama kože, jer to sve ode kad se nađe vlastita mjera i tip pjene pa nema nekih neuobičajenih reakcija. Više se radi o stanju kože nakon brijanja i reakcija na post shave proizvode, gdje su se kreme pokazale ipak bolje od sapuna, a to pripisujem stvari koja je kod mene i prevagnula, a to je tzv. jastuk za oštricu. Klizavost mi je tu manje važna, iako nije zanemariva, ali bitan dio je da mi pjena od kreme pruža vidno bolju zaštitu u odnosu na pjenu od sapuna.

Top kreme u redovitoj rotaciji su mi:

1. I Coloniali Rhubarb
2. Musgo Real Lavender
3. Institut Karite Moisturizing
4. La Toja - ako bude onakva kako Slice kaže

Ostale koje ponekad peckaju, ali to se rješava Superlatherom od Arka, Valobre ili Tabaca:

4. L'Occitane Rich
5. Speick
6. Proraso
7. Wilkinson

Engleske mi ne valjaju, a isprobao sam ih nemali broj.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 27 Mar 2014, 11:13

Vidim da smo započeli digresije na SOTD-u pa mislim da je pravo vrijeme da osvježimo ovu moju veličanstvenu temu kojoj nikad nema kraja. Teško je proizvode za brijanje generalno procjenjivati na način da ustvrdimo da su kreme bolje od sapuna et vice versa. Naime, upotrebljavao sam kreme koje imaju teksturu sapuna i obrnuto, tako da... No, ako je već potrebno iznijeti neki uopćeni zaključak, onda bih se priklonio sapunima i to onim kvalitetnim. Također bih naglasio da su vegetarijanski sapuni koje sam imao prilike upotrebljavati u pravilu lošiji performeri od onih koji sadrže životinjsku mast. Meni kod krema nedostaje klizavosti i te "lakoće" koju imaju sapuni i zbog toga ih često ne upotrebljavam.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 27 Mar 2014, 11:21

Slice wrote:Vidim da smo započeli digresije na SOTD-u pa mislim da je pravo vrijeme da osvježimo ovu moju veličanstvenu temu kojoj nikad nema kraja. Teško je proizvode za brijanje generalno procjenjivati na način da ustvrdimo da su kreme bolje od sapuna et vice versa. Naime, upotrebljavao sam kreme koje imaju teksturu sapuna i obrnuto, tako da... No, ako je već potrebno iznijeti neki uopćeni zaključak, onda bih se priklonio sapunima i to onim kvalitetnim. Također bih naglasio da su vegetarijanski sapuni koje sam imao prilike upotrebljavati u pravilu lošiji performeri od onih koji sadrže životinjsku mast. Meni kod krema nedostaje klizavosti i te "lakoće" koju imaju sapuni i zbog toga ih često ne upotrebljavam.
Pošteno...
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 27 Mar 2014, 12:51

Slice wrote:Vidim da smo započeli digresije na SOTD-u pa mislim da je pravo vrijeme da osvježimo ovu moju veličanstvenu temu kojoj nikad nema kraja. Teško je proizvode za brijanje generalno procjenjivati na način da ustvrdimo da su kreme bolje od sapuna et vice versa. Naime, upotrebljavao sam kreme koje imaju teksturu sapuna i obrnuto, tako da... No, ako je već potrebno iznijeti neki osobni uopćeni zaključak, onda bih se priklonio sapunima i to onim kvalitetnim. Također bih naglasio da su vegetarijanski sapuni koje sam imao prilike upotrebljavati u pravilu lošiji performeri od onih koji sadrže životinjsku mast. Meni kod krema nedostaje klizavosti i te "lakoće" koju imaju sapuni i zbog toga ih često ne upotrebljavam.
FTFY :P
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 27 Mar 2014, 13:49

korijenče, kako bi naftas rekao, ne budi prčmoljac! :lol:
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”