"Kraj epohe sapuna" i "Kako koža podnosi brijanje?"

korijen
Student brijanja

Re: "Kraj epohe sapuna" i "Kako koža podnosi brijanje?"

Post by korijen » 18 Nov 2013, 09:33

Klasično je ono što ja kažem da je klasično jer sam ja vrlo klasičan. A ja sam klasičan jer sam vintage. :mrgreen:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 18 Nov 2013, 09:45

@Adept
Upravo sam htio naglasiti ono što si ti napisao u posljednjem postu, ali moram pojasniti neke stvari pa idem sad na dodatno pobijanje marna! :D
marn wrote:A o tome 'ko koliko filozofira govori broj postova u određenom periodu, pa svak nek malo zaviri pod svoj avatar. Doduše, nema ni u tome ništa loše ako je, kao što smo rekli dio razbibrige.
Nemam nikakvih problema s brojem postova, odnosno potičem raspravu pa čak i onu redundatnu, koja također ima smisao, te i sam aktivno sudjelujem u raspravi. Ono što sam ti htio, u prethodnom postu u rukavicama a sada eksplicitno reći, je da pišeš i sudjeluješ u temi i također raspravljaš e da bi na taj način spočitavao (meni) i onima koji "filozofiraju" (a to je moguće implicitno reći za sve članove koji su nešto napisali u temi) kako to nema smisla, dočim i sam to radiš! Ako smatraš da nema smisla raspravljati, i to na temi u, naglašavam Kozmetika-ostalo, u opsegu koje sam mogao pisati i o svojoj pasti za zube, u tom slučaju i pod tim vidikom, I rest my case!
marn wrote:ALI tema s naslovom "Kraj epohe sapuna" mi se ne čini potpuno promašena na forumu o klasičnom brijanju, jer kraj epohe svega što mi koristimo za brijanje je već odavno nastupio.
Kao što sam naveo, čitajući članak o brijanju s navedenog odredišta, učinilo mi se također relevantnim uputiti i na članak o sapunu i smatram da je to u podrubrici Kozmetika-ostalo itekako adekvatno. No, vjerujem da članak nisi ni pročitao jer referiraš na naslov, a ne na njegov sadržaj, dočim je plauzibilno s moje strane izvesti takav hipotetički zaključak.
I da, posve je netočan podatak da, kako kažeš, "kraj epohe svega što mi koristimo za brijanje je već odavno nastupio," jer da je taj podatak točan u teoriji, onda bi trebao biti valjan i u praksi, a tome nije tako (a ratione ad rationatum valet consequentia [zaključak je neizbježan od činjenice ka posljedici]).
Ovime završavam pobijanje! Šanti, šanti, šanti [Mir, mir, mir!]! :D
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 18 Nov 2013, 09:53

Ma samo ti pisi, moj hobi je brijanje a ne brbljanje.
Priznajem da sam se i sam navuko na ovakve rasprave koje nisu interesantne siroj publici, pa ih samim time smatram suvisnim. Sto se tice broja postova mislim da me nisi shvatio al nema veze.
Podrzavam sve postove u obliku recenzija, iskustava i savijeta oko tehnika i opreme, al takvih je na zalost sve manje.
Peace Slice, naj se vredjati.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 18 Nov 2013, 09:58

korijen wrote:Klasično je ono što ja kažem da je klasično jer sam ja vrlo klasičan. A ja sam klasičan jer sam vintage. :mrgreen:
:D
uto
Kamisori

Post by uto » 18 Nov 2013, 18:34

Pročitah oba članka...

Drugi o sapunima mi se ne sviđa. :?
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 25 Nov 2013, 10:36

Slice wrote: plauzibilno
Da mi samo znati datum uvođenja ovog pojma u rječnik... Zašto je tako teško govoriti hrvatski pa reći prihvatljivo?

Da me Slice i ostali forumlije bogatog rječnika ne bi krivo shvatili, ovo nije osobno, niti je ikome upućeno. Govorim o sebi , jer što sam stariji to me više smeta zagađivanje našeg predivnog jezika raznim posuđenicama.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 25 Nov 2013, 10:41

naftas wrote:
Da mi samo znati datum uvođenja ovog pojma u rječnik... Zašto je tako teško govoriti hrvatski pa reći prihvatljivo?

Da me Slice i ostali forumlije bogatog rječnika ne bi krivo shvatili, ovo nije osobno, niti je ikome upućeno. Govorim o sebi , jer što sam stariji to me više smeta zagađivanje našeg predivnog jezika raznim posuđenicama.
To ti više dođe kao terminus technicus u analitičkoj filozofiji, a tamo prevladava engleski jezik! :D
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 25 Nov 2013, 11:07

Da, kao i u većini drugih znanstvenih sfera, od čega mi se lagano diže želudac! Žalosna je činjenica da jedan jezik poput engleskog predstavlja bazu za ostale, kad je riječ o germanskom jeziku na koji je Rim ostvario veliki utjecaj i preplavio ga latinskim pojmovima. Mislim da je to i ključni razlog zašto engleski jezik ima toliko pojmova za istu stvar i, općenito, more riječi za svaku sitnicu. Dobar primjer toga je onaj jezični lopatar Mantic, sa svojim objašnjavanjem za debile.

Na mom poslu, iako je kompletna terminologija prevedena na hrvatski, veliki dio se obavlja na engleskom jeziku, kada bih je isključivo koristio u usmenoj komunikaciju pojavila bi se hrpa nesporazuma, jer ljudi uglavnom razmišljaju o drugim stvarima pa im je stručna terminologija od fakultetskih dana ishlapila i počela zbunjivati.

Zato se hrvatska terminologija koristi kada ne želiš da stranac sa strane razumije o čemu razgovarate.

Isprika administratorima zbog skretanja s teme...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
lantan
DE

Post by lantan » 26 Nov 2013, 06:20

naftas wrote:

+1
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”