Poklon kosarica

marn
mr. sc. brijanja

Poklon kosarica

Post by marn » 16 Nov 2013, 19:31

Ekipo trebam pomoc. Zena bi mi poklonila par stvarcica vezanih uz brijanje, a ja moram odabrati. Problem je u tome sto mi kozmeticka strana ovog hobija nikad nije bila u fokusu, pa sam se uglavnom snalazio s asortimanom iz Mullera.
E sad dajte pomozite neukom kolegi, zanimaju me sapuni (manje kreme) i AS- ovi, uglavnom nekakav paketic do cca 40-50€. Mozete preporucit i koju cetku za sapune iako sam zadovoljan sa Semogue 1305, al i tu bi se dalo razmislit o necem novom, mozda Semogue 2000?
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Poklon kosarica

Post by Adept » 16 Nov 2013, 20:06

2000 definitivno - definitivno zadovoljstvo od četke - prava sapunska!
A ovo drugo samo pogledaš na netu i kažeš suprugi - od sapuna bih ti najtoplije preporučio Valobru - jako je povoljna, a nenadmašiva je. Od malo boljih AS-ova sve ovisi o tome što ti paše... to najbolje znaš sam.
Evo, po meni jedan od fenomenalnih mirisa bi definitivno bio ovaj:
http://www.fragrantica.com/perfume/True ... -8528.html
Ima ga i u ZG - u Dežmanovom prolazu - Institut Flores - imaju i sapune tamo - izvrstan dučan!
Javi nam što si dobio :thumbs:
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 16 Nov 2013, 20:12

Ok, onda lock na Velobru i 2000. Od mirisa mi se ne svidjaju citrusne i mosusne varijante, al imas pravo to cu najbolje sam odabrat. Jos sapuna- la toja? ...
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 16 Nov 2013, 20:33

La toja je super, s tim da oni minerali, soli, šta već, mogu da peckaju (mene da), crveni Proraso i TOBS Sandalovina. I Coloniali je perverzija od sapuna, ali je i skup. Toliko od onoga što sam probao.
Četku bih ti preporučio sa "loftom" ne dužim od 55mm, da bi lepo pokupljala neki tvrđi sapun. Imam omegu 25x54 i danidom otprilike 22-23x55 i ova druga zbog nešto manje gustine i tanjih dlaka ima osetno manji "backbone", s tim da još nije potpuno razrađena... Ako radiš penu na licu ljudi preporučuju 620, 1460,1470 i slične, pa bi verovatno i bile dobar izbor.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 16 Nov 2013, 20:38

marn wrote:Jos sapuna- la toja? ...
Preporučam! S time da taj stik upotrebljavam na način da ga izrendam ili iz ruke i temeljito, kao i svaki drugi proizvod od kojeg radim pjenu, razradim u posudi. Na taj način proizvod nije koncentriran, a zbog čega se mogu javiti problemi u vidu onih na koje referira duki.
I da, možeš zadaviti za četku, ali sumnjam da ćeš naći mnogo bolju kombinaciju od sapuna Tabac + Pitralona Classic, za koju se samo trebaš prošetati do Müllera.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Nov 2013, 20:59

Slice wrote:S time da taj stik upotrebljavam na način da ga izrendam ili iz ruke i temeljito, kao i svaki drugi proizvod od kojeg radim pjenu, razradim u posudi. Na taj način proizvod nije koncentriran, a zbog čega se mogu javiti problemi u vidu onih na koje referira duki.
Ispričavam se, ali ja ovo ne razumijem. Kako to proizvod nije koncentriran ako je u posudi, a koncentriran je ako je u obliku sticka?
Ne zezam, samo ne razumijem... Kako ista količina iste materije u jednom obliku jest, a u drugom nije koncentrirana? Dali je taj sapun u sticku ili je izrendan u posudicu - to je taj isti sapun u istoj količini, samo što je u drugom obliku - u drugačijem kalupu...
Sa tim istim sapunom isto napuniš istu četkicu ako je on u sticku ili ako je izrendan u posudici...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 16 Nov 2013, 21:08

Mislim na izradu pjene u posudi, naspram FL-a kod kojeg se na lice nanosi veća koncentracija proizvoda koji nije razrađen u posudi.
uto
Kamisori

Post by uto » 16 Nov 2013, 21:13

Adept wrote:2000 definitivno - definitivno zadovoljstvo od četke - prava sapunska!
A ovo drugo samo pogledaš na netu i kažeš suprugi - od sapuna bih ti najtoplije preporučio Valobru - jako je povoljna, a nenadmašiva je. Od malo boljih AS-ova sve ovisi o tome što ti paše... to najbolje znaš sam.
Evo, po meni jedan od fenomenalnih mirisa bi definitivno bio ovaj:
http://www.fragrantica.com/perfume/True ... -8528.html
Ima ga i u ZG - u Dežmanovom prolazu - Institut Flores - imaju i sapune tamo - izvrstan dučan!
Javi nam što si dobio :thumbs:

Al' je brate i cijena skoro fenomenalna. :D

..jel vrijedi tih 500-tinjak kuna i koliko je u Floresu?

LP
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Nov 2013, 21:15

Slice wrote:Mislim na izradu pjene u posudi, naspram FL-a kod kojeg se na lice nanosi veća koncentracija proizvoda koji nije razrađen u posudi.
To je jedno od fundamentalnih pitanja brijanja kakvim ga mi prakticiramo :pamet:
IZRADA pravilne pjene na licu ili izrada pravilne pjene negdje drugdje (posudica, dlan...) pa njeno nanošenje na lice.
Osobno radim i jedno i drugo, no, u pravilu, mi se pokazalo da kvalitetnije brijanje postižem - IZRADOM KVALITETNE PJENE NA LICU.
Ukoliko već ranije izrađenu kvalitetnu pjenu samo natrackam na lice, u pravilu imam puno jaču iritaciju kože.
Kada kvalitetnu pjenu izradim na licu onda je lice lijepo izmasirano i dlaka je omekšala - brijanje je manje traumatično jel se dlaka puno lakše "reže"...
No - to je, nota bene, samo moje iskustvo... nisam siguran kako samo nanošenje negdje drugdje izrađene pjene može kvalitetno pripremiti lice za brijanje... nikako nisam siguran...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 16 Nov 2013, 21:19

Referiram na osjetljivu kožu lica koja ne trpi koncentrirani proizvod, a kamoli njegovo raznošenje drgljanjem četkom po faci. Ergo, redovito će se manja iritacija, pri čemu tu mislim na moguću iritaciju od proizvoda, a ne onu uzrokovanu samim brijanjem odnosno tehnikom brijanja, javljati ukoliko je proizvod dobro pripremljen u posudi i razrijeđen odmjerenom količinom vode.
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 16 Nov 2013, 21:29

Slice wrote:
marn wrote:Jos sapuna- la toja? ...
Preporučam! S time da taj stik upotrebljavam na način da ga izrendam ili iz ruke i temeljito, kao i svaki drugi proizvod od kojeg radim pjenu, razradim u posudi. Na taj način proizvod nije koncentriran, a zbog čega se mogu javiti problemi u vidu onih na koje referira duki.
I da, možeš zadaviti za četku, ali sumnjam da ćeš naći mnogo bolju kombinaciju od sapuna Tabac + Pitralona Classic, za koju se samo trebaš prošetati do Müllera.

Probaću ovo što si naveo. Da li si i ti osetio peckanje s La tojom, pa zbog toga upotrebljavaš na ovaj način?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Nov 2013, 21:30

Slice wrote:Referiram na osjetljivu kožu lica koja ne trpi koncentrirani proizvod, a kamoli njegovo raznošenje drgljanjem četkom po faci. Ergo, redovito će se manja iritacija, pri čemu tu mislim na moguću iritaciju od proizvoda, a ne onu uzrokovanu samim brijanjem odnosno tehnikom brijanja, javljati ukoliko je proizvod dobro pripremljen u posudi i razrijeđen odmjerenom količinom vode.
Molim te, bez ljutnje, ali mislim kako nisi u pravu - diskrepancija u našem poimanju ove problematike proizlazi iz potpuno drugačijih pristupa istoj.
Ukoliko je čovjek osjetljiv na bilo koji alergen iz sastava određenog proizvoda, nema velikog utjecaja na to dali si izradio pjenu na licu ili u posudici. Trebaš se tog proizvoda generalno kloniti jel si osjetljiv na najmanje jedan alergen koji se u tom proizvodu nalazi (ili na interakciju određenih alergena iz tog proizvoda)...
Da, razlika može postojati ukoliko samo lagano razmažeš pjenu napravljenu u posudici (to priznajem, bez daljnjeg), no to onda, po meni, veze nema sa pravim brijanjem.
Ukoliko ti određen proizvod smeta kada ga izrađuješ na licu - moja je preporuka kloniti se tog proizvoda općenito.

@Uto
Je - cijena je hebena.
Vanka je cijena tog proizvoda negdje oko 35 funti, ali je frka oko slanja avionom poradi tih "protuterorističkih-sranja-od-mjera" :( Neće jednostavno slati... Dakle, dok on dođe do HR i dok se uvoznik "namiri" - eto ti razlike od oko 150 HRK :(
Ali je, meni barem, miris FENOMENALAN, a i dugo traje (barem na meni). Osobno me korijen upoznao sa tim mirisom i na tome sam mu podosta zahvalan - definitivno jedan od "mojih" mirisa. Zato ga mogu preporučiti. Znam, skup je, ali - eto, htio sam samo dati jedan dobar primjer.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 16 Nov 2013, 22:14

Adept wrote: Ukoliko je čovjek osjetljiv na bilo koji alergen iz sastava određenog proizvoda, nema velikog utjecaja na to dali si izradio pjenu na licu ili u posudici. Trebaš se tog proizvoda generalno kloniti jel si osjetljiv na najmanje jedan alergen koji se u tom proizvodu nalazi (ili na interakciju određenih alergena iz tog proizvoda)...
Da, razlika može postojati ukoliko samo lagano razmažeš pjenu napravljenu u posudici (to priznajem, bez daljnjeg), no to onda, po meni, veze nema sa pravim brijanjem.
Ukoliko ti određen proizvod smeta kada ga izrađuješ na licu - moja je preporuka kloniti se tog proizvoda općenito.
Primjerice, Ancre i ja smo primijetili da nas sapun Kabinett od Klara zna peckati ukoliko previše zasitimo četku, odnosno kad ga radimo "na gusto." No, ukoliko istom sapunu smanjimo koncentraciju na način da ga ne radimo "na gusto," pokazuje se da nema problema s peckanjem. Identično iskustvo imam i sa starom formulacijom sapuna Cade od L'Occitanea. Želim reći da iritacija ne proizlazi isključivo zbog određenog sastojka ili više njih na koje netko ima reakciju, već je ona i u ovisnosti o samoj koncentraciji proizvoda.
U načelu se slažem s tobom s obzirom na to da je potrebno kloniti se proizvoda na koje se javila reakcija i to bez obzira na njegovu koncentraciju, odnosno metodu izrade pjene. No, prema iskustvu znam da je smanjivanjem koncentracije moguće postići uklanjanje reakcije, odnosno peckanja, kad je pjena prekomjerno zasićena proizvodom.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 16 Nov 2013, 22:24

Slice wrote: Primjerice, Ancre i ja smo primijetili da nas sapun Kabinett od Klara zna peckati ukoliko previše zasitimo četku, odnosno kad ga radimo "na gusto." No, ukoliko istom sapunu smanjimo koncentraciju na način da ga ne radimo "na gusto," pokazuje se da nema problema s peckanjem. Identično iskustvo imam i sa starom formulacijom sapuna Cade od L'Occitanea. Želim reći da iritacija ne proizlazi isključivo zbog određenog sastojka ili više njih na koje netko ima reakciju, već je ona i u ovisnosti o samoj koncentraciji proizvoda.
U načelu se slažem s tobom s obzirom na to da je potrebno kloniti se proizvoda na koje se javila reakcija i to bez obzira na njegovu koncentraciju, odnosno metodu izrade pjene. No, prema iskustvu znam da je smanjivanjem koncentracije moguće postići uklanjanje reakcije, odnosno peckanja, kad je pjena prekomjerno zasićena proizvodom.
Ovo stoji, ali rekao sam ti da se peckanje pojavilo kod trećeg prolaza kad sam već dobrano ogulio kožu. Radio sam i FL sa Kabinettom i nije bilo iritacije.
Jel ovo već OT?

Moj prijedlog je neki od D. R. Harris sapuna, stvarno su klasa za sebe.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 16 Nov 2013, 22:39

Ancre wrote:Ovo stoji, ali rekao sam ti da se peckanje pojavilo kod trećeg prolaza kad sam već dobrano ogulio kožu. Radio sam i FL sa Kabinettom i nije bilo iritacije.
Jel ovo već OT?
Na takvo sam tvoje iskustvo i referirao i dobro je što si se javio s detaljnijim opisom! Naravno, svaka je koža drugačija pa je teško raditi neke relevantne usporedbe s obzirom na reakcije na proizvode.
Definitivno je OT! Adept je počeo, a zbog toga što je on administrator, neka nas on transplantira na neko drugo mjesto, ukoliko je potrebno! Slice is signing out... :D
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”