Gelovi za brijanje

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Gelovi za brijanje

Post by Slice » 09 Mar 2014, 23:24

Smatrate li da gelovi, kao što su Gilletteov Proglide ulaze u kategoriju 'zabranjenog softvera' za nas koji se brijemo na klasičan način :?:
babarog
Student brijanja

Re: Gelovi za brijanje

Post by babarog » 09 Mar 2014, 23:26

Možda bi bilo dobro otvoriti novu kategoriju Lubrikanti za brijanje di bi išla ulja i ostalo
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 09 Mar 2014, 23:31

brijem da DA :smoke: negdje treba povuć crtu!
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 09 Mar 2014, 23:40

Samo da uvedem dodatno pojašnjenje da ne bi bilo zabune. Riječ je o gelovima koji se mogu raditi četkom i nisu u kantici pod pritiskom.
duki92
Shaveta

Post by duki92 » 10 Mar 2014, 00:48

Mislim da se proglide ne radi četkom i da je "u kantici pod pritiskom,al bez pritiska" aka zabranjen bez diskusije :x

Btw, šta je s "brushless" kremama?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Mar 2014, 09:42

duki92 wrote:Btw, šta je s "brushless" kremama?
Postoji određeni broj krema koje je moguće raditi bez četke ili s četkom. Također postoje i one koje se oglašava kao kreme koje se upotrebljavaju bez četke. To je hibridna zona! Primjerice T&H-ov Ultimate Comfort je moguće upotrebljavati četkom i bez nje. No, ne bi bilo u redu to smatrati 'nedozvoljenim softverom' jer znamo da je riječ o proizvođaču kojeg redovito upotrebljavaju ljudi koji se briju na klasičan način. S kremama je vrlo nezgodno... Naime, sapuni su u svakom slučaju dozvoljeni, ali kod krema postoje "varijacije na temu," pa je teško procijeniti koji proizvod nije baš prikladan za uporabu klasičnim brijačima. Predložio bih jednostavno pravilo: kreme koje se rade isključivo bez četke u kategoriji su nedozvoljenog hardvera kao i varijacije na temu poput gelova koji niti nisu u kategoriji krema. A što da vam kažem, držite se sapuna pa nećete u Index! :lol:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Mar 2014, 11:41

Mislim da je samo postojanje indexa kretenizam :cekic:
Meni nije problem jer sam svoj softver sveo na Tabac sapun i Speick kremu, ali ljudima koji žele eksperimntirati je glupo postavljati ograničenja. Pogotovo što danas mali laboratoriji nude proizvode koje je teško uglaviti u neku uobičajnu definiciju. Po čemu se to gel iz tube razlikuje od kreme iz tube. Koji je to zabranjeni sastojak koji razlikuje gel od kreme? da li je onaj sapun za umivanje kojim se može obrijati također zabranjen???
Pustite ljude da se briju čime stignu i neka pišu o zanimljivim kombinacijama....
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Mar 2014, 11:52

@Praskaton
Mislim da uopće ne kužiš što Index predstavlja! Daj si pogledaj u rječnik što znači riječ 'sarkazam'!
I da, uporabom pojmova kao što su 'kretenizam' itekako možeš nekoga uvrijediti što nije sukladno s pravilima foruma. Inače 'kreten' doslovno znači 'kršćanin', tako da sam ja između ostaloga i kreten, da ne bi bilo da sam se možda osjetio uvrijeđenim prethodno navedenim.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Mar 2014, 13:07

Slice wrote:@Praskaton
Mislim da uopće ne kužiš što Index predstavlja! Daj si pogledaj u rječnik što znači riječ 'sarkazam'!
I da, uporabom pojmova kao što su 'kretenizam' itekako možeš nekoga uvrijediti što nije sukladno s pravilima foruma. Inače 'kreten' doslovno znači 'kršćanin', tako da sam ja između ostaloga i kreten, da ne bi bilo da sam se možda osjetio uvrijeđenim prethodno navedenim.
Pogledaj si i ti u riječnik pa češ vidjeti da možda nisi samo kršćanin....

Ma naravno da prethodnim postom nisam htio nikoga uvrijediti, ma dajte molim vas pa nećemo svaku riječ tri puta odvagnuti da se netko slučajno ne bi uvrijedio....
gyges
DE

Post by gyges » 11 Mar 2014, 01:02

Ja sam index prohibitorum shvatio kao zezanciju.
Pa nije da će nekoga izbaciti s foruma...
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 11 Mar 2014, 08:29

Oce, oce!! Nemoj se opustit previse :lol:
King
Naučnik brijač

Post by King » 11 Mar 2014, 18:41

marn wrote:Oce, oce!! Nemoj se opustit previse :lol:
:thumbs: :smoke: :lol:
Post Reply