Slice's Method

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Slice's Method

Post by Slice » 10 Jun 2014, 15:40

Nakon mnogih pjena i sapuna, razvio sam metodu kojom sada radim bilo koji sapun: talijanske mekane sapune odnosno kropove; trostruko mljevene sapune; sapune u stiku.

1. Preporučam sintetičku četku, no može i bilo koja četka prema izboru

2. Četku dobro isprati pod mlazom vode, a ukoliko nije sintetička onda je namakati određeno vrijeme dok ne upije što veću količinu vode: temperatura vode po želji

3. Uzeti četku u ruke i pustiti da gravitacija odradi svoje, odnosno da se ocijedi višak vode

4. Zatim napraviti efekt yo-yoa da se još ocijedi: to napraviti jednom ili dva puta, ovisno o tome koliko ima vode u njoj; dakle ne tresti četku nego samo malo pomoći gravitaciji kako bi se otpustilo još malo vode

5. Zatim prijeći na sapun i vrtjeti četku po njemu oko jedne minute dok se ne napravi "bijeli prsten" na vrhu četke: pri tome četku ne pritiskati o sapun kako se voda ne bi ocijedila, dakle samo vrhovima četke lagano vrtjeti po površini sapuna

6. Prijeći na izradu pjene: preporučljivo u posudi jer se dobiva osjetno veća količina. Moguće je odmah četkom prijeći i na lice i tako napraviti pjenu, odnosno raditi facelathering, ali je na taj način smanjena kontrola i dobiva se manje pjene

7. Dodavati vodu u posudu ili na četku za vrijeme izrade pjene dok se ne dobije zadovoljavajuća konzistencija pjene: ovdje ne treba pretjerivati s vodom jer je četka već u samom početku izrade imala dovoljnu količinu u sebi, dakle jednom do dva puta dodati još malo vode

8. Ovom se metodom dobiva mnogo pjene i izrada je jednostavnija jer se započinje mokrom četkom

9. Za razliku od popularne Marcove metode (http://badgerandblade.com/vb/showthread ... highlight=), ova se od nje razlikuje po sljedećem:

a) preporučam sintetičku, a ne četku od svinje
b) preporučam izradu u posudi, a ne FL jer se izradom u posudi dobiva veća količina pjene i lakše je dodavati vodu, a zatim dobiti i konzistentniju pjenu; veća je i kontrola jer je teško kontrolirati mokru četku prilikom FL-a
c) upotrebljava se efekt yo-yoa (jednom do dva puta) da četka ne bi sadržavala preveliku količinu vode u početku izrade
naftas
Student brijanja

Re: Slice's Method

Post by naftas » 10 Jun 2014, 20:08

Ako isključimo vječno favoriziranje sintetičkih četkica, i nadodamo da je bez obzira na čvor svaka četkica rekvizit za sebe, mislim da je ovo metoda kojom se koristi 90% klasičnih brijača, a onih 10% se još uče i uvijek će ih biti dok ne skuže.

Jedino je pitanje da li je bolji lathering na licu ili u posudi, ali to je ipak stvar osobnog izbora i nekoliko riječi o tome u za to predviđenoj temi.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 10 Jun 2014, 20:40

I ja tako radim, ne znam jel netko radi sa suhom četkom??!! :?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Jun 2014, 21:37

Poanta moje metode je da ne upotrebljavam jako jako mokru četku, već jako mokru četku. Dakako postoje ljudi koji rade pjenu s vlažnom četkom (damp), ali to nije posve suha četka. U navedenu metodu ide jako puno vode, ali opet ne toliko koliko u Marcovu, zbog yo-yoa čime se četka dodatno oslobodi vode, pored uobičajenog otpuštanja viška pod utjecajem gravitacije.
Pored toga, vrijeme punjenja je oko minute, a ne nekih uobičajenih 30 sekundi kao u slučaju kad se upotrebljava vlažna četka: kojom se više struže po površini sapuna pa shodno tome nije potrebno dulje vrijeme za zasititi četku.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 10 Jun 2014, 21:51

Ja se oduvijek držim pravila da sa sapunom radim face lathering a s kremama miješam u posudi, ali pritom ne radim do kraja pjenu nego samo dok se krema ne omekša i upije na četki-onda po faci.
Pravljenje pjene u posudi do kraja, mi je besmisleno jer me podsjeća na one kupovne iz limenke i nema benefita pripreme lica s četkom
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Jun 2014, 22:27

Beco wrote:Ja se oduvijek držim pravila da sa sapunom radim face lathering a s kremama miješam u posudi, ali pritom ne radim do kraja pjenu nego samo dok se krema ne omekša i upije na četki-onda po faci.
Za kreme je u tvom slučaju onda praktičnije upotrebljavati metodu izrade na dlanu pa onda dovršiti na licu!
Beco wrote:Pravljenje pjene u posudi do kraja mi je besmisleno jer me podsjeća na one kupovne iz limenke i nema benefita pripreme lica s četkom.
Poanta je u onome što je napisao naftas, a to je da se na lice ne stavlja koncentrirani proizvod koji itekako može prouzrokovati iritaciju, poglavito ukoliko se još četkom utrljava na lice koje je još omekšano i oslobođeno prirodne masnoće kože uporabom tople vode.
Nije benefit za kožu u tome što se koncentrirani proizvod kao što je to krema ili sapun utrljava u kožu, već u sastavu takvog proizvoda naspram onih u kanticama pod pritiskom! Štoviše, u dosta slučajeva će prije neki sapun ili krema uzrokovati alergijsku reakciju, poglavito ako se jako koncentriran utrljava u lice, negoli bi to učinila neka pjena ili gel iz kantice. Mišljenja sam da bi u svakom slučaju trebalo proizvod "razbiti" na dlanu ili posudi prije aplikacije na lice, no ukoliko nema neželjene reakcije, onda je i izravna primjena sasvim u redu.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 11 Jun 2014, 01:00

Slažem se, iako će nakon nekog vremena izravna primjena stvoriti problem. Kod mene je to bio slučaj sa sapunima, a potvrdio se s kremama.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 11 Jun 2014, 07:16

Meni stari koristi FL s kremama cijeli zivot, mene je naucio isto prije cca 18 god od kad sam povremeno koristio kreme ili pjenu iz boce, a u zadnje 3 godine samo kreme i sapune. Do kupnje scuttlea sam iskljucivo radio fl i nikad problema, ni stari nikad nista.. Ko zna da ima osjetljiviju kozu moze malo pripazit, ali ipak se radi o kozmetici tako da mislim da je iritacija kod fl vise iznimka nego pravilo.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 11 Jun 2014, 07:50

Malo je to i od bebimixa.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 11 Jun 2014, 08:46

Moj otac je nekada stavljao kremu na lice na nekoliko mjesta i onda radio pjenu na licu....
Ja prakticiram započeti izradu pjene u posudi, a dovršiti na licu. Slažem se sa Becom da je bolje dovršiti na licu i utrljati u kožu.... Zbog toga i volim "grublje" jazavce koji utrljavanje odrađuju efikasnije.....
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 11 Jun 2014, 10:21

naftas wrote:Malo je to i od bebimixa.
Čokolešnik
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Jun 2014, 11:42

marn wrote:Ko zna da ima osjetljiviju kozu moze malo pripazit, ali ipak se radi o kozmetici tako da mislim da je iritacija kod fl vise iznimka nego pravilo.
Ponavljam, smatram da nije problem (eventualni) u FL-u, nego u koncentriranom proizvodu!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 11 Jun 2014, 16:01

^mislim i ja na to, svejedno ako nema preosjetljivosti na neki odredjeni sastojak, npr menthol.. Ne vjerujem da se jedan Tabac npr ne testira na iritanse i da je opasan u koncentriranoj formi. Mozda se i varam.. Na kraju krajeva odluka je ionako individualna.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 11 Jun 2014, 17:07

marn wrote:Ne vjerujem da se jedan Tabac npr ne testira na iritanse i da je opasan u koncentriranoj formi.
Na Tabacu nigdje ne piše da je dermatološki testiran, premda to ne znači nužno i da nije, no ne piše da jest! :)

PS Meni recimo Tabac smeta u koncentriranoj formi kad radim FL jazavcem, ali mi je jedan od najugodnijih sapuna kad ga apliciram nakon što sam ga dobro razradio u posudi ili na dlanu.
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”