Kojim redom NAKON brijanja

Adept
Steven Hawking brijanja

Kojim redom NAKON brijanja

Post by Adept » 08 Sep 2014, 08:41

Vidim, potegnulo se pitanje redoslijeda stavljanja kozmetike NAKON obavljenog brijanja, pa tu možete iznijeti kako vi to radite...
Dalton wrote: Vidim da vecina vas prvo stavlja AS pa onda neki umirujuci balzam.. Ja sam ionako bio na dupetu dok sam bio u maternici, pa sam svima naopaki :)
Ja ne znam kako bijah okrenut - ne sjećam se, ali ukoliko koristim kombinaciju u tom stilu, onda baš kao i ti, nakon par minuta od apliciranja balzama i sličnih stvarca, apliciram AS-ove.
Ergo, odmah nakon brijanja i obligatnog "hlađenja" lica uvijek prije ide ASB ili neka krema ili nešto u tom stilu pa tek nakon toga stavljam neki splash, AS, EDT, EDC ili EDP (ukoliko radim taj "dvostepeni" tretman).
Na taj način najprije "smirim" kožu, "napijem je i nahranim" i tek poslije je osvježim i namirišem nekim od navedenih proizvoda. Isto tako biva i kada koristim alum (a ne koristim ga baš svaki put).
Meni osobno takav način najviše odgovara i najbolje se osjećam nakon takvog slijeda - svaka eventualna iritacija kože mi, na taj način, vrlo brzo prolazi.
Praskaton
Naučnik brijač

Re: Kojim redom NAKON brijanja

Post by Praskaton » 08 Sep 2014, 09:04

Već se pisalo o toj temi, ali neka....
Dakle, ja izbjegavam koristiti dva sredstva. Mislim da nema potrebe za previše kozmetike nakon brijanja. Ukoliko koristim neki gel ili kremu, onda NAKON toga koristim AS (kao i cijenjeni kolega Adept).
Međutim, mislim da je Sliceov redoslijed (ako se dobro sjećam) logičniji i bolji. Odnosno, da bi nakon brijanja kožu trebalo dezinficirati (dotući) nekim losionom, a nakon toga kao završni premaz staviti neki gel ili kremu koji će nahraniti, hidratizirati i zaštititi kožu.
Još jednom ističem kako kod normalnog održavanja kože ne vidim neke potrebe duplanja i stavljanja i gela i losiona. Mislim da je daleko bolje vidjeti koje vam sredstvo paše (jedno) jer postoji more proizvoda i mislim da nije problem pronaći jedan proizvod koji će dezinficirati, zaštititi, hidratizirati, namirisati i sl. :cekic: .... Osobno mi je ljeti losion prihvatljiviji, dok zimi može proći i neki gel (koje osobno baš i ne volem).
Ispričavam se na konfuznom postu, ali mi je kao zadrtom agroseksualcu zbilja problem pisati o kremicama, melemčićima i sličnim metro/homo sranjima.... :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 08 Sep 2014, 09:10

Ma znam i ja da smo jedared nešto o tome, al nemerem nać.
Osobno JAKO RIJETKO koristim dvostepeni tretman, obično ide neki AS i to je to, ali ako i idem u dva koraka onda radim onako.
Ne kažem ja kako je to najbolje - daleko od toga - samo velim kako ja radim...
A najviše volim alum + neki od AS-ova, često puta mi to paše (ukoliko koristim alum).
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 08 Sep 2014, 09:13

Adept wrote:Ma znam i ja da smo jedared nešto o tome, al nemerem nać.
Osobno JAKO RIJETKO koristim dvostepeni tretman, obično ide neki AS i to je to, ali ako i idem u dva koraka onda radim onako.
A najviše volim alum + neki od AS-ova, često puta mi to paše (ukoliko koristim alum).
Ma što se odma' braniš, ni'ko te ne napada.... :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 08 Sep 2014, 09:17

Praskaton wrote:
Adept wrote:Ma znam i ja da smo jedared nešto o tome, al nemerem nać.
Ma što se odma' braniš, ni'ko te ne napada.... :D
Nemoj ja da se počnem branit, znaš...
Znam ja i đijuđicu i spring role i sve, znaš...
I idi sada baci jednu drugarsku samokritiku zbog poradi zajebavanja forumskog kolege, znaš...

I da - često nakon brijanja stavim samo badelov konjak ili lozu - pravo dobra stvar!
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 08 Sep 2014, 09:40

Najdublje se izvinjavam, baš ono izvinjavam se koliko mi kičma može podnijet.....
Adept wrote: I da - često nakon brijanja stavim samo badelov konjak ili lozu - pravo dobra stvar!
Ovo baš i nije dobra ideja.
Im'o ja u mom selu čoeka, kako bi rekli, starega mladića, koji je prakticirao umjesto AS nakon brijanja splahnuti lice lozom. Vrlo je važno napomenuti kako čovjek nikad nije pio alkohol.
Jednom mu je nešto pozlilo i on se prije odlaska liječniku podapro, obrijao i namirisao lozom. Kada ej došao kod liječnika, ovaj ga je samo ovlaš pogledao, zaključio da se radi o alkosu i poslao doma. Čovjek je umro slijedeći dan. Događaj od prije tridesetak godina, ali nažalost potpuno istinit....
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 08 Sep 2014, 09:47

Alum pa splash pa losion!
Trenutno mi je ralon sa niveom i to odmah jedno za drugim!

To mi odgovara plus što imam veću potrošnju preparata!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 08 Sep 2014, 10:15

Šteta čovjeka...

@babarog
Bome ti lijepo kombiniraš i povećano trošiš preparate :wink:
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 08 Sep 2014, 10:18

:thumbs: :mrgreen:
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 08 Sep 2014, 10:38

Ja prvo AS za dezinfekciju, a ondak balzam za smirivanje i hranjenje kože.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
lutherus
Britva

Post by lutherus » 08 Sep 2014, 10:56

Umivanje vodom, dezinfekcija alkoholom pa kad osuši neki balzam. Dugo koristil Denimov a sad se prebacil na Proraso pre/after balm a ovisno o raspoloženju stavim bijeli ili zeleni dok aftershave stavim ako idem van ili raditi u slučaju da se brijem ujutro. OD AS koristim 4711 no kako se većinom brijem tek navečer onda ge ni ne koristim.
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 08 Sep 2014, 11:50

Ja sam nekad stavljao alum pa balzam pa alkoholni, ali sam skužio da mi je bolje alum - alkoholni- minimalnu količinu kreme ili balzama. I naravno, nakon svega, jednu ljutu za štumig (želudac op.a.).
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
lutherus
Britva

Post by lutherus » 08 Sep 2014, 12:04

Da pitam pošto vidim da vas ima koji koristite alum. Nisam se nikad susrel sa njime a u zadnjih par tjedana dobivam dosta preporuka za njega. Koliko traje u prosjeku ta jedna kocka?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 08 Sep 2014, 12:09

lutherus wrote:Da pitam pošto vidim da vas ima koji koristite alum. Nisam se nikad susrel sa njime a u zadnjih par tjedana dobivam dosta preporuka za njega. Koliko traje u prosjeku ta jedna kocka?
Jako do vrlo dugo!
Nemam pojma kad sam kupio svoj... ima par godina...
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 08 Sep 2014, 15:54

A može trajati i jako kratko, ako si nespretan pa ti se razbije o pločice. Nemoj se pomamiti jer alum je uvijek alum. Kupi ga u Fripo Sanu za 20 HRK.

Ja ga slabo koristim, a imam jedan zapakirani pa ti ga mogu pokloniti.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”