Koje ulje za bradu?

Bradati Zombi
Mach III

Koje ulje za bradu?

Post by Bradati Zombi » 29 Oct 2014, 16:43

Oni koji imaju bradu koje ulje koristite za njegu?
lutherus
Britva

Re: Koje ulje za bradu?

Post by lutherus » 29 Oct 2014, 16:56

Maslinovo. Najbolje i najjeftinije.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 29 Oct 2014, 17:06

Bademovo ili The Body Shop Shea ili Coconut.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 29 Oct 2014, 19:10

Arganovo.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Markoni78
DE

Post by Markoni78 » 29 Oct 2014, 22:18

Šta radite s uljem? Prišejv? Ja ulje točim u Golfa i Vespu, ovo po bradi još nisam probao. Negdje sam naletio na ideju da ta ulja useru četkicu. Ima li istine u tome? Ako ne, mogu probati bademovo, kupili smo za kupanje bebice :)
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 30 Oct 2014, 07:37

Markoni78 wrote:Šta radite s uljem? Prišejv? Ja ulje točim u Golfa i Vespu, ovo po bradi još nisam probao. Negdje sam naletio na ideju da ta ulja useru četkicu. Ima li istine u tome? Ako ne, mogu probati bademovo, kupili smo za kupanje bebice :)
Par kapi na ruke i razmažeš s vodom ti je odličan prišejv. Na isti način je dobro za kosu, a napose ako nosiš Alejandro frizuru... :wink:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Markoni78
DE

Post by Markoni78 » 30 Oct 2014, 10:34

Bum probal, kad već imam bademovog doma :) Frizuru nastojim održati u Johnny Cash izdanju, ali dva dana na motoru u kacigi ju tak zašljiskaju da bi i Alejandro varijanta bila blaža :)
jozo

Post by jozo » 06 Mar 2015, 11:07

Sve koje i za lice,dakle par kapi ulja..argan,badem,avokado...kreme ne koristim već nekoliko godina...važno je da je hladno tiješteno,nerafinirano...u kemiga ima velik izbor ulja...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Mar 2015, 20:41

Ne postoji izričita potreba za uporabom nerafiniranih ulja u svrhu preshavea! Adekvatna su i ona rafinirana!
jozo

Post by jozo » 07 Mar 2015, 14:54

...može bilo koje..ali je za kožu bolje ulje bez ikakvih dodataka,dakle u cijelosti prirodno,jer čim se nanese na kožu jedan dio se upije,pa sad...a cijena ponekad bude razlike par kuna...
Kemig ima odličan izbor ulja po cijeni od 30 do 100 kn za 100 ml...što je dugoročno vrlo prihvatljivo jer je dovoljno par kapi za cijelo lice...
..moj savjet je da se iza brijanja isto nanese par kapi na lice jer se time koža nahrani i hidratizira...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 07 Mar 2015, 15:24

Ulja iz Kemiga nemaju nikakvih "dodataka," eventualno je riječ o postupku rafinacije i to je sve. Ukoliko govorimo o maceratima, onda je stanje stvari drugačije, ali oni se ni ne upotrebljavaju prije brijanja. Bolje je ne upotrebljavati pojmove poput "prirodno" i "umjetno" jer su oni relativni, i s obzirom na ono na što upućuju, međusobno se često isprepliću. Tako ljudi danas govore o "prirodnoj" hrani i proizvodima koji nemaju "kemikalija" i time pokazuju da ne znaju o čemu pričaju. Temeljna ulja poput badema i marelice su pogodna za uporabu prije brijanja, bila ona rafinirana ili hladno tještena.
jozo

Post by jozo » 07 Mar 2015, 19:26

..pokušavam ljude uputiti da koriste hladno prešana nerafinirana ulja u svakodnevnoj njezi brade tj.lica..
Rafinirana ulja često imaju raznih dodataka za razliku od nerafiniranih,što im na kraju daje i manju cijenu ali i lošiju kvalitetu...iako se prodaje sve i svašta...
Ako vam je bitna samo klizljivost upotrijebite bilo kakvo ulje...ako želite njegu kože hladno prešano nerafinirano...
provjerene marke i kvalitete...
Dalton
DE

Post by Dalton » 20 Nov 2016, 21:54

Dakle, koje ulje za bradu?

Ako me bude sutra u metropoli, mislio sam svratit do DM-a, ili Muellera, a kako pustam bradu, zanima me jel imate kakvu preporuku?
Da me zena ne bije s teflonem, brijem se ziletom Grebonem! :)

Ralon - jer sve ostalo je za pickice! :)
tux-scooby
DE

Post by tux-scooby » 20 Nov 2016, 22:52

Koliko sam imao prilike cuti ekipa dosta koristi afroditinie proizvode za njegu brade ali ja bi svakako preporucio The Great British Grooming Co.
TomBar
Shaveta

Post by TomBar » 20 Nov 2016, 22:58

Majstore, prvo da razjasnimo potrebu...trebas ulje kao preshave ili ulje za odrzavanje i njegovanje brade?
Kao preshave sam koristio Locitaneovo ulje i to je OK, osim kaj zapuni lamicu, pa je cesce ispiranje prilikom brijanja.
Sad, obzirom da sam pustio bradu koristim Brisk ulje za odrzavanje i njegu brade (Bocica s pipetom za lakse doziranje, Mueller cca 50ak kuna).

Poslano Tapatalkom
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”