Dnevna krema za lice ili ti ga "moisturizing face cream"

Post Reply
Pwnz.
BIC

Dnevna krema za lice ili ti ga "moisturizing face cream"

Post by Pwnz. » 20 Apr 2015, 00:36

Nisam pronašao na forumu temu vezanu za hidrataciju kože tj. lica,pa sam odlučio upitati. Na početku svoje brijačke karijere nisam obraćao pozornost na takve detalje jer sam mislio da je dovoljno obaviti brijanje i nabacit AS. Neuhranjena i veoma suha koža glavni su uzrok mojim problemima vezanim uz brijanje. Poslije brijanja lice mi je bilo užasno suho i zbog toga mi je često dolazilo do uraslih dlaka,na jednom mjestu još uvijek osjećam posljedice nekorištenja sredstva za hidrataciju poslije brijanja. Pratim par likova na youtube vezanih uz klasično mokro brijanje,među njima je i "PaulHFilms". U jednom videu govori kako nedovoljna hidratacija ne omogućava dlačicama da se probiju na površinu i od tada u svoju dnevnu rutinu uključujem hidratantne kreme za lice. Urasle dlake su se osjetno smanjile,iako se na jednom mjestu, tj. malo ispod usne, još uvijek borim sa njima.

Dosada sam koristio obične kreme tipa Nivea ili neke manje poznatije koje uglavnom u sastavu imaju kamilicu i još par sastojaka.
Kreme su okej,ništa specijalno,ali ipak bih uložio u neki bolji proizvod jer ove kreme moram stavljat 3-4 puta na dan,a kako većinu dana provedem u školi to mi i nije baš praktično.

Trebao bih neki proizvod koji može nahraniti kožu za malo dulji period,recimo da ga stavim ujutro prije nego krenem u školu i opet navečer pred spavanje. Što vi korisitite za hidrataciju kože,što bi ste meni preporučili?
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Dnevna krema za lice ili ti ga "moisturizing face cream"

Post by Adept » 20 Apr 2015, 08:08

Ja se ne razumijem baš puno u kreme, ali mislim kako tvoje pitanje zahtjeva najbolji odgovor koji mogu dati obzirom na činjenicu kako stvarno imaš određenih problema sa kožom, a što, osim brijanja i same tehnike, može biti povezano i sa godinama.
Naime, sukladno mojem iskustvu, niti jedan jedini proizvod mi nije hidratirao kožu kao što je to Castle Forbes "Lavender" Aftershave Balm . Niti kod jednog drugog proizvoda nisam osjetio tako opuštajući učinak na koži nakon brijanja kao kod ovog balzama. Činjenica kako se radi o produktu koji u sebi sadrži samo prirodne sastojke (a CF produkti su poznati po tome) ide u prilog tome kako je ovo izvrsna stvar za osjetljivu kožu kojoj očigledno treba malo pomoći i njege. Sama lavanda također blagotvorno djeluje na osjetljivu kožu.
Znam kako se ovdje radi o izuzetno skupom proizvodu koji je sve samo ne "pristupačan", ali kada je u pitanju činjenica kako tebi stvarno treba nešto što bi ti pomoglo, onda mislim kako bi, unatoč skupoće, ovaj proizvod mogao biti nešto o čemu bi eventualno mogao razmisliti.
Probao sam još jednu stvar koja je također jako blagotvorna za kožu, a i puno je pristupačnija, a to je Baby ulje. Ima ih raznih po svim mogućim drogerijama i cijenom su vrlo pristupačna. Kada se malo tog ulja stavi također na vlažnu kožu lica, ono savršeno dobro hidratira kožu i učinak tog ulja se jako dobro osjeti. Lice ti neće biti masno jel će koža to brzo upiti, a osjećaj je izvrstan i vidi se razlika na samoj koži u smislu opuštenosti, ne zatezanja i nahranjenosti kože. Tu bih malo proguglao i na tvom mjestu uzeo stvarno najkvalitetnije baby ulje do kojeg možeš doći.
Eto, to su dvije stvari sa kojima sam ja imao iskustva i koje ti mogu preporučiti i nadam se da sam barem malo pomogao.
Javi rezultate :thumbs:
P.S. Sukladno ovome što si napisao, mišljenja sam kako tebi nije cilj samo aplikacija neke kreme i/ili masti koje će ti zatvoriti pore na koži, već kako ti je uistinu potrebno kožu rehidratirati i nahraniti nakon brijanja. Zato sam ti i preporučio ove dvije stvari. Budi oprezan sa mastima i kremama koje će ti namastiti kožu, zatvoriti joj pore i ne dati joj da diše. Još jedna stvar - izbjegavaj sve kreme i sapune za brijanje kod kojih osjećaš kako ti suše kožu (a to se osjeti već prilikom samog brijanja), te eventualno alkoholne AS-ove i baziraj se na prirodnoj kozmetici (možda nešto od Alverde linije iz DM-a..) i laganim i hranjivim balzamima za poslije brijanja.
Još jedna stvar blagotvorno djeluje na kožu, a to je hamamelis iliti Witch hazel. Ja sam imao Thayers-ov Witch Hazel, i to čudo toliko blagotvorno djeluje na osjetljivu kožu - čak i na kožu jako male djece, da je to za ne vjerovati! Toga ima na e-Bayu kao u priči i stvarno ga mogu od srca preporučiti. Ljudi sa ispucalom i suhom kožom na, recimo, rukama su osvjedočeno bili zadovoljni Witch Hazelom. Mom malom je Medicated Witch Hazel od Thayersa u roku od nekoliko minuta odstranjivao alergijske reakcije na koži. Ima ih više vrsta, nisu skupi i to je skroz OK stvar (baci oko na EU eBay stranice da izbjegneš carinu i visoke poštarine iz US-a). Primarna je uloga Witch Hazela da djeluje kao adstringens poradi činjenice kako sadrži tanine, ali u kombinaciji sa drugim blagotvornim sastojcima kao što je lavanda ili onaj Medicated koji sam ti prije spomenuo, to također može biti jedna od stvari koja će ti pomoći sa problemima kože lica. Eto :wink:
arguson
Kamisori

Post by arguson » 20 Apr 2015, 08:31

Ja koristim shea maslac kada osjetim da mi je isušena ili oštećena koža ( i ruke i lice)
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
Luigi
DE

Post by Luigi » 20 Apr 2015, 08:39

Maslinovo ulje!

Može ga se koristiti prije ili poslije brijanja; ja ga u zadnje vrijeme koristim uglavnom poslije brijanja na način da utrljam par kapi po licu poslije brijanja. Dok operem pribor (par minuta), ulje se upilo i onda stavim as (obično neki od Ogallala Bay Rum). Koža bude mekana i dovoljno hidratizirana... probaj...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 20 Apr 2015, 12:15

@Pwnz.

1. Ukoliko je problem vezan za brijanje u svakom slučaju preporučam balzam bez alkohola: pri tome mislim na balzam koji uopće ne sadrži alkohol, a ne one (npr., Nivea) koji ne sadrže etilni alkohol!

2. Smatram da je sve do sada preporučeno u principu neadekvatno jer je riječ ili o bespotrebno skupim proizvodima kojima sigurno nećeš riješiti problem ili o sirovim proizvodima koji se također rijetko pokazuju efikasnima ukoliko nisu dio neke formulacije: ovdje mislim na maslinovo ulje, karite maslac i tome slično. Ne bih htio da me se pogrešno protumači, naime, osobno upotrebljavam karite + noćurak i macerat nevena kao i bademovo ulje, ali to je već kao terapija, a ne za uobičajenu hidrataciju kože. Želim reći, da bademovo i karite mogu iznimno poboljšati stanje kože, ali stoga što nije riječ o formulaciji, njihova primjena nije toliko user friendly.

3. Ukoliko baš želiš nešto "sirovo" što će ti dobro hidratizirati lice, onda kupi hladno prešano ulje badema ili hladno prešani karite maslac (npr., Kemig)! Ukoliko ipak želiš neku formulaciju u kojoj su bademovo ulje i karite samo jedan od sastojaka i pri tome želiš i balzam (AS), onda mislim da bolje i prihvatljivije od Biobazinog AS-a nećeš naći!
Pwnz.
BIC

Post by Pwnz. » 20 Apr 2015, 20:05

Trudim se što više/češće umivati lice hladnom vodom tijekom dana i nabaciti kreme kad stignem. Da se razumijemo problem imam ako ništa ne koristim,samo trebam naći dobar proizvod koji je specijaliziran za hidrataciju osjetljive kože. Istraživajući na internetu naišao sam na Niveinu kremu za lice koja je dio linije prozivoda za osjetljivu kožu baš kao i balzam poslije brijanja kojeg trenutno koristim.
Balzam je super i zadovoljan sam,ali tu kremu iz te "Sensitive" linije proizvoda nisam uspio pronaći. No tu sam kremu tražio prije par mjeseci pa je do sad možda već negdje i dospjela na police. Otiću ću do dm-a i vidjeti ću ponudu,koristio sam jedan Balea 3u1 proizvod za lice,međutim nije odgovarao mojoj koži pa sam ga bacio.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 Apr 2015, 20:11

A čuj, o tim dermatološkim stvarima najbolje znaju magistre u ljekarnama, tete u parfumerijama i liječnici/dermatolozi.
Možda je najbolje potražiti neki stručan savjet...
Cayetano
Shaveta

Post by Cayetano » 20 Apr 2015, 21:06

Adept wrote:A čuj, o tim dermatološkim stvarima najbolje znaju magistre u ljekarnama, tete u parfumerijama i liječnici/dermatolozi.
+1
Ima čudo krema za probleme sa kožom, svaka radi/napada nešto drugo
arguson
Kamisori

Post by arguson » 21 Apr 2015, 09:38

Adept wrote:A čuj, o tim dermatološkim stvarima najbolje znaju magistre u ljekarnama, tete u parfumerijama i liječnici/dermatolozi.
Ne bih baš pretjerano vjerovao niti stručnim savjetima jer će ti 95% preporučiti kemiju. Moja supruga ima problema sa osjetljivom kožom na rukama i nijedna preporuka dermatologa nije bila trajno rješenje nego je služila za uklanjanje simptoma bez liječenja. Na kraju je išla metodom probaj pa vidi. Afroditini i Alverde proizvodi su se pokazali vrlo blagim i učinkovitim.

Nemojte zaboraviti da je koža najveći ljudski organ!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Apr 2015, 10:18

arguson wrote:Ne bih baš pretjerano vjerovao niti stručnim savjetima jer će ti 95% preporučiti kemiju.
Sve je kemija! To je i kao kad pametnjakovići pričaju o "prirodnoj" prehrani koja je "zdrava" za razliku od one "umjetne." Ukoliko nije riječ o nečemu što je prolaznog karaktera, poput kontaktnog dermatitisa i tome slično, kožne su bolesti kronične, odnosno neizlječive! Neke su recidivirajuće, odnosno znaju se ponekad više-manje povući, ali se ponovno vraćaju. Moguće ih je dakle ublažiti, a to je dakako najbolje raditi sastojcima koje je moguće dugotrajno upotrebljavati: lanolin, karite i temeljna ulja poput badema i marelice, uključujući i macerate.
arguson
Kamisori

Post by arguson » 21 Apr 2015, 13:28

Pogrešno sam se izrazio. Pod kolokvijalnim nazivom "kemija" sam mislio na sintetički proizvedene aktivne tvari u kremama nasuprot tvarima prirodnog porijekla (ne nužno organski uzgojene ali im je to plus).

A ovaj populistički komentar o "prirodnoj" i "umjetnoj" prehrani ću ignorirati.
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”