Rok trajanja kozmetike

Post Reply
marn
Naučnik brijač

Rok trajanja kozmetike

Post by marn » 22 Mar 2016, 20:42

Konacno sam uspio svesti software na par krema i sapuna: sapuni- tabac, vreto, locitan; kreme- speick, locitan, bic.. s tim da bic i speick jos nisam otvorio. Fora je u tome da su mi se neki sapuni poceli susiti i propadati (npr. Velobra), a nisam ni pola bio potrosio. Rok od otvaranja moze biti i godina - dvije dana, ali obzirom na kolicine koje vecina nas gomila pitanje je moze li se ista potrositi u tom roku..
Sta vam se cini?
miha
Kamisori

Re: Rok trajanja kozmetike

Post by miha » 22 Mar 2016, 21:08

... mislim da bih moglo biti tu negdije,.. meni se cini da su neki sapuni (imao sam sample koji su mi stali) postali uzezeni (nisam siguran ako je prava rijec,.. mozda uzegli)

marn, susenje sapuna nisi mogao popraviti z mocenjem sapuna prije upotrijebe?
mirko
Kamisori

Post by mirko » 22 Mar 2016, 22:25

U sličnoj sam situaciji iskreno neznam što da radim sa svime time :dunno

Što je još najbolje svi imamo toga da neznamo što da radimo s time tako da i poklanjam verzija je upitna. Jedino tip zamjene bi bilo neko riješenje mada je i to upitno.

Iskreno razmišljao da pol toga pobacam :cekic: :cekic:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 22 Mar 2016, 22:45

Mogao se on koristiti, ali performanse su bile lose, a i miris kao sto kazes uzegnut. Ja sam poklonio sigurno 5, 6 sapuna i par krema. Mislim da sapune vise necu ni kupovat- presporo se trose

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 23 Mar 2016, 12:56

Ja sam prošle godine koristio Capus kremu za brijanje staru preko 25 godina i preživio (štoviše, obrijao se). Budući mi je još ostalo, probat ću se ponovno obrijati....
markjo
DE

Post by markjo » 24 Mar 2016, 15:27

Koristim ja tabac star 15-20 godina i imam ih jos toliko za barem 5 godina brijanja.
Ako usporedim s novim nema bitne razlike osim u mirisu, stari su bolji :cheerlead

Ja svoje kreme i sapune drzim u hermeticki zatvorenoj kutiji (plasticnu za hranu, zapremnina 2--3L) kako bi smanjio oksidiranje. Najbitnije je da se sapuni dobro posuse prije vracanja u kutiju kako se ne bi povisila vlaznost u samoj kutiji.
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”