Ono što se sviđa našoj djeci i ostalima...

Post Reply
Perdurabo83
Mach III

Ono što se sviđa našoj djeci i ostalima...

Post by Perdurabo83 » 27 Dec 2017, 14:46

Jutros mi se desio trenutak kojeg ću dugo pamtiti, krenuo sam sa brijanjem, a u wc uđe moja mala kćer i kaže mi tata kako fino mirišeš.

To me natjeralo na razmišljanje i odlučio sam da želim sapun,AS ili već što se za vrijeme brijanja sve da koristiti sa naglaskom na miris i to onaj miris koju će moju djevojčicu uvijek podsjećati na TATU.

Želim neki fini gospodski miris koji traje jer mislim da ću se i ja onda specijalno osjećati.

Ja Vas molim da mi pomognete oko te kombinacije i ispričavam se zbog previše petetike.
Hvala na razumijevanju. :D
marn
mr. sc. brijanja

Re: SOTD 1.12.2017. - 31.12.2017.

Post by marn » 27 Dec 2017, 14:59

Meni osobno za sada najuniverzalniji i dovoljno prepoznatljiv, a opet ne pre naporan- Bello bay rum/lime

Sent from my iPhone using Tapatalk
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Ono što se sviđa našoj djeci i ostalima...

Post by Adept » 27 Dec 2017, 15:00

Nema tu nikakve patetike - pitanje je sasvim OK (samo sam ga maknuo iz neodgovarajuće teme).
Preporuke...
Teško da ti itko kaže ikakvu preporuku vezanu uz miris kada nitko od nas ne zna koje su tvoje preference...
Mislim, može ti se reći: "Tabac - definitivno miris koji se može asocirati uz očinsku figuru.", a da ti iz topa ispališ: "Je... ali meni taj miris ne paše...". I tako onda možemo u krug sve dok netko na slijepo ne ubode nešto što tebi paše.
Stoga reci nam kakvi ti mirisi odgovaraju, pa će se ona najvjerovatnije i naći neka OK preporuka.
morr
Kamisori

Post by morr » 27 Dec 2017, 16:46

Evo, prva ideja da pokušaš s mirisom koji si tada koristio tj. koji se tvojoj malenoj već svidio. Ako tražiš miris koji bi često koristio, da se ureže u sjećanje, onda možda nešto što je kod nas lako nabavljivo i nije preskupo. Tabac je super primjer, ako mirisom odgovara. Pitralon AS bi bio možda još i bolji jer je jeftiniji i univerzalno dostupan. Još jedna opcija su Creed Aventus klonovi kojih stvarno ima dosta u brijačkom i parfemskom svijetu (npr. Fine Platinum)
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 27 Dec 2017, 17:11

Čitam ponovno tvoj post, Bello bas ne traje, možda neki EDT na tragu bay ruma

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 27 Dec 2017, 20:22

Mislim da nema mirisa koji po defaultu podsjeca na tatu. Koji god ti koristis ucestalo tvojoj ce se kceri urezati i podsjecati na tatu, bio to pino silvestre, tabac, clubman ili nesto "modernije"....

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Perdurabo83
Mach III

Post by Perdurabo83 » 28 Dec 2017, 13:12

marn wrote:Meni osobno za sada najuniverzalniji i dovoljno prepoznatljiv, a opet ne pre naporan- Bello bay rum/lime
Hvala na prijedlogu, malo ću ga istražiti na internetu.
Adept wrote:Nema tu nikakve patetike - pitanje je sasvim OK (samo sam ga maknuo iz neodgovarajuće teme).
Preporuke...
Teško da ti itko kaže ikakvu preporuku vezanu uz miris kada nitko od nas ne zna koje su tvoje preference...
Mislim, može ti se reći: "Tabac - definitivno miris koji se može asocirati uz očinsku figuru.", a da ti iz topa ispališ: "Je... ali meni taj miris ne paše...". I tako onda možemo u krug sve dok netko na slijepo ne ubode nešto što tebi paše.
Stoga reci nam kakvi ti mirisi odgovaraju, pa će se ona najvjerovatnije i naći neka OK preporuka.
Tabac sam koristio balzam poslije brijanja i što se tiče osjećaja na koži ja sam jako zadovoljan, miris mi je ispario u glavi, ali definitivno ću ga malo testirati. Slažem je odabir individualan i da tako možemo u krug. Jako mi je teško reći koji mi se mirisi sve sviđaju kad nisam isprobao puno AS i tek smatram se tek naučnikom u brijanju i zapravo još uvijek istražujem. Mogu reći da mi se od parfema najviše uvijek sviđao Givenchy blue label, ako možda možeš prema tome.
morr wrote:Evo, prva ideja da pokušaš s mirisom koji si tada koristio tj. koji se tvojoj malenoj već svidio. Ako tražiš miris koji bi često koristio, da se ureže u sjećanje, onda možda nešto što je kod nas lako nabavljivo i nije preskupo. Tabac je super primjer, ako mirisom odgovara. Pitralon AS bi bio možda još i bolji jer je jeftiniji i univerzalno dostupan. Još jedna opcija su Creed Aventus klonovi kojih stvarno ima dosta u brijačkom i parfemskom svijetu (npr. Fine Platinum)
Koristio sam SOS After shave od Biobaze, ali bio je pomješan sa parfemom pa sad nisam siguran.. :fp
Ova ideja sa nečim što je dobavljivo, za pitralon nisam u ovom trenutku siguran jer mi ne odgovara AS na bazi alkohola, lice mi se isuši i peče me.
Hvala na konstruktivnim prijedlozima :D
marn wrote:Čitam ponovno tvoj post, Bello bas ne traje, možda neki EDT na tragu bay ruma
Hvala još jednom na upozorenju. :thumbs:
pimple8 wrote:Mislim da nema mirisa koji po defaultu podsjeca na tatu. Koji god ti koristis ucestalo tvojoj ce se kceri urezati i podsjecati na tatu, bio to pino silvestre, tabac, clubman ili nesto "modernije"....
Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
Slažem se i hvala svima na prijedlozima. Možda da preformuliram nekako svoje pitanje, djevojčica je bila samo okidač s obzirom da sam u nekoj životnoj fazi kako da je nazovem: "produktivnost i stagnacija"
Možda da vam pokušam približiti što mi se u glavi odvija na slikovitiji način, do 30 godine sanjaš nekog BMW, a sad kad si u 40-tima tražiš jednostavno Mercedesa koji te samo vozi i uživaš( volio bi da ne uzlazimo u raspravu o autima, jer bi moglo potrajati :mrgreen: ).
Dakle neki primjer klasičnih prepoznatljivih i jakih mirisa AS (ne na bazi alkohola) pa i sapuna za brijanje.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 28 Dec 2017, 13:35

Ako nije alkoholni onda ništa od bayruma. Ako si iz Zg mogu ti dat Posvudusu, tamo ima bar 5-6 aftershavea pa njusi

Beco
Kamisori

Post by Beco » 28 Dec 2017, 13:53

Prvo napiši parfeme koji ti se sviđaju i za koje želiš da ti budu signature scent a onda ti mi možemo napisati sapune i balzame koji mirišu isto ili slično.
Ja ti mogu napisati samo za Creed Aventus ili Green irish tweed komplet od sapuna do AS-a i balzama jer druge nisam tražio.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Dec 2017, 14:10

Perdurabo83 wrote:Jako mi je teško reći koji mi se mirisi sve sviđaju kad nisam isprobao puno AS i tek smatram se tek naučnikom u brijanju i zapravo još uvijek istražujem. Mogu reći da mi se od parfema najviše uvijek sviđao Givenchy blue label, ako možda možeš prema tome.
Probao sam taj Givenchy - to je onako "žovijalan" miris kojem note variraju od citrusnih, preko cvijetnih pa na "dnu" onako drvenastih - podosta izbalansirana tvar. Mislim da bi tebi jako dobro sjelo ovo:
https://www.penhaligons.com/blenheim-bo ... ream-tube/ sa ovim
https://www.penhaligons.com/blenheim-bo ... -toilette/ (pročitaj mu "olfaktorni sadržaj" - odmah će ti sve biti jasno)
I onda je to komplet. I to dobar komplet.
E sada - da nema alkohola...
Ima stvari, naravno - Castle Forbes, na primjer, radi čudesne balzame (bez alkohola), ima i kreme za brijanje koje idu uz njih pa si na miru - imaš kompletnu liniju, momačku liniju.
No, kod ovakvih preparata (kvalitetnih), alkohol je zadnja stvar koja bi te trebala brinuti - olfaktorna kompozicija je ono što je bitno; alkohol (to malo što ga ima) ispari dok si rekao keks.
Od ostalih stvari bez alkohola - ima podosta toga i opisano ovdje na forumu pod "Kozmetika" - možda ti se nešto i svidi...
Šta sam ja, recimo, zadnje napravio - uzeo sam si Balzam iz Lidla (i iznenadio se koliko je dobar, imho), kapnuo u njega 5,6 kapi našeg lavandinog ulja, dobro to zgovnao i pao na dupe sa kvalitetom te kombinacije - kako po mirisu, tako i po performansama na licu (čak i žena stalno šnjofa pored mene kada to stavim na lice nakon brijanja), a još se i obrijem sa, meni izvrsnom, TOBS kremom za brijanje od lavande.
Volim lavandu... pa se snalazim... ;)
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 28 Dec 2017, 14:26

Kupiš neki unscented sapun i balzam i poslije naneseš Givenchy i u miru si :ROFL

Ako ti ne pašu alkoholi, Stirling ima dosta balzama i sapuna koji su napravljeni na bazi poznatih parfema, ima ih medju njima i tih ''gospodskih'' kako si rekao u prvom postu, samo trebas naci parfem koji ti pase i vidjet dal ga Stirling ima u obliku sapuna/balzama. Givenchy mislim da nemaju.

htio sam ti preporučiti neki Fine aftershave koji imaju jako dobre mirise i dosta traju za AS, ali ako je alkohol problem, onda taj prijedlog pada u vodu.
Post Reply

Return to “Kozmetika-ostalo”