Slanti - usporedba / test

miha
Kamisori

Slanti - usporedba / test

Postby miha » 12 Nov 2016, 20:29

Slant: najbolje ga opišemo sa slikom ispod, lamica je u brijacu pod kutom i zbog toga bolje reze dlake (giljotina efekt). Neki slanti imajo tiltanu glavu i ravno upetu lamicu papostizu isti efekt.

Image

Slante su poceli raditi u prvi polovini prijasnjog stolijeca. Radili su ih i iz metala a iz bakelita.

U ovom postu cu malo opisati moju usporedbu vise slanta, u test su bili ukljuceni ovi ispod:
- Mulcuto slant: material = bakelit, godina izrade cca 1930, cijena cca 100 euro.
- Merkur 37C slant: kromiran metal, cijena cca 50 euro, novodobni slant brijac, isti kao Merkurovi slanti su i Hoffritz slanti (neki od njih), Hoffritz je bio rebrand Merkura.
- Fasan slant: material = bakelit, godina izrade cca 1930, cijena cca 80 euro.
- iKon B1 DLC slant: material = inox, novodobni brijac je napravljen na osnovi starih Mulcute brijaca, cijena cca 150 euro.
- Maggard's slant head: material = cinkova litina prekrivena sivo mat barvom, novodobni brijac napravljen na osnovi starog brivnika Mulcuto / Paul Müller (zbog manjih razlika Maggards slant ima drukcije karakteristike nego Mulcuto), cijena cca 30 euro.
- Bonsa slant: material = bakelit, godina izrade cca 1930, cijena cca 50 euro.

Lineup slanata: Mulcuto - Merkur 37c - Fasan - iKon B1 - Maggards - Bonsa. Slika je sastavljena iz vise slika, svi slanti na slici so postavljeni v pravom mijerilu (ukljucujuci ravnalo), znaci usporedba velicine brijaca apsolutno vrijedi!

Image

Usporedba Mulcuto in Fasan slanta s njihovom originalnom embalazom:

Image

Image

Image

Slanti znaju biti vrlo agresivni brijaci, poslijedicno sigurno nisu svi najbolji izbor za pocetnike. 1 od karakteristika koje naricaju agresivnost je izlozenost zileta. Na slici ispod closeup slike izlozenosti zilea na ovim brijacima.

Image

Tezine slanta (bakelitni su iznimno laki (cak i 10g, sto je skoro 20 puta manje od tezine iKon Slanta))

Image

Svi testi brijaca su bili napravljeni sa Feather lamicoma. Testiran je bio svaki brijac posebno a na kraju svi skupa u okviru 1 brijanja. Na osnovi ovih dojama i cijene sam napravio tabelu ispod. Moram naglasiti da su svi brijaci odlicni i da ove ocijene ispod vrijede za ovu skupinu (puno DE brijaca je losijih od ovih).

Image

Image

U posilijedne vrijeme su slanti postali moderniji pa su i suvremeni izradzivaci vise puta uzeli stare slante za osnovu svojih slant glava (npr ikon ima isti dizajn glave kao Mulcuto slant).

Image

Slanti su sigurno izniman razred brijaca. Ukoliko si ne lastite jednog preporucuem nabavu. Trenutacno je cijenovno ugodnih vise slanata, pa cijena sigurno nemoze biti prepreka za kupnju :). Nadam se da kome pomogne oko odluke (imajte na umu da su sve ocijene vrlo subjektivnog narava).

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Slanti - usporedba / test

Postby Adept » 12 Nov 2016, 20:47

:headband: :cheers2 :thumbs:
Meni su slantovi UVIJEK bili svemir za sebe i zasigurno ću si kupiti jednog.
Ono što meni osobno puno znači kod slanta jest - njegova težina. Teži slantovi mi puno bolje leže, efektivniji su mi i ugodniji za uporabu.

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 12 Nov 2016, 22:42

Stvarno si se potrudio! Ako sam dobro shvatio ovo pod subjective je poredak 1., 2. I 3. Mjesto.
Znaci pobjednik Maggard i subjektivno i objektivno: najefikasniji, nije preagresivan, jeftin i lako dostupan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

miha
Kamisori

Postby miha » 12 Nov 2016, 22:56

marn wrote:Stvarno si se potrudio! Ako sam dobro shvatio ovo pod subjective je poredak 1., 2. I 3. Mjesto.
Znaci pobjednik Maggard i subjektivno i objektivno: najefikasniji, nije preagresivan, jeftin i lako dostupan.

hvala marn.

da, kada sam uzeo sve u obazir je bio Maggard pobijednik.

morr
Kamisori

Postby morr » 13 Nov 2016, 00:33

Bravo za uložen trud!

pimple8
Britva

Postby pimple8 » 12 Oct 2017, 09:02

Nema puno teksta o slantovima na forumu, ali super ima ova tema pa mogu malo komentirati.
Isprobao Maggard Slant Head na Rockwellovoj drsci i Wilkinson lamicom.

Prelagan mi je. Osjecaj na kozi dok se brijem je kao da igrackom klizim po licu. Kad sam zavrsio nisam imao osjećaj da sam se brijao.
S drugom drskom (laksom) bilo bi jos samo gore... tako da, mislim da bi ipak volio nesto teze imati u ruci.
Bilo me čak malo strah, ne znam sto sam mislio, da ce me priklati ta giljotinica jer ne znam s njome raditi, medjutim ide to prirodno, nista drugacije ne treba drzati od obicnog DE-a. Ne znam za druge slantove, ali Maggard je jedan od blažih brijača koje sam probao u smislu agresivnosti.
Rezultat brijanja jako dobar, ali moram odraditi jos toga da bi formirao svoje misljenje o Slantu.

Edit: zaboravio dodati, nisam navikao na centriranje lamice, a s ovim mi se cinilo da se malo treba poigrati....
Last edited by pimple8 on 12 Oct 2017, 10:41, edited 1 time in total.

007
Student brijanja

Postby 007 » 12 Oct 2017, 09:35

Što se slantova tiče, imao sam samo Phoenixovog bakelitnog klona Fasana i mogu reći da je meni bio odličan. Jako, jako lagan (18 grama) ali ja nemam problema sa težinom brijača. Jednako mi pašu lagani i teški.

Iako se načelno vode kao agresivniji brijači, meni Phoenixov Stormtrooper nije bio toliko agresivan da ga nisam mogao redovno koristiti svaki drugi dan. Možda mi nije bio problem sa korištnjem slanta jer dosta često, pogotovo kad koristim DE brijače, koristim tzv. Gillette slide, tj. vučem poteze sa brijačem u koso te tako glumim da imam slanta. Ugodno i efikasno. Meni ne treba više! Iako SE brijači su mi ipak i više ugodni i više efikasni.

Da, slantovi su svemir za sebe i to doooobar svemir! Ako vam se pruži prilika - svakako probajte! Mislim da je jedan slant predviđen za našu Posvudušu, ako se ne varam :wink
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.

olly
Student brijanja

Postby olly » 12 Oct 2017, 10:23

Slažem se, slant brijač je odlična stvar!

Ja sam imao posuđenog Merkura 37C, obrijao sam se njime par puta i odlučio, da želim imati svojega. Nisam ga još kupio, ali mi je u planu.

Centriranje lamice nije nikakav problem - samo sam pazio na to, da je oštrica lamice poravnana uzduž ruba top capa i to je bilo sve. Nisam potrošio za to ni 5 sekundi, i pogodio sam odmah pravu poziciju.

Brijanje je bilo toliko ugodno, da sam ostao zaprepašten.

Sve, što treba, je to, da vućeš brijač ravno prema dole i to je to.

Moje preporuke!

marn
Naučnik brijač

Postby marn » 12 Oct 2017, 11:10

Slant je zakon, konkretno imam 37c

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 12 Oct 2017, 20:08

pimple8 wrote:Isprobao Maggard Slant Head na Rockwellovoj drsci i Wilkinson lamicom.

Prelagan mi je.

Lagani treba biti malo teži. Onda je to... to.

miha
Kamisori

Postby miha » 12 Oct 2017, 20:52

je, Maggard nije agresivan, malo je osijetljiv na kut (i pozicioniranje lamice),

ako hoces vidjeti ta znaci kad je laganost dobrodosla, onda ond moras probat Mulcuto (bakelitni, srecom lagan ko pero jer je agresivan ko zmaj sa bijesnilom).

Ako bi nest oteze i na lagano agresivno onda bih ti iKon slant mozda odgovarao (37C je isto super slant).. ako ima parica Appolo (mislim da su prijetnodnici Merkura) su super.

Return to “DE Brijači”