Čistite li brijač nakon brijanja?

Mr.Gentleman
Shaveta

Čišćenje brijača - u nekoliko koraka

Post by Mr.Gentleman » 11 May 2010, 22:40

Image Image

1.korak
Izvadite žilet koji je u brijaču.
Image

2.korak
Nakon osnovnog rastavljanja možemo uočiti da je brijač u cijelosti prekriven bijelom talogom.
Image

3.korak
U umivaonik kapnemo nekoliko kapi deterdženta za posuđe ili tekućeg sapuna da napravimo pjenu. U tu pjenu odložimo brijač da se namoči kako bi se talog lakše uklonio.
Image

4.korak
Starom četkicom za zube očetkamo sva mjesta s talogom, posebno se posvećujući teže dostupnim mjestima ispod glave.
Image Image

5.korak
Nakon temeljitog čišćenja, brijač je potrebno isprati i osušiti. U ovome koraku moguće je vidjeti uspješnost čišćenja.
Image Image

6.korak
U ovome koraku posvećujemo se detaljima, poput čišćenja drške iznutra, što je vrlo bitno, jer eventualna nečistoća postoji, a nije toliko vidljiva i dodatno, brijač je metalan, pa svakim kontaktom s vodom dolazi do minorne oksidacije. Redovnim održavanjem, nestaje rizik od eventualnih propadanja materijala. Ovome Merkuru 34C ovo je prvo čišćenje drške iznutra.
Image Image Image Image

7.korak
U ovome, posljednjem koraku, brijač sastavljamo.
Image Image

Za više informacija posjetite link u mom potpisu...
Prvi hrvatski blog o brijanju http://moja-brijacnica.blogspot.com
Frankly, my dear, I don't give a damn
Miro
Mach III

Post by Miro » 12 May 2010, 16:38

Ja sam cistio svoj 38C i otkrio sam da ove necistoce (talog, skoreni kamenac, ...) najlakse odu ako ga potopim u prokuhanu mjesavinu octa i vode. Ostavim ga par minuta i sav talog se rastopi tako da skoro i nemam potrebe za cetkanjem poslije toga, samo ga isperem u hladnoj vodi i to je to.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 12 May 2010, 16:58

A skinuo si donji dio silom, pa onda maknuo onaj "prsten" koji ga drži tako da se praktički pretvara u 3 piece razor ili na uvijek sastavljaš kakav je tvornički?

Pranje iznutra je iznimno bitno kod polovnih brijača. Zamislite kako je izgledalo kad sam u single ringu iz 1912 (mislim) ispuhao sredinu parom pod tlakom. Užas!
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 May 2010, 17:03

A skinuo si donji dio silom
Ja sam sinoć prvi put skinuo te donje dijelove s mojih brijača i to je išlo tako lagano da jednostavno nisam mogao vjerovati kako to prije nisam skužio (u biti nisam toliko ni išao za time). Stvarno nikakva sila nije bila potrebna, no možda ovisi od brijača do brijača (bila je potrebna jednaka sila kao i kad npr. iz Zippo upaljača vadite u nutarnji dio kako bi ga napunili benzinom).
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 12 May 2010, 17:06

Meni je dio ispao kad sam brijač ubacio u kipuću vodu. Koliko se sjećam, taj prsten je nakakav bakreni? Možda se pri toplini stisnuo. Pa ako vam ne ide skidanje, probajte to.
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 12 May 2010, 18:34

Ja sam cistio svoj 38C i otkrio sam da ove necistoce (talog, skoreni kamenac, ...) najlakse odu ako ga potopim u prokuhanu mjesavinu octa i vode. Ostavim ga par minuta i sav talog se rastopi tako da skoro i nemam potrebe za cetkanjem poslije toga, samo ga isperem u hladnoj vodi i to je to.
Da ja imam želudac za miris prokuhanog octa, možda bi i meni to bilo prihvatljivo rješenje... :-D Ovako se držim svoje pjenice... :lol:

Napoleon, ti bome imaš iskustva u čišćenju brijača iznutra... Ipak je kroz tvoje ruke prošlo puno brijača... :lol:
Miro
Mach III

Post by Miro » 12 May 2010, 21:37

Kad smo kod skidanja dijelova zna li netko moze li se kod 38C skinuti tj. izvaditi donji dio pa da se ocisti iznutra?
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 May 2010, 21:43

Kad smo kod skidanja dijelova zna li netko moze li se kod 38C skinuti tj. izvaditi donji dio pa da se ocisti iznutra?
38C ili "barber pole" može se skinuti donji dio (sinoć sam ga skidao), a skida se jednako lako kao i na ostalim brijačima koje imam.
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 12 May 2010, 21:47

Kao što Kig kaže, na svim dvodijelnim Merkurima je isto. Jedina razlika je što HD ima šupljinu na onom tzv. knobu, a Barber pole (38C) nema...

Izvučeš, vratiš... Vrlo jednostavno! :lol: Ne boj se, nećeš niš razvalit! :-D
Miro
Mach III

Post by Miro » 12 May 2010, 22:04

Zar nije 38C='barber pole'? Barem sam do sada tako mislio?

Aha, skuzio sam. :) Strah me bilo jace povuci da ne bi nesto otislo. :)
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 May 2010, 22:11

Zar nije 38C='barber pole'? Barem sam do sada tako mislio? Definirajte mi ovo 'izvuces'? :) Kad odsarafim da mogu skinuti gornji dio i izvaditi zilet onda se dolje samo vrti. Je li donji dio treba nekako odsarafiti ili ga samo potegnem malo jace?
38C je "barber pole" (ono "ili" imalo je značenje da želim kazati 38C tj. barber pole, a ne kao pitanje da li se radi o jednom ili drugom).
Donji dio se ne odšarafljuje već samo malo jače povučeš prema van. Unutra ima jedan prsten koji to sve skupa drži iznutra na način da se prsten raširi kad se sklopi i time vrši pritisak na unutarnje stijenke drške, a istovremeno omogućije da se cijeli taj donji dio vrti. Uostalom skužit ćeš kad ga izvučeš van.
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 12 May 2010, 22:13

Zar nije 38C='barber pole'? Barem sam do sada tako mislio?
Je, je... Samo znaš kako kažu, 100 ljudi, 100 ćudi... 100 muških, 100 naziva za jednu te istu stvar
100 žena, 200 sisa :lol:

Aha, skuzio sam. :) Strah me bilo jace povuci da ne bi nesto otislo. :)
Sad sve znaš! :-D Fino ga očisti s vremena na vrijeme i tu naviku prenesi i unucima! :lol:
marin_v
Shaveta

Post by marin_v » 12 Jan 2011, 15:52

Zar nije lakše nakon svakog brijanja odvrnuti glavu i lagano očistiti brijač od ostataka pjene i dlakica i time izbjeći stvaranje taloga? To je posao od 30-ak sekundi. A što se tiče unutrašnjosti slažem se da s vremena na vrijeme treba da se očisti.
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Jan 2011, 16:50

@ Marin V

Kako kome.
Nekome je lakše odmah potrošiti 30-ak sekundi, a nekome jednom mjesečno 10-ak minuta :lol:
marin_v
Shaveta

Post by marin_v » 12 Jan 2011, 17:19

Da...bitno je da se čisti,pa kako god :)
Post Reply

Return to “DE Brijači”