Fatip Grande

olly
Student brijanja

Re: Fatip Grande

Post by olly » 13 Feb 2015, 16:53

Rocky wrote:A možda netko želi imati 5-6 brijača? Svakog treba platiti 30-40€?
Možda želi u kolekciju ubaciti povoljan open comb?
Ja govorim o brijačima u smislu alata, koji se redovito koristi za brijanje, a ne o hobiju, gdje je glavni cilj, da se sakupi bezbroj igračaka, koje tu i tamo primiš u ruku i obriješ se njima, uspoređujuči ih međusobno i diveći se koliko je koja igračka od 10 € sposobna da napravi.

Ako želiš nekoga nazvati snobom, nazovi tako onoga, tko drži kod sebe 3 komada Feather AS-D2 ;)
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 17:14

olly wrote: Ja govorim o brijačima u smislu alata, koji se redovito koristi za brijanje, a ne o hobiju, gdje je glavni cilj, da se sakupi bezbroj igračaka, koje tu i tamo primiš u ruku i obriješ se njima, uspoređujuči ih međusobno i diveći se koliko je koja igračka od 10 € sposobna da napravi.

Ako želiš nekoga nazvati snobom, nazovi tako onoga, tko drži kod sebe 3 komada Feather AS-D2 ;)
A ja kažem da je Fatip za neke dovoljan i kao jedini brijač u kolekciji iako su rijetki ti koji imaju samo jedan (to vrijeme je prošlo sa našim djedovima).
Evo moj stari se uglavnom brije samo 1x mjesečno i dao sam mu Fatip, odmah ga je pohvalio da mu je puno bolji za brijanje takve brade nego EJ89 kojeg je imao donedavno. Drugi brijač mu ni ne treba.

U slučaju da je "cilj" biti sa jednim brijačem:
Da moram birati između R41 i Fatipa, odabrao bih Fatip.
Da moram birati između EJ89 i Fatipa, odabrao bih EJ89.

Ali da bih došao do tog zaključka, morao sam isprobati više njih...

A snob je svaki onaj tko procjenjuje neki proizvod prvenstveno na temelju njegove cijene.
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 13 Feb 2015, 17:28

Ja sam sa Fatipom zadovoljan, pogotovo otkad sam ga natakario na dužu i težu dršku od Razzorocka, da se brijem s njim svaki put, ne, ali da ima dana kada mi on baš sjedne , apsolutno.
Što se tiče para i muzike, mislim da to ne drži vodu, pogotovo u ovom "našem" hobiju.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Feb 2015, 17:34

Sa Rockyevom definicijom snobizma se slažem, ali se u istoj ne prepoznajem, jer se ovdje priča o hardveru, a ne softveru i zato vas molim da se držite teme. Osobno sam isprobao Merkur 39C, da bih kasnije kupio Ikon DLC Slant i mogu reći da je razlika u performansama i kvaliteti brijanja velika. Isprobao sam CJB-a i Sam Seonga, i kasnije nabavio Feather Artist Club DX i Kai Kamisori i opet se mogu pozvati na isto, s tim da je kvaliteta brijanja na sličnoj razini, ali je lakoća uvelike na strani ovih skupljih, jer su konkretnije, bolje izvedene i bolje leže u ruci.

Ponavljam, softver ne ulazi u tu kategoriju jer npr. Speick krema za brijanje je vrhunska stvar i tek je nijanse dijele od L'Occitane Rich SC, pa prema tome deveto-desetorostruka razlika u cijeni ne drži vodu i može se nazvati snobizmom, ali s druge strane uvijek će biti stvari za koje će trebati štedjeti, bilo da se kupuju nekome na poklon ili za vlastito korištenje.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 17:44

Evo ako ćemo se držati teme, da sam financijski više ograničen (srećom trenutno nisam) mene bi recimo sasvim zadovoljilo da imam EJ89 ili Slim kao primarni brijač za češće brijanje, a Fatip kao brijač za situacije kad se malo zapustim i imam bradu 5-7 dana.

Zaista ne vidim potrebu za tako kritičan osvrt na Fatip jer se ne radi o lošem proizvodu. Nekome možda nije sjeo, ima i pokoju manu, ali daleko je to od lošeg.
A koliko čitam i po vanjskim forumima, ljudi su uglavnom zadovoljni Fatipom.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Feb 2015, 17:51

Iskreno, nisam probao Fatipa, ali sam siguran da je OK jer je već dosta dugo na tržištu i dobro se prodaje što ne može biti slučajnost, pa se slažem da ga ne treba kritizirati. Nažalost, u ovom svijetu je vrlo tanka linija između "ovo mi je najbolje jer mi nakon istraživanja odgovara" i "ovo mi je najbolje jer je moje".
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 17:57

naftas wrote:Iskreno, nisam probao Fatipa, ali sam siguran da je OK jer je već dosta dugo na tržištu i dobro se prodaje što ne može biti slučajnost, pa se slažem da ga ne treba kritizirati. Nažalost, u ovom svijetu je vrlo tanka linija između "ovo mi je najbolje jer mi nakon istraživanja odgovara" i "ovo mi je najbolje jer je moje".
Isprobao sam valjda 20-30ak brijača i imao 3 Fatipa u kolekciji, pa se nadam da mogu donijeti bar donekle racionalan sud o tom brijaču (a ne "ovo mi je najbolje jer je moje"). :mrgreen:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Feb 2015, 18:18

Rocky wrote:
naftas wrote:Iskreno, nisam probao Fatipa, ali sam siguran da je OK jer je već dosta dugo na tržištu i dobro se prodaje što ne može biti slučajnost, pa se slažem da ga ne treba kritizirati. Nažalost, u ovom svijetu je vrlo tanka linija između "ovo mi je najbolje jer mi nakon istraživanja odgovara" i "ovo mi je najbolje jer je moje".
Isprobao sam valjda 20-30ak brijača i imao 3 Fatipa u kolekciji, pa se nadam da mogu donijeti bar donekle racionalan sud o tom brijaču (a ne "ovo mi je najbolje jer je moje"). :mrgreen:
Isto tako si mogao napisati da ulaziš u prvu skupinu, ali imaš se volje prepirati pa neka tebe... :smoke:
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 13 Feb 2015, 18:22

Na srecu imao sam priliku probati Fatipa i definitivno je odličan brijač. Bio sam ugodno iznenađen njime i jako zadovoljan. Ukoliko bi si radio nekakvu kolekciju dwfinitivno bi fatip imao mjesto u njoj prvenstveno zbog kvalitete a potom i zbog cijene. Za tu cijenu definitivno nisam nasao nesto bolje!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 18:25

naftas wrote: Isto tako si mogao napisati da ulaziš u prvu skupinu, ali imaš se volje prepirati pa neka tebe... :smoke:
Zašto je izmišljen internet ako ne za prepiranje? :mrgreen:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Feb 2015, 18:36

Rocky wrote: Isprobao sam valjda 20-30ak brijača
Pa sva čast, kontam da smo ti svi ovdje do koljena po tom pitanju. Ja nisam probao 30 različitih brijača pa ti malkice i zavidim na toliko superiornom iskustvu. Onako, stvarno.
Nego, jel može kakav popis tih trideset različitih brijača i eventualno koja usporedba i/ili nekakva ofrlje rang-lista tih trideset brijača.
Unaprijed zahvaljujem.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Feb 2015, 18:40

Rocky wrote:
naftas wrote: Isto tako si mogao napisati da ulaziš u prvu skupinu, ali imaš se volje prepirati pa neka tebe... :smoke:
Zašto je izmišljen internet ako ne za prepiranje? :mrgreen:
Ne, kolega... Za te stvari je izmišljen Forum.hr i sl.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Feb 2015, 18:44

Rocky wrote:A možda netko želi imati 5-6 brijača? Svakog treba platiti 30-40€?
Možda želi u kolekciju ubaciti povoljan open comb?
Možda želi isprobati klasično brijanje sa nečim boljim od plastičnog Wilkinsona a ne želi platiti 30-40€?
Možda je u šumi?
Imam u kolekciji i brijače od parsto € pa mi je Fatip svejedno ok, što sad? Valjda sam onda ja lud?
U konačnici Fatip je dovoljno kvalitetan brijač da ne zaslužuje takve kritike po kojima ispada da je šrot. Jer nije.
OK , Rocky, u čemu je problem?
I, molim, usporedi mi ga sa 30 drugih koje si probao, i što je to Slice nešto krivo rekao?
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 19:12

Adept wrote:
Rocky wrote: Isprobao sam valjda 20-30ak brijača
Pa sva čast, kontam da smo ti svi ovdje do koljena po tom pitanju. Ja nisam probao 30 različitih brijača pa ti malkice i zavidim na toliko superiornom iskustvu. Onako, stvarno.
Nego, jel može kakav popis tih trideset različitih brijača i eventualno koja usporedba i/ili nekakva ofrlje rang-lista tih trideset brijača.
Unaprijed zahvaljujem.
Ne znam čemu tako posprdan ton. Nisam ih do sada brojao, ali evo koliko ću uspjeti po sjećanju. Uz malo sreće uskoro dolaze još dva egzotična.
Detaljnu usporedbu i rang listu mi se ne da pisati, ali ako te ozbiljno (a ne sprdnje radi) zanima direktna usporedba neka dva, pitaj pa ću ti napisati dojam koji mi je ostao u sjećanju.
Boldane imam još uvijek.

Gillette Slim adjustable
Gillette Slim twist (verzija sa crnom i bijelom drškom)
Gillette adjustable sa plastičnom drškom (ne znam točan model)
Gillette tto Brazil
Gillette New
Gillette Tech
Gillette Rocket flair tip
Gillette Aristocrat junior
Gillette Rocket
Eclipse Red Ring
Leresche #51 varijanta 1

Leresche #51 varijanta 2 (malo drukčija glava, to jest češalj)
Leresche #77
Fatip Piccolo nickel, Fatip Grande chrome i nickel (ista glava ali drukčiji finiš, to jest drška, računaj kao 1 ili kao 3, kako ti drago, ja bih računao bar kao 2 zbog drukčije drške koja daje drugačiji doživljaj brijanja :mrgreen: )
Rotbart (ne znam model)
EJ89
Muhle R41 2011
Muhle R41 2013
Wilkinson plastični
Soluna open comb
Soluna closed comb

Phoenix DBL OC

Eto, ispadne 24 brijača ako računam Fatip kao 3 komada ili 21 ako računam kao 1.
Moguće je i da sam koji izostavio, dosta toga mi je prošlo kroz ruke.
Adept wrote: OK , Rocky, u čemu je problem?
I, molim, usporedi mi ga sa 30 drugih koje si probao, i što je to Slice nešto krivo rekao?
Svoje mišljenje o njemu sam napisao, kao i ono što smatram da je Slice krivo rekao. Uostalom on je imao 1 Fatip a ja 3 komada.
Rocky wrote:
Slice wrote: 1. Smatram da je glava brijača uvelike zastarjela u dizajnu i da je s obzirom na razinu agresivnosti, Fatip prilično neefikasan brijač
2. Fatip je jedan od brijača koji ima najvećih problema s pravilnim položajem lamice, odnosno s poravnanjem žileta
3. Kvaliteta izrade je u redu, ali isto nije moguće reći i za završnu obradu

Dakako, ima taj brijač i svojih prednosti, ali ovdje sam iznio čimbenike za koje smatram da mu, u mom slučaju, ne idu u prilog.
1. Ja tu agresivnost nisam primjetio na svojoj bradi i koži, a može se postići dobar rezultat brijanja, ni tu ne vidim problem. Čak sam taj brijač svrstao u blaže open-comb brijače (za moju bradu, dakle to je moj subjektivni dojam)
2. Čak ni EJ89 ne drži žilet savršeno, svejedno je da li ga trebam poravnavati malo ili puno ako ga trebam ručno poravnavati. Rijetki su brijači gdje ne moram nimalo poravnavati žilet
3. Imao sam 3 komada. Nickel Grande - loša završna obrada. Chrome Grande - odlična završna obrada. Nickel Piccolo - dobra završna obrada. Mislim da tu malo ovisi i o sreći, to jest seriji.

Ne može se reći da je vrhunski brijač, ali nije ni šrot. Value for money je dobar.
Last edited by Rocky on 13 Feb 2015, 19:20, edited 2 times in total.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 13 Feb 2015, 19:17

Rocky wrote: Gillette Slim adjustable
Gillette Slim twist (verzija sa crnom i bijelom drškom)
Gillette adjustable sa plastičnom drškom (ne znam točan model)
Gillette tto Brazil
Gillette New
Gillette Tech
Gillette Rocket flair tip
Gillette Aristocrat junior
Gillette Rocket
Eclipse Red Ring
Leresche #51 varijanta 1

Leresche #51 varijanta 2 (malo drukčija glava, to jest češalj)
Leresche #77
Fatip Piccolo nickel, Fatip Grande chrome i nickel (ista glava ali drukčiji finiš, to jest drška, računaj kao 1 ili kao 3, kako ti drago, ja bih računao bar kao 2 zbog drukčije drške koja daje drugačiji doživljaj brijanja :mrgreen: )
Rotbart (ne znam model)
EJ89
Muhle R41 2011
Muhle R41 2013
Wilkinson plastični
Soluna open comb
Soluna closed comb
:hail: :hail: :hail:
Ovo je zbilja impresivno!

Ja moram reći da se slažem sa ovom izjavom dobar value for money a i fatip zbilja je solidan brijač. Opet tu treba uzeti u obzir da to ako meni paše nešto neznaći da drugima neće ali za 100kn se definitivno isplati probati!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Post Reply

Return to “DE Brijači”