Fatip Grande

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Fatip Grande

Post by Adept » 13 Feb 2015, 19:23

Ovako, te tvoje crne, bijele i plastične drške i modele za koje jesi/nisi baš siguran nabrajaj nekom drugom, ne nama.
Taj cocky attitude upražnjavaj na Portalu Satova, a ne ovdje, jel ti to jasno?
A što se tiče posprdnog tona, to si sam započeo, i ne očekuj ništa bolje od onoga što si sam započeo.
Ako misliš da si ovim popisom ikoga impresionirao, razmisli ponovo!
Ovdje je ekipa koja nikome, nikada solila pamet nije, pa nečeš ni ti.
Sviđalo ti se ili ne, a ti malo revidiraj svoj nastup prema ljudima na ovom forumu, a koji su te primili kao brata.
OK?
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 19:41

Adept wrote:Ovako, te tvoje crne, bijele i plastične drške i modele za koje jesi/nisi baš siguran nabrajaj nekom drugom, ne nama.
Taj cocky attitude upražnjavaj na Portalu Satova, a ne ovdje, jel ti to jasno?
A što se tiče posprdnog tona, to si sam započeo, i ne očekuj ništa bolje od onoga što si sam započeo.
Ako misliš da si ovim popisom ikoga impresionirao, razmisli ponovo!
Ovdje je ekipa koja nikome, nikada solila pamet nije, pa nečeš ni ti.
Sviđalo ti se ili ne, a ti malo revidiraj svoj nastup prema ljudima na ovom forumu, a koji su te primili kao brata.
OK?
Kad si nevjerni Toma, evo samo za tebe ovaj za kojeg se nisam mogao sjetit imena modela iz glave. :thumbs:

Image

Rotbart sam prodavao na forumu isto kao i bijeli tto.

Image

Image

Od crnog fotke ne mogu naći pa slobodno sumnjaj u postojanje istog.

Za listu si me sam pitao (to jest vukao za jezik), pa sad kad si ju dobio u nedostatku boljeg argumenta pišeš da te nije impresionirala. :lol:

A cocky attitude upražnjavaš ti više nego ja u ovih par postova.
I ton s visine, valjda zbog zelene boje nicka.

Kakvo soljenje pameti? Mislio sam da se ovdje radi o slobodnoj razmjeni mišljenja a ne kontroli govora?
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Feb 2015, 19:59

I radi se o razmjeni mišljenja, dokle god tvoje na patronizira bilo čije drugo, a što tvoje jest činilo.
Dakle, boja nicka veze nema nisačim. I, molim te, ne lovi se na te trivijalne stvari, to je ispod tvoje razine - ne poklapaj se više nego li treba...
U tvom slučaju, boja nicka veze sa vezom o vezi... nema, vjerovao ti to ili ne - i nemoj si davati na značenju više nego li ga objektivno imaš.
Dakle, još jednom, po drugi i zadnji put ti velim da revidiraš svoj stav koji ne priliči ovom forumu.
Ljudi to zaslužili nisu, patroniziranje na ovom forumu se tolerirati neće.
Ovim smatram ovu "temu" završenom, a tebe smatram ravnopravnim razgovornikom koji itekako razumije o čemu govorim.
Nemoj više "vuči za jezik".
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 13 Feb 2015, 20:28

Meni je rasprava u granicama korektnosti, ali da ne idemo u off. Fatip nisam probao, pa ni oko toga ne mogu ništa dodati.
Htio sam samo zamoliti Rockya i/ili ZZTOPA da napišu kratak osvrt na Gillette slim ajustable jer se radi o kultnom brijaču (i sam bi ga volio imati), a nema skoro ni riječi o njemu na forumu, osim što ga navedeni članovi na par mjesta spominju kao omiljeni- ako dobro pamtim.

evo tema je već tu, vi dodajte osvrt:
viewtopic.php?f=60&t=62

BTW snobovi- mi???- ma neeee :lol: :lol: 200 eura za britvu je baš ok, toliko je kvalitetna da je to čudo.. Ona malo manje kvalitetna za 150 eura ne dolazi u obzir, a onaj šrot za 100 € nikom ozbiljnom neće ni past na pamet.. :headband:
olly
Student brijanja

Post by olly » 13 Feb 2015, 22:25

Rocky wrote:Evo moj stari se uglavnom brije samo 1x mjesečno i dao sam mu Fatip, odmah ga je pohvalio da mu je puno bolji za brijanje takve brade nego EJ89 kojeg je imao donedavno. Drugi brijač mu ni ne treba.
Nemoj miješati jabuke i kruške! Fatip je open comb, dok je EJ89 closed comb.

Nema tu šta da se uspoređuje, jer se radi o dva potpuno različita tipa brijača.

Uostalom, i ja ću ti reći isto: ni ja nisam zadovoljan sa closed combom (Mühle R89), jer se lakše i efikasnije brijem sa open combom (Merkur 41C, Mühle R41, Phoenix).
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 22:36

olly wrote:
Rocky wrote:Evo moj stari se uglavnom brije samo 1x mjesečno i dao sam mu Fatip, odmah ga je pohvalio da mu je puno bolji za brijanje takve brade nego EJ89 kojeg je imao donedavno. Drugi brijač mu ni ne treba.
Nemoj miješati jabuke i kruške! Fatip je open comb, dok je EJ89 closed comb.

Nema tu šta da se uspoređuje, jer se radi o dva potpuno različita tipa brijača.

Uostalom, i ja ću ti reći isto: ni ja nisam zadovoljan sa closed combom (Mühle R89), jer se lakše i efikasnije brijem sa open combom (Merkur 41C, Mühle R41, Phoenix).
Kruške i jabuke su oboje voće.
A uspoređivati se ove brijače ipak može. Jer i konačni rezultat je direktno usporediv - gleda se obrijana brada. :wink:

I pročitaj ponovo što sam napisao, ovaj puta pažljivije.
Poanta je da nekome Fatip može biti dovoljan kao jedini brijač, čak bolji i praktičniji nego EJ89 koji je generalno gledajući "cjenjeniji" a i skuplji.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Feb 2015, 22:40

marn wrote: BTW snobovi- mi???- ma neeee :lol: :lol: 200 eura za britvu je baš ok, toliko je kvalitetna da je to čudo.. Ona malo manje kvalitetna za 150 eura ne dolazi u obzir, a onaj šrot za 100 € nikom ozbiljnom neće ni past na pamet.. :headband:
@babarog

Ne, stari... Ovo je impresivno!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
olly
Student brijanja

Post by olly » 13 Feb 2015, 22:44

Rocky wrote:Kruške i jabuke su oboje voće.
A uspoređivati se ove brijače ipak može. Jer i konačni rezultat je direktno usporediv - gleda se obrijana brada. :wink:

I pročitaj ponovo što sam napisao, ovaj puta pažljivije.
Poanta je da nekome Fatip može biti dovoljan kao jedini brijač, čak bolji i praktičniji nego EJ89 koji je generalno gledajući "cjenjeniji" a i skuplji.
E, ne može ovako!

Istina, sa oba brijača se briješ i rezultat je na kraju isti, ali otvoreni/zatvoreni češalj ne možeš uspoređivati. Otvoreni češalj bolje grabi dlake, iza sebe pušta više pjene, klizenje je zbog toga bolje, a rezultat je efikasnje brijanje sa manje truda.

Poanta je u tome, da se radi o brijaču tipa open comb, a ne o Fatipu općenito!
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 13 Feb 2015, 22:48

naftas wrote:
marn wrote: BTW snobovi- mi???- ma neeee :lol: :lol: 200 eura za britvu je baš ok, toliko je kvalitetna da je to čudo.. Ona malo manje kvalitetna za 150 eura ne dolazi u obzir, a onaj šrot za 100 € nikom ozbiljnom neće ni past na pamet.. :headband:
@babarog

Ne, stari... Ovo je impresivno!

Ne stari, ovo je normalno :smoke: :mrgreen:
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 13 Feb 2015, 22:50

:mrgreen: :mrgreen:

Image
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Feb 2015, 22:52

Rocky wrote:Poanta je da nekome Fatip može biti dovoljan kao jedini brijač, čak bolji i praktičniji nego EJ89 koji je generalno gledajući "cjenjeniji" a i skuplji.
Gle, ja kad sam na sve strane hvalio Barleya (DE89), onda sam lijepo rekao ljudima da primam proviziju (moš mislit) koju su mi poslije, a kako članovi dobro znaju, ukinuli... :mrgreen:
Ipak, ti nakon cjelodnevnog boravka za vrijeme kojeg traje tvoja apologija Fatipa, još nisi priznao da primaš neku proviziju! Priznaj, budi čovjek! :mrgreen:
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 22:57

olly wrote: E, ne može ovako!

Istina, sa oba brijača se briješ i rezultat je na kraju isti, ali otvoreni/zatvoreni češalj ne možeš uspoređivati. Otvoreni češalj bolje grabi dlake, iza sebe pušta više pjene, klizenje je zbog toga bolje, a rezultat je efikasnje brijanje sa manje truda.

Poanta je u tome, da se radi o brijaču tipa open comb, a ne o Fatipu općenito!
Poanta je da je ovo tema o Fatip brijaču, a htio sam istaknuti kako je nekome taj brijač dovoljan kao jedini brijač i da je zbog svojih karakteristika (to što je open comb) toj istoj osobi daleko bolji i pruža bolje brijanje nego što to čini skuplji i cjenjeniji EJ89.
A starom sigurno ne bih dao R41 u ruke, nije to za njega koji samo želi bezbrižno brijanje nešto duže brade. Sterao bi me u neku stvar. :mrgreen:
Btw R41 tehnički NIJE open comb ako ćemo već cjepidlačit.

Što se tiče usporedbe open i closed comb brijača u pravilu ih ne uspoređujem, no ne vidim zašto ih ne bih smio uspoređivati ako to poželim? Zato što su različitog tipa? Pa što onda?
Nije li poanta ovog foruma širiti znanje među ljudima, dakle ukazati na razlike među određenim tipovima brijača, za koje je potrebna baš njihova direktna usporedba?

Slice wrote:
Rocky wrote:Poanta je da nekome Fatip može biti dovoljan kao jedini brijač, čak bolji i praktičniji nego EJ89 koji je generalno gledajući "cjenjeniji" a i skuplji.
Gle, ja kad sam na sve strane hvalio Barleya (DE89), onda sam lijepo rekao ljudima da primam proviziju (moš mislit) koju su mi poslije, a kako članovi dobro znaju, ukinuli... :mrgreen:
Ipak, ti nakon cjelodnevnog boravka za vrijeme kojeg traje tvoja apologija Fatipa, još nisi priznao da primaš neku proviziju! Priznaj, budi čovjek! :mrgreen:
Dobivam ali nije to tako lako, moram ljudima poslati prijepisku sa prijevodom svoje borbe prije nego dobijem proviziju. :cekic:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Feb 2015, 22:58

Ne znam za vas, ali meni je 89 glava za kurac i ne znam zašto svi zapinju u usporedbe sa tim kad je svaki brijač i britva i šaveta i komad opsidijana poseban na svoj način i nakon isprobavanja će se suziti izbor na ono što pričinja najveći gušt, a ne jebeno prčmoljčenje (kad moljac prči ovcu i ovci padne cigla na glavu i ona kaže beeee, a moljac na to "pati,dušo") i sumanutu potragu za manama u svemu. Guštajmo i to je to!
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 13 Feb 2015, 23:04

Eh da, zaboravih još jednog vrlo bitnog člana kolekcije - Kabrand, broj 25 dakle :mrgreen:

Najagresivniji brijač kojeg sam probao, R41 se može sakrit.
Ni uz najbolju volju i više pokušaja sa time se nisam uspio normalno obrijati.
Blade gap... golem.

Image

Image
Beco
Kamisori

Post by Beco » 06 Mar 2016, 18:46

Čitao sam na njemačkom forumu da su redizajnirali glavu kod Fatipa OC i da su v2 verzije prilično manje agresivne ali i da su temeljitije pri brijanju.
Razlika je ta je top plate sad širok 19mm a kod v1 je bio 17,8mm čime je sad izloženost žileta manja
Post Reply

Return to “DE Brijači”