Fatip Grande

MRKI
Student brijanja

Re: Fatip Grande

Post by MRKI » 07 Mar 2016, 00:17

Istina je. Nove glave se mogu prepoznat i po gravuri na dnu baseplatea te smanjenim brojem zuba.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Beco
Kamisori

Post by Beco » 07 Mar 2016, 17:07

Kako biti siguran pri kupnji koja je nova a koja stara verzija?
Jesu li nove verzije one u redizajniranoj kutiji?
Koliko zuba je imala agresivnija verzija a koliko ima nova?

Razmišljam se da kupim OC ili Gentile sad kad sam pročitao da je v2 OC prilično manje agresivan
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 07 Mar 2016, 18:09

Novi ima 9 umjesto 11 "zuba" i širi "cap". Ime je gravirano ispod baseplatea. Za Fatip kažu da ga je još uvijek bolje pregledati prije kupnje jer je završna obrada neujednačena. Ako naručuješ možeš poslati mail prodavcu i upitati za info.
Groucho Marx
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Mar 2016, 18:25

Jooj kako ja ne volim taj "čimbenik sreće" prilikom kupovine :evil: :twisted:
Mislim, uredno platiš pošteno i teško zarađenim novcem i moliš se Svevišnjem da dobijef fer odrađeni proizvod.
Naravno, tako je kad kupuješ preko neta i nije limitirano samo na naš hobi i nije limitirano samo na tu količinu novaca (i višestruko skuplje stvari debelo su podložne tom "koeficijentu čoška")... ali - svejedno - to mi ide na onu stvar, i to jako.
olly
Student brijanja

Post by olly » 07 Mar 2016, 18:33

Da, to je veliki problem, ali ja još posebno volim prodavača gnjaviti za zamjenu, ako naletim na nekvalitetan proizvod.

Već sam svašta slao natrag. Ne samo brijačke proizvode.

Ali srećom već me izučilo - tražim, da provjere proizvod pre slanja.
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 07 Mar 2016, 18:33

MRKI wrote:Novi ima 9 umjesto 11 "zuba" i širi "cap". Ime je gravirano ispod baseplatea. Za Fatip kažu da ga je još uvijek bolje pregledati prije kupnje jer je završna obrada neujednačena. Ako naručuješ možeš poslati mail prodavcu i upitati za info.
Moj novi Fatip ima širi cap (mjerio šublerom) ali ima i 11 umjesto 9 zuba. :skrbo

Danas ću ga isprobati pa ćemo vidjeti.

Stari mi nije bio agresivan.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 07 Mar 2016, 18:48

MRKI wrote:Novi ima 9 umjesto 11 "zuba" i širi "cap". Ime je gravirano ispod baseplatea. Za Fatip kažu da ga je još uvijek bolje pregledati prije kupnje jer je završna obrada neujednačena. Ako naručuješ možeš poslati mail prodavcu i upitati za info.
Fatip je skoro nemoguće kupiti u fizičkoj trgovini uz prethodni pregled.
Čak i Talijani ga kupuju online i to gle čuda na connaught shaving ili tvb jer ga u Italiji teško nalaze.
Apsurd ali je tako.

Inače Nijemci su sudeći po njihovom forumu ludi za Fatipom i smatraju ga za bolji proizvod od R41 jer brije jednako temeljito a puno blaže
Beco
Kamisori

Post by Beco » 07 Mar 2016, 18:49

Rocky wrote:
Moj novi Fatip ima širi cap (mjerio šublerom) ali ima i 11 umjesto 9 zuba. :skrbo

Danas ću ga isprobati pa ćemo vidjeti.

Stari mi nije bio agresivan.
Javi ima li razlike u agresivnosti
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 07 Mar 2016, 19:03

Isprika. Moja greška. I novi OC ima 11 zuba. Gentile ima 9 malih zuba na svom combu. Vintage Fatip je imao 12 zuba i gravuru ispod baseplatea.
Groucho Marx
zzitop
Shaveta

Post by zzitop » 07 Mar 2016, 21:46

Već je dugo od promjene glave tako da ono što se sada kupi je V2. :thumbs:
Rocky
Kamisori

Post by Rocky » 08 Mar 2016, 21:31

Beco wrote: Javi ima li razlike u agresivnosti
Isprobao sam ga.
Žilet je vidljivo manje izložen u odnosu na prvi Fatip kojeg sam imao.
Prošli sam koristio svega 1 ili 2x, nisam ni obratio pažnju, ne znam koja je verzija bio. Vjerojatno V2.

Što se tiče brijanja, dojma sam da je sad osjećaj ugodniji, a da nije izgubio na efikasnosti. Meni taj brijač nikad nije ni bio ekstra agresivan, a ni efikasan poput R41. Kao što sam već u par navrata bio govorio, rezultat brijanja me podsjeća na EJ89, samo što je brijanje bilo manje ugodno. E sad su povećali ugodnost brijanja, tako da je Fatip možda i bolji izbor nego EJ89. Svakako praktičniji jer je open comb bolji i za dužu bradu. I jeftiniji je, ne treba ni to zanemariti.

Lošiju završnu obradu mu opraštam jer nije od zamaka. Nikad više neću uzimati brijače EJ, Muhle i slične koji koriste zamak. iz principa. Majku im škrtu... znaju skupo naplatiti proizvod, a uvale "muda pod bubrege", to jest manje trajan proizvod od onoga što očekujemo u DE brijanju :evil:

Uglavnom mislim da će ovaj puta ostati duže u kolekciji. Prvenstvena svrha - bezbrižno i neagresivno brijanje brade od 6-7 dana.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 26 Mar 2016, 14:34

Moja preporuka ne ici na piccolo drsku, jednostavno je premala.. vidim da nekima nije problem, ali ja da opet kupujem bi uzeo grande

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Beco
Kamisori

Post by Beco » 26 Mar 2016, 14:55

Grande drška je odlična, ali pretvara brijač u head-heavy a taj se balans ne sviđa svakome.
Meni je recimo kod gentile glave i grande drške čudan taj osjećaj head heavy balansa i traži navikavanje u odnosu na merhur hd gdje je balans više head-light.

npr. kod reketa ne podnosim ako reket nije barem 10-12 poena headlight u tom se slučaju i veća težina lakše podnosi jer je swingweight manji :skrbo
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 26 Mar 2016, 20:34

Da, steta sto vijak nije standardnih dimenzija pa ne hvata sve drske. Na weberovoj buldogici mi je uhvatio navoj, al na babarogovoj glatkoj kvazibuldogici nije

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Ragnar123
Kamisori

Post by Ragnar123 » 10 Jun 2017, 18:08

Dobar brijač nemam zamjerke trenutno koristim derby lamice i obrije me stvarno super :cheers2
Stay sharp my friend :shaving:
Post Reply

Return to “DE Brijači”