Rotacija brijača

Slice
mr. sc. brijanja

Re: Rotacija brijača

Post by Slice » 04 Aug 2013, 11:20

Ancre wrote:@Slice
Navrati slijedeći tjedan po slant
:jazavac:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 04 Aug 2013, 11:26

Imam Barber Pole i Slant Barber Pole i ne vidim neku razliku u bilo čemu.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 04 Aug 2013, 11:37

"R41" ili "R41 Grande" za korisnika Barber Polea?
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 04 Aug 2013, 11:49

Mislim da bi ti u tom slučaju više odgovarao Grande, ali usporedi dimenzije između navedenih brijača pa sam procijeni! Meni se drška Grandea čini prevelikom.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 04 Aug 2013, 12:27

Za velikog - velika.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 04 Aug 2013, 13:58

naftas wrote:Za velikog - velika.
Tako uglavnom biva...
No, da prekinem ovo latentno preseravanje/natezanje jel nemam ja za to volje i pun mi ga je kufer (brijanje nije filozofija i pristupati mu kao takvom rezultira velikom količinom nepotrebnog mudroserstva - IMHO) ... - bilo bi najbolje kada bi mogao probati i slant i neki agresivan open comb (to ne mora biti R41 koji je specifičan samo po tome što je izuzetno agresivan) te na osnovu toga donijeti odluku...
Moja ti je preporuka slant,Sliceova je nešto deseto - nema tu kruha dok ne probaš sam...
No, bez obzira na sve, ostajem pri jednom - R41 je samo agresivac, slant je nešto sasvim drugačije...
Jedan će ti reć jedno, drugi drugo, a nekome je svejedno pa će ti reći nešto sasvim treće...
Ili ti, kako bi moj omiljeni lik, Harry Callahan, rekao: "Well, opinions are like assholes. Everybody has one." :thumbs:
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 04 Aug 2013, 14:06

Adept wrote:... nema tu kruha dok ne probaš sam...
... "Well, opinions are like assholes. Everybody has one." :thumbs:
Potpisujem 100%
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 04 Aug 2013, 14:15

Ancre wrote:
Adept wrote:... nema tu kruha dok ne probaš sam...
... "Well, opinions are like assholes. Everybody has one." :thumbs:
Potpisujem 100%
:headband:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 04 Aug 2013, 14:57

Ok, ok... Morat ćemo se početi dogovarati za neke posudbe i razmjene.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 04 Aug 2013, 15:28

Adept wrote:Ili ti, kako bi moj omiljeni lik, Harry Callahan, rekao: "Well, opinions are like assholes. Everybody has one." :thumbs:
Bilo bi odlično kad bi svatko imao mišljenje. Kako kaže Schopenhauer, "Samo mali broj umije misliti, ali svatko želi imati mišljenje. Što im onda drugo preostaje nego da, umjesto da ga sami stvore, preuzmu već stvoreno od drugih?"
Vodeći se time, najprimjerenije je, a kako je Adept već i napisao, stvoriti vlastito mišljenje, odnosno samostalno isprobati različite brijače i ovisno o vlastitim potrebama donijeti odluku.
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 04 Aug 2013, 15:58

Ponekad je teško novima shvatiti zašto im netko ne želi dati konkretan savjet ili pak zašto se savjeti razlikuju. Nažalost, previše je varijabli u pitanju pa su konkretni odgovori ili rijetki ili pogrešni. Npr., Slice voli Gillette WP a meni su loši, Slice voli Fatip a ja R41. Moj savijet je da prije odluke o kupnji valja pročitati što više recenzija, pa ako ih je više od 75% pozitivnih, tada slijedi odluka o kupovini određenog proizvoda.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 04 Aug 2013, 16:19

Momci, iako su mi svi vaši odgovori zanimljivi i korisni, mislim da smo lagano skrenuli s teme u dokazivanje aksiomatskih tvrdnji.

Ovaj forum, kao i ostali služi za iznošenje svojeg mišljenja, s razlikom da je jedini na kojem se nisam susreo sa besmislenim prepucavanjem uzrokovanim nečijim lošim danom. I meni neki komentari znaju izgledati napadno i diktatorski, međutim kod ovakvih stvari prvi dojam obično zavara.

Sve u svemu, ja ovaj forum pronalazim kao izuzetno konstruktivan.

Nažalost, kao fan DE brijača iz naslova ispada da zaobilazim britve i SE brijače u širokom luku. Baš naprotiv. Bilo bi mi drago da ekipa koja koristi britve ili SE brijače ili sve tri vrste također s nama podijeli par riječi o kriterijima koji utječu na izbor brijačkog rekvizita.

Jer tko zna... Već me frend dobrano zajebava: "Vidim te za godinu dana kako rasturaš s britvom! Na kraju ćeš napraviti i zaokret u karijeri!"
uto
Kamisori

Post by uto » 06 Aug 2013, 19:56

@Adept

Ili ti, kako bi moj omiljeni lik, Harry Callahan, rekao: "Well, opinions are like assholes. Everybody has one." :thumbs:

Big LAJK! ;-)
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Aug 2013, 20:30

uto wrote:@Adept

Big LAJK! ;-)
Rijetko pametan policajac :wink:
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 06 Feb 2018, 15:38

Pošto ja osobno nemam nekog reda i samo šaram zanima me kako vi stojite, pa ću iskorisiti staru temu i kolegino pitanje:
naftas wrote:
01 Aug 2013, 11:45
Koliko brijača i koje imate u posjedu i prema kojim kriterijima ih rotirate?
Post Reply

Return to “DE Brijači”