Standard Razors

miha
Kamisori

Standard Razors

Post by miha » 27 Aug 2014, 18:34

... jel netko od vas to vec isprobao,.. koliko sma uspio vidjeti je otprilike dobar i popularan u SADu ..

kao sto sam uspio preictat su otprilike agresivni.. ?

evo linka
http://standardrazors.com/products/standard-razors

i slicice, raw i crna

Image

Image
naftas
Student brijanja

Re: Standard Razors

Post by naftas » 27 Aug 2014, 18:36

Šta ti britvaš radiš među DE-ima? Nisam znao da ih koristiš.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
miha
Kamisori

Post by miha » 27 Aug 2014, 18:39

imam 2 DEa.. 1 sam dobio (stari travel Gilette) a kupio sam Merkur 37C po povoljnjoj cijeni... sad imam sansu da dobijem i ovog povoljno...

kad se moram briti vrlo rano ujutro i nemam vrijemena onda padne DE :D ...
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 27 Aug 2014, 19:49

Ti mater koje su cijene za to! O.O šok za organizam ali ovaj crni je prejeben!
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 28 Aug 2014, 08:27

Meni je ovaj mat skroz OK, al košta brate puno (+ shipping + PDV + carina...)...
Pričekat ću ipak još par godina dok EU i SAD naprave carinsku uniju... :wink:
miha
Kamisori

Post by miha » 28 Aug 2014, 16:17

Pa vidjet cu, neznam jos tacnu cijenu, pa sko bude bilo preskupo onda nis od toga..
morr
Kamisori

Post by morr » 26 Aug 2016, 11:28

Pošto je tema već otvorena, ovdje ću navesti svoje impresije Standard DE brijača.
Ne sjećam se više gdje sam ga prvi put vidio, no Standard me na prvu osvojio dizajnom, što i nije teško za shvatiti. Nadalje, recenzije na internetu su bile pune hvale i isticale Standard kao unikat među brijačima.
Nažalost, trošak nabavke je jednostavno prevelik. Pošto sam bio u procesu kupnje svog prvog pravog brijača, ta "čast" je pripala Fatip Gentile-u ;)

Uskoro se ipak ukazala se prilika za kupnju polovnog Standarda za nekakvu normalnu cijenu i evo ga tu, nakon otprilike mjesec dana korištenja, paralelno s Fatipom, odlučio sam napisati par rečenica o mojim utiscima.
Budući da sam novi u svemu ovome, jedina usporedba će biti s Fatip Gentile, a realno i na jednom i drugom se još učim.

Standard je po meni jedan od najljepših brijača,a uživo ostavlja jednak dojam - minimalizam. Na prvu djeluje prelagano, ali nipošto jefitno. Dapače, djeluje vrlo kvalitetno i robusno. Najbliža usporedba bi bila s Apple proizvodima koje možete voljeti ili ne, ali teško je zamjeriti kvalitetu izrade.
Zanimljivo, vijak je na dršci,a ne na glavi kao što je uglavnom slučaj. To nije velik problem i uz par trikova, moguće je koristiti i druge drške.
Drška brijača na slikama djeluje glatko i klizavo, ali to u praksi nikako nije i stvarno ne znam kojom su magijom to uspijeli. Grip je savršen i bolji nego kod Fatipa!

Koristio sam Astra, Feather i Personna lamice paralelno u Standardu i Fatipu tijekom mjesec dana, naizmjence, po 3-4 brijanja svakom.
Standard se pokazao kao detaljan i blag brijač, s velikom preciznošću. Prvi prolaz je na prvu razočaravajuće učinkovitosti, no Standard nije brijač za jedan prolaz.
Za razliku od Fatipa, svakim prolaz se itekako osjeti i gotovo nema razlike između prvog i trećeg. I dok kod Fatipa treći prolaz doslovce klizi, Standard uopće ne skriva osjećaj brijanja.
Fatip Gentile nerijetko ostavlja dojam da povlačite brijač bez lamice, dok je kod Standarda to nemoguće. Standard je vrlo glasan brijač i zvuk rezanja je prisutan kod svakog passa.
Sve navedeno ne znači da je osjećaj neugodan, naprotiv! Brijanje je čisti užitak,a jak feedback samo pojačava dojam.

Pošto je Standard aluminijski brijač, težina je iznenađujuća, ali se brzo navikne. I tu, po meni, pada u vodu mit da bi brijač (ili glava) trebala biti što teža. Bez obzira na težinu, niti u jednom trenutku nisam dobio dojam slabije učinkovitosti, a tehnika brijanja je potpuno ista kao i kod Fatipa - bez imalo pritiska.
Brije se nagibom, a ne silom i ja osobno još uvijek usavršavam tehniku.

Ne želim da sad ispadne da Fatip ne valja, nipošto. Fatip po meni pruža klasičniji osjećaj brijanja i mislim da je učinkovitiji za brijanje nabrzinu od 2 prolaza. No u svemu ostalom, Standard je klasa za sebe.
Oba brijača su dobra i razmišljajući o nekakvoj slikovitoj usporedbi, rukovanje Fatipom bih opisao kao rukovanje katanom: oštro, efikasno, tradicionalno.
Standard je čisti lightsaber!
007
Student brijanja

Post by 007 » 26 Aug 2016, 12:28

Odlična i zanimljiva recezenzija! :thumbs:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Post by morr » 26 Aug 2016, 12:37

Tnx! :skrbo

A na temi o Fatip Gentil-u sam baš tebi 007 dao natuknuti da je Standard na putu :lol
007
Student brijanja

Post by 007 » 26 Aug 2016, 12:57

morr wrote:Tnx! :skrbo

A na temi o Fatip Gentil-u sam baš tebi 007 dao natuknuti da je Standard na putu :lol
aaaaa... O njemu je bila riječ dakle! Pretpostavljam da si onda već bacio oko na neki novi? :mrgreen:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Post by morr » 26 Aug 2016, 14:13

Naravno ;)
Ma sad ću polakše, ali škicam Phoenix ili Piccolo jer mislim da će sljedeći biti open comb.
007
Student brijanja

Post by 007 » 27 Aug 2016, 20:02

Ja imam Phoenixa. Meni je to nevjerojatan brijač. Svakako jako zanimljiv. Teže nabavljiv od Piccolla. Picollo opet ima svoje prednosti. I ja razmišljam o njemu.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
morr
Kamisori

Post by morr » 28 Aug 2016, 12:08

Za Phoenix me malo strah da nije presličan Standardu jer mi se tako učinilo po opisima iz reviewa.
A i teže mi je opravdati trošak nabavke za zamak brijač :skrbo
Za Piccolo sam 100% siguran, samo je pitanje vremena, a i cijena je da se tu nema puno što razmišljati.

OT Jučer se prvi put uspio posjeći sa Standardom :skrbo Dosad sam mislio da je to praktički nemoguće, no svježa Feather i malo (dosta) nepažnje učinili su svoje.
morr
Kamisori

Post by morr » 16 Sep 2016, 07:47

Malo da osvježim temu, naišao sam na zanimljivu usporedbu:
Standard vs Feather

Inače, bilo ga je za kupiti na TVB Shaving, no trenutno je out of stock:
Standard na TVB Shaving

Inače, moj crni će možda uskoro u prodaju pošto pokušavam nabaviti bijeli, vidjet ćemo.
007
Student brijanja

Post by 007 » 16 Sep 2016, 08:28

@morr Hoćeš se mijenjati onda? Tebi moji EJ DE89 i R41 a meni tvoj Standard? [WHITE SMILING FACE]
Post Reply

Return to “DE Brijači”