Standard Razors

morr
Kamisori

Re: Standard Razors

Post by morr » 16 Sep 2016, 09:02

007 wrote:@morr Hoćeš se mijenjati onda? Tebi moji EJ DE89 i R41 a meni tvoj Standard? [WHITE SMILING FACE]
Ček, zar nemaš ti ono Phoenixa? :skrbo
007
Student brijanja

Post by 007 » 16 Sep 2016, 09:19

Imam. [WINKING FACE]
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
TomBar
Shaveta

Post by TomBar » 07 Apr 2017, 19:25

Zahvaljujuci kolegi morru, imam cast isprobati Standard brijac...pa da podijelim svoje utiske. Oni koji me poznaju iz vidjenja znaju da nosim bradu i u biti brijem samo manje dijelove lica, te nisam neki obrazac za testiranje brijaca, no podijelicu za svaki slucaj...
Brijac je smijesno lagan i na prvu se cini kao igracka a ne pravi stroj za gospodu i one koji to zele biti. Jednostavnog izgleda i vrlo kvalitetne izrade. Drska se na prvu cini skliska, ni nakon malo prtljanja po prstima skuzis da nije takva. S vodom kao da dobije bolji grip i ne klize se. Zvucna kulisa koju ostavlja ovaj brijac u prvom a bime i u drugom prolazu je ravna zvuku Harley Davidsona...da se brijem dok zena spava, jebes mi sve ak se nebi probudila (kupaonica vezana uz spavacu sobu). Osim zvukom uopce nemas osjet brijanja, sve lagano klizi i buči. U odnosu na standardni moj Merkur 15C, Standard je blazi no pritom jednako efikasan.
Nema reckanja, nema iritacije, jednostavno brijac za pozeljeti.

Poslano Tapatalkom
morr
Kamisori

Re: RE: Re: Standard Razors

Post by morr » 07 Apr 2017, 23:17

TomBar wrote:Zahvaljujuci kolegi morru, imam cast isprobati Standard brijac...pa da podijelim svoje utiske. Oni koji me poznaju iz vidjenja znaju da nosim bradu i u biti brijem samo manje dijelove lica, te nisam neki obrazac za testiranje brijaca, no podijelicu za svaki slucaj...
Brijac je smijesno lagan i na prvu se cini kao igracka a ne pravi stroj za gospodu i one koji to zele biti. Jednostavnog izgleda i vrlo kvalitetne izrade. Drska se na prvu cini skliska, ni nakon malo prtljanja po prstima skuzis da nije takva. S vodom kao da dobije bolji grip i ne klize se. Zvucna kulisa koju ostavlja ovaj brijac u prvom a bime i u drugom prolazu je ravna zvuku Harley Davidsona...da se brijem dok zena spava, jebes mi sve ak se nebi probudila (kupaonica vezana uz spavacu sobu). Osim zvukom uopce nemas osjet brijanja, sve lagano klizi i buči. U odnosu na standardni moj Merkur 15C, Standard je blazi no pritom jednako efikasan.
Nema reckanja, nema iritacije, jednostavno brijac za pozeljeti.

Poslano Tapatalkom
Super, drago mi je da ti se svidio! Pozdrav iz Pariza!
the_bulk
DE

Post by the_bulk » 12 Apr 2017, 22:11

Evo i ja dobio standard od morra pa mali osvrt od mene.
Prije toga mali disclaimer, danas sam se prvi put obrijao s njim pa ne mogu provjereno reći da li sam sve u svemu zadovoljan. Trebati će još par testova.

S obzirom da volim prvo čuti loše vijesti tako ću i ovdje krenuti od onoga što mi se ne sviđa.

Čitao sam po netu da brijač ima problema s misalignmentom lamice i naravno posrećilo se da ju ja ne mogu namjestiti da lijepo brije s obje strane. Nakon dosta namještanja i od razine da jedna strana jedva brije ,a druga ok pa do neke razine da jedna strane brije bolje od druge odustao sam od igranja da ju namjestim. Moguće da je možda problem u lamici (trebam probati koju drugu) ,ali po svemu što piše na internetu i razne hackove koje ljudi rade da lamica stoji kako treba najvjerojatnije ni nije do specifične lamice.
Negdje sam pročitao da ljudi stave termobužir na šraf koji ide u glavu i ručku i što mi ima smisla i trebalo bi probati jer sigurno onda više lamica nema hoda oko toga šrafa preko kojeg ide .
Sve u svemu relativno loše odrađeno jer da se treba obrijati na brzinu ujutro i promijeniti lamicu to bi bilo dosta problematično . Dal je to problem u njihovom quality controlu ili nečemu drugome ne znam ,ali za ono koliko ga cijene na svojoj stranici definitivno veliki minus.

Tu bi također nadodao činjenicu da su se odlučili za dizajn u kojem nema pristupa onom lateralnom dijelu lamice pa ju je onda još teže namjestiti. Naravno možeš ju dirnuti oko oštrice ,ali to je malo nezgodno (tupljenje ili pak porezotina na prstu).

Nešto što mi je na sredini ,tj. rekao da bi je i plus i minus je odvojivi šraf koji ide u glavu i ručku. Koliko sam čitao svi modeli imaju tako samo što je u nekima zaljepljen šraf u glavu . To je isto jedna modifikacija koju bi trebalo probati (loctite pa da se šraf drži s jedne strane).
Pozitivna strana ovoga mi je da pretpostavljam da je gotovo nemoguće da se desi kao što se događa s EJ 89 i sličnima da se šraf otrgne na glavi i ostane u ručki ili nešto slično.

Ajmo sad na pozitivno.

Vrlo je dobro dizajniran i mala težina nije neki problem iako me tu i tamo vuče da vršim neki pritisak kod brijanja zbog toga. Aluminij je super materijal , što zbog zvučnog feedbacka koji ostavlja ovaj brijač ,a i naravno zbog ajmo reći dugovječnosti (iako će vrijeme tek pokazati da li će se boja guliti) . Koliko vidim onaj šraf koji se odvaja je od čelika pa pretpostavljam da su možda i navoji u glavi i ručki od čelika prema ostatku brijača koji je od aluminija.
Čini mi se da su se kod dizajna vodili onom sve više je previše i ovaj jednostavni izgled mi se stvarno dopada.
Brijanje nije agresivno i stvarno je jako nježan brijač, nema iritacije ni porezotina nakon 3 prelaza i dosta popravljanja i to je hvale vrijedno.

Evo neke moje misli o ovom brijaču ,malo se rastegnulo ,ali možda pomogne nekome ako razmišlja o kupnji.
morr
Kamisori

Post by morr » 13 Apr 2017, 12:29

the_bulk wrote:...moje misli o ovom brijaču ,malo se rastegnulo ,ali možda pomogne nekome ako razmišlja o kupnji.
Super osvrt kolega, žao mi je zbog negativnih stvari koje si iznio. Ako misliš da nisi zadovoljan, javi se na PM pa riješimo.
Post Reply

Return to “DE Brijači”