Müller brijač

olly
Student brijanja

Re: Müller brijač

Post by olly » 04 Feb 2015, 21:38

Ajde, budi dobar, pa mi reci šta znači 'jidit' :mrgreen:

Ja dolazim sa one druge strane granice, pa mi je vaš sleng malo komplikovan :oops:

Slažem se, treba sve probat, pa vidit, ali ja sam želio napomenuti, da se svi nešto grebemo za ono najbolje - i, naravno, najskuplje, a zaboravljamo, da postoji mnogo toga, što isto tako odlično brije, ali, nažalost, nedostaje renome.

Da se ja ponovo upuštam u početke brijanja sa DE brijačem, sigurno bih nabavio ovo --> KLIK
olly
Student brijanja

Post by olly » 04 Feb 2015, 21:46

Cijenim tvoju primjedbu, @Slice, ali ja i dalje tvrdim, da je open comb jednostavniji za upotrebu. Najveći problem kod closed comba je nedostatak klizenja, kad promašiš kut kod brijanja. Sa nevještom rukom toga je teško održavati, pa zato brijač ne klizi po licu i brijanje nije ugodno, a i postoji opasnost posjekotina.

Suprotno, kot open comba pogreške u smislu održavanja kuta brijača na lice su dozvoljene, jer otvoreni češalj brijača pušta pjenu na koži i omogućava klizenje i s time ugodnije brijanje i manje prolaza za bolji rezultat.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 04 Feb 2015, 23:34

Malo si uzletio s Phoenixom pa sad svaki OC podmazuje. To ne stoji za R41.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 05 Feb 2015, 01:26

Sorry olly, ne znači to niš ružno. To ti je dalmatinski za "uzrujavat". Sve pet stari. Samo da je dobro brijanje.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
olly
Student brijanja

Post by olly » 05 Feb 2015, 04:47

naftas wrote:Malo si uzletio s Phoenixom pa sad svaki OC podmazuje. To ne stoji za R41.
Phoenix ovdje nema nikakve veze, taj je brijač svoja kategorija.

Tako je, Mühle R41 je vanserijski.

Ja govorim za Merkur 41C.
olly
Student brijanja

Post by olly » 05 Feb 2015, 04:49

MRKI wrote:Sorry olly, ne znači to niš ružno. To ti je dalmatinski za "uzrujavat". Sve pet stari. Samo da je dobro brijanje.
Znao sam, da ne znači ništa ružno, ali ja čitam tekstove precizno, pa mi je za cijelu sliku falila definicija 'jidita' i eto, upitao sam i sad znam :mrgreen:

Hvala!
nemesis
DE

Post by nemesis » 10 Feb 2017, 09:36

Pozdrav

Ja sam kupio navedeni DE brijač iz prvog posta u temi. U kombinaciji sa Astra platinum žiletima mi je odličan. Onaj Derby koji dođe sa njime je katastrofa.

E sad moje pitanje je,kupio bih glavu samo Muhle R41 koju hvalite u ovoj temi pa me zanima da li paše na ovu dršku?
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 10 Feb 2017, 09:58

Koliko sam upoznat, sve drške 3 piece i glave 3 piece su ti standardizirane što se tiče navoja i dimenzija navoja, tako da pašu jedna na drugu.Probao sam EJ glavu stavit na Maggard dršku i paše jako dobro, pa vjerujem da je sa svima takav slučaj.
Neka ti netko od iskusnijih to i potvrdi (ili demantira, lako je da i griješim :)).
007
Student brijanja

Post by 007 » 10 Feb 2017, 10:29

Likvor wrote:Koliko sam upoznat, sve drške 3 piece i glave 3 piece su ti standardizirane što se tiče navoja i dimenzija navoja, tako da pašu jedna na drugu.Probao sam EJ glavu stavit na Maggard dršku i paše jako dobro, pa vjerujem da je sa svima takav slučaj.
Neka ti netko od iskusnijih to i potvrdi (ili demantira, lako je da i griješim :)).
Nisu sve drške baš standardizirane (Fatip recimo) ali tebi bi bez problema glava R41 trebala sjesti na dršku. nemaš zime. ;)
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 10 Feb 2017, 11:53

007 wrote:
Likvor wrote:Koliko sam upoznat, sve drške 3 piece i glave 3 piece su ti standardizirane što se tiče navoja i dimenzija navoja, tako da pašu jedna na drugu.Probao sam EJ glavu stavit na Maggard dršku i paše jako dobro, pa vjerujem da je sa svima takav slučaj.
Nisu sve drške baš standardizirane (Fatip recimo) ali tebi bi bez problema glava R41 trebala sjesti na dršku. nemaš zime. ;)
Evo, griješim :(

Nego, mala digresija, jer neznam, u čemu je problem s Fatip drškom? Drugačiji navoj? Znači da se i glava Fatipa nemre staviti na recimo EJ dršku?
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 10 Feb 2017, 12:06

Manji fi je na fatipu

Sent from my iPhone using Tapatalk
veco
DE

Post by veco » 10 Feb 2017, 12:36

Likvor wrote:
007 wrote:
Evo, griješim :(

Nego, mala digresija, jer neznam, u čemu je problem s Fatip drškom? Drugačiji navoj? Znači da se i glava Fatipa nemre staviti na recimo EJ dršku?
Glava Fatipa ima manji fi i navoj ne lovi. Drške budu sigurno pasale na glavu od r41 - probao. lp
Post Reply

Return to “DE Brijači”