Rockwell razor

fudof
DE

Re: Rockwell razor

Post by fudof » 04 Jun 2018, 17:58

Ima sve za SS i C White Chrome. Za Gunmetal nude topcap, dršku i samo plate 1/3 nažalost. Vjerojatno će i ostali Gunmetal plateovi uskoro u ponudu.
Cijena ??? Tako, tako...moglo je to i jeftinije jer ovako ispada da ako si netko složi recimo kompletni brijač sa platom 2/4 ispada ga 45 USD a 6C sa sva tri plate je 50 USD. Recimo 2C sa platom 1/3 ispada 30 USD ako se kupi u kompletu dok je slaganje po zasebnim komponentama 45 USD. Malo čudno no što je, tu je.
fudof
DE

Post by fudof » 05 Nov 2018, 18:31

https://getrockwell.com/

Oprez do daljnjega prilikom naručivanja direkt od Rockwella.
Otkad su prešli na novu stranicu sve je puno bugova. Paypal im ne radi, stvari kojih nema na zalihi uredno prikazuju kao da su dostupne, ne daje 5$ za prvu narudžbu...
Pričao sa Garethom, znaju za to i rade na otklanjanju bugova. A ako baš nemate drugih izvora za Rockwell, najbolje prije provjeriti dostupnost direkt s njima na chatu.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 29 Jan 2019, 21:05

Strasna me nesreca zadesila.

Obrijao se ja, oprao Rockwella i da cu ga spremit u kutiju kad ono, nece se zavida..... provrti samo. Otisao navoj. Na topcapu ili handleu. Ne znam. Kad maknem platw onda se zavida, logicno, jer dolje nize hvata, ali gore negdje vise ocito ne.
Unistilo mi dan.
Trazio sam po netu, naisao na nekoliko slicnih iskustava. Svakako cu pisati Rockwellu, ako nista bar da prodaju samo handle.

U medjuvremenu, imate kakve ideje, sto mogu napraviti? Da li se tu sto da popraviti ili da trazim drsku na maggardu/aliexpressu....Image

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

G_man
DE

Post by G_man » 29 Jan 2019, 22:33

pimple8 wrote:
29 Jan 2019, 21:05

Obrijao se ja, oprao Rockwella i da cu ga spremit u kutiju kad ono, nece se zavida..... provrti samo. Otisao navoj. Na topcapu ili handleu. Ne znam. Kad maknem platw onda se zavida, logicno, jer dolje nize hvata, ali gore negdje vise ocito ne.
Unistilo mi dan.
Trazio sam po netu, naisao na nekoliko slicnih iskustava. Svakako cu pisati Rockwellu, ako nista bar da prodaju samo handle.

U medjuvremenu, imate kakve ideje, sto mogu napraviti? Da li se tu sto da popraviti ili da trazim drsku na maggardu/aliexpressu....Image

Ja sam imao isti problem prije nekoliko mjeseca. Meni je Maggard drška riješila reć. Zanimljivo, rockwell drška još uvijek radi s Yaqi DOC glavom.
fudof
DE

Post by fudof » 30 Jan 2019, 06:09

Probaj stavit malo teflonske trake da pojačaš navoj. Ako upali poslužiti će do dolaska druge.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 30 Jan 2019, 13:11

Sad imaš škužu za kupit SS ili brass brijač
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 30 Jan 2019, 18:25

G_man wrote:
pimple8 wrote:
29 Jan 2019, 21:05

Unistilo mi dan.

Ja sam imao isti problem prije nekoliko mjeseca. Meni je Maggard drška riješila reć. Zanimljivo, rockwell drška još uvijek radi s Yaqi DOC glavom.
Moze link na koji brijac mislis, radi li sa svim yaqi glavama ako znas?

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 30 Jan 2019, 18:28

Ne znam ni sam sto da radim, ili maggard ili neku titanium drsku uzet pa bit u miru, ili uzet novi brijac. S tim da vjerojatno necu pogodit jednaku tezinu a time ni savrseni omjer kojeg rockwell ima a time i lezi u ruci fenomenalno...

Ne trosi mi se 100 usd ali ako se ovo opet dogodi u konacnici dodjem na isto....s tim da je meni C ljepsi od S, bolji finis. Ugladjenije djeluje.

Karve je u planu nekad, ali jos nisam siguran oko brassa, da li cekati neki drugi materijal ili se okusati. Jel ima kakvih savjeta vezano za odrzavanje istog veza ona patina ili sto vec....

G_man
DE

Post by G_man » 31 Jan 2019, 09:48

pimple8 wrote:
30 Jan 2019, 18:25
Moze link na koji brijac mislis, radi li sa svim yaqi glavama ako znas?

Drška, koja još uvijek radi s 6C glavu je ova:
http://www.maggardrazors.com/product/ma ... ndle-only/

Ali Yaqi glava, koja radi s Rockwell 6C dršku je ta:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 4490tifAcQ
007
Student brijanja

Post by 007 » 31 Jan 2019, 10:24

pimple8 wrote:
30 Jan 2019, 18:28
Karve je u planu nekad, ali jos nisam siguran oko brassa, da li cekati neki drugi materijal ili se okusati. Jel ima kakvih savjeta vezano za odrzavanje istog veza ona patina ili sto vec....

Mjed ti je jako zahvalan materijal. pogotovo za brijače, jer, između ostalog, nije pogodan medij za razvoj bakterija. Što se tiče održavanja, možeš pustiti patinu, ona nije opasna, a meni daje određeni šarm. Ali to sam ja. Čiščenje i održavanje nije problem. Najbolje ti je napraviti pastu od alkoholnog octa ili limunova soka i obične kuhinjske soli. Izmješaš, staviš na krpu ili četkicu za zube i... Udri! Dobro isprati i s krpom sve posušiti.
Negdje sam, čini mi se, pročitao da možeš polirati mjed i sa krpicom namoćenom u pivo ili sa običnim ketchupom. Nisam probao. A imaš i one industrijske paste, samo poslije svega dobro, dobro isperi.
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
sapat
Kamisori

Post by sapat » 31 Jan 2019, 17:33

Pa jel Rockwell nema doživotnu garanciju?

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 19 Feb 2019, 17:59

Mislim da to vrijedi za SS, ako uopce.

Ugl, ne mkgu skuzit jel problem u top capu ili drsci. Kupio sam 6S i zamjenom djelova, drska od C radi na S top capu. Isto tako top cap od C radi na drsku od S. Kako sad znati di je otisao navoj?!?

Post Reply

Return to “DE Brijači”