Fatip Grande Gentile closed comb

ljermontov
DE

Re: Fatip Grande Gentile closed comb

Post by ljermontov » 07 Oct 2017, 20:14

Čim sam ih kupio provjerio sam da li su međusobno izmjenjivi.
Jesu,pašu savršeno,tako da zapravo u dva br imam
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 07 Oct 2017, 20:16

tri, Fatip Grande,Grande Testina Gentile i Fatip Piccolo.
Da li su top capovi u potpunosti isti ,provjerim za dva dana kad se vratim doma,vjerujem da jesu.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 07 Oct 2017, 20:21

Sorry na progutanim slovima u postu,opali mi prsti od betonaže :cekic:
wareham
Shaveta

Post by wareham » 07 Oct 2017, 20:29

ljermontov wrote:tri, Fatip Grande,Grande Testina Gentile i Fatip Piccolo.
Da li su top capovi u potpunosti isti ,provjerim za dva dana kad se vratim doma,vjerujem da jesu.
Hvala na odgovoru, da i ja sam se povodio tom mišlju "2 u 3". Za razliku od Piccola kod Gentilea se treba malo poigrati sa poravnavanjem lamice. Kad stavim top plate od Piccola na Gentile puno lakše poravnam lamicu.
Adept
Steven Hawking brijanja

Fatip "Testina Gentile" Chrome DE brijač

Post by Adept » 26 Sep 2018, 11:50

Vrhunska ergonomija – izuzetno ugodan za rad – bolja ergonomija od Picola zato jel mu je drška deblja i dulja. Grgip je sasvim uredan, brijač ne klizi i ne vrti se u ruci (ruka od lathera, mokra).
Ona lažna glava na kraju drške bez vidljive uloge (čisto vizualna stvar) iako je taj dio drške nekako „hrapaviji“ u gripu (a i izgleda kao da je manje kromiran). E sada – ima li to neku namjeru ili ne... nisam ziher.
Iznenađujuće dobra zvučna povratna informacija prilikom brijanja! Brijač je vrlo manuvrabilan i jako dobro težinski izbalansiran. Za ono što većina ljudi na zapadu smatra kao „kikiriki novci“ dobije se jako ugodan brijač koji opravdava svoje ime. Učinkovitost brijača je neupitna iako je, naravno, ograničena svojim dizajnom i svojom namjenom (mekana, blaga, nježna geometrija glave brijača).
Brijač mi je priuštio ugodno, gospodsko brijanje sa tri standardna prijelaza, ali za postizanje besprijekornog BBS-a (bolest, znam... :fp) ipak se traže dodatne (doduše vrlo lagane) popravke. Možda ovaj brijač, poradi svoje geometrije, i nije brijač sa kojim treba inzistirati na dobivanju BBS-a već treba jednostavno uživati u njegovoj manuvrabilnosti i izbalansiranosti kao i u njegovom dobrom gripu.
Preporuka za početnike i ljude kojima, a ovdje ubrajam i sebe, ponekad (poradi same frekvencije brijanja) jednostavno treba podatan i blagi alat za izuzetno prihvatljivu cijenu.
Ruku na srce – ovo nije vizuelno savršeni brijač kojem, po tom pitanju, nečete naći niti jednu jedinu manu - pače, ali nekako mislim kako mu to nije ni cilj. Ovaj brijač svoje vizualne nedostatke i više nego li dobro nadvladava performansama kojima samo potvrđuje onu staru – NOMEN EST OMEN kao blag i sasvim uredno efikasan brijač.
Vaša iskustva?

Image
Beco
Kamisori

Re: Fatip "Testina Gentile" Chrome DE brijač

Post by Beco » 26 Sep 2018, 14:22

Postoji već tema za Gentile, tamo sam napisao svoj osvrt
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 26 Sep 2018, 14:43

Hvala Beco!
Domsy
DE

Post by Domsy » 30 Sep 2018, 22:24

To je bio moj prvi brijač, vizualno nije nešto u usporedbi s nekim skupljim brijačima, sjećam se da je odluka pala na njega zato što je od mjedi, i
može se s njim obrijati bez neke prevelike pažnje, a opet nije neki stereotip za početak kao npr HD.
Jedino u čemu se moje zapažanje razlikuje od Adeptovog je da kod njega nikad nisam primjetio neku zvučnu povratnu informaciju, zapravo prilikom
rezanja dlake skoro da ništa i ne čujem, za razliku od nekih brijača koji odzvanjaju i sa udaljenosti.
Nakon vremena prilagodbe napravim s njim BBS bez problema u dva prolaza, ali naravno to ovisi i o tome kakva je nečija brada.
Post Reply

Return to “DE Brijači”