Fatip Grande Gentile closed comb

morr
Kamisori

Re: Fatip Grande Gentile closed comb

Post by morr » 11 Jul 2016, 08:23

Da malo osvježim temu, naručio sam navedeni brijač još 13.06. s TVBshaving (!!).
Kako kaže lik, taman je pakovao moj brijač pa je primjetio nekakvo oštećenje, a to mu je bio zadnji komad. Tako da već skoro mjesec dana čekam, no u subotu sam primio mail da je valjda poslao.
Uglavnom, jedva čekam svoj prvi pravi brijač, a poslje prvog, zna se što ide dalje ;)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 11 Jul 2016, 13:02

Bolje i tako nego da si dobio robu s greškom.
Kada ti dođe, samo polako, nigdje ne žuriti, brzina dođe sama po sebi. Isprobavaj lamice i vidi koja ti najbolje paše u tom brijaču. Pokušaj se barem prvih desetak brijanja poštedjeti ATGa.
Strpljenje i vježba su ključ; ovo je vještina i kao takva se treba uzeti u obzir... sve će to sjesti na svoje :wink
morr
Kamisori

Post by morr » 11 Jul 2016, 13:22

Ma jasno, kolega s TVB-a se zasad pokazao posebno korektan, no mene ubi nestrpljivost.
Inače se učim s Rimei brijačem nabavljenog od kolege Majesta i stvarno sam dobio dojam da koliko pažnje uložiš prilikom pripreme i brijanja, toliki je konačni rezultat.
Bit će zanimljiva usporedba s Rimei vs Fatip, a još više s i brijačem koji slijedi.
007
Student brijanja

Post by 007 » 11 Jul 2016, 13:33

morr wrote:Bit će zanimljiva usporedba s Rimei vs Fatip, a još više s i brijačem koji slijedi.
Ti si opako krenuo? Samo nemoj žuriti sa kupovinama. Prvo se izguštaj sa Fatipom pa tek onda ako budeš imao potrebu kreni dalje.

Mislim znam što govorim... Počeo sam početkom godine, a već imam kolekciju od 4 komada. :cekic:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Post by morr » 11 Jul 2016, 13:42

Ma dok sve izorganiziram + shipping (from USA) vjerujem da će proći dosta druženja s Fatipom. A i brijač je teško nabavljiv tako da će u najgorem slučaju usrećiti nekoga na forumu...
007
Student brijanja

Post by 007 » 11 Jul 2016, 13:51

morr wrote:Ma dok sve izorganiziram + shipping (from USA) vjerujem da će proći dosta druženja s Fatipom. A i brijač je teško nabavljiv tako da će u najgorem slučaju usrećiti nekoga na forumu...
A na što si to bacio oko, ako smijem pitati...
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Post by morr » 11 Jul 2016, 14:42

Da nejdemo u OT, pohvalit ću se u prigodnom topicu, možda i vrlo skoro.

Fatip bi valjda ovaj tjedan trebao stići pa bacim par slika i rečenica.
Inače, odlučio sam se za Gentile umjesto R/DE 89 na osnovu hrpe postova na redditu i ovom forum. Jednostavno mi se učinio kvalitetniji i unikatniji izbor. Svakako bih volio i probati/usporediti s 89 brijačima, pogotovo Mühle...
morr
Kamisori

Post by morr » 14 Jul 2016, 21:09

Stigao Gentile, crni, upravo palo prvo brijanje :skrbo

Prvi dojam je težina, skoro duplo teži od Rimei brijača kojeg sam dosad koristio (uz Wilkinson classic).
Posebno sam oprezno pristupio brijanju, uz sveukupno 3 prolaza (WTG,XTG,WTG) . Brijač mi se čini blagim, ali detaljnim, na trenutke kao da vučem prazan brijač uz kožu.
Naravno, rezultat je vidljiv, ima mjesta za popravak, prvenstveno što se tiče navikavanje na težinu te održavanja kuta.

Ukratko, vrlo sam zadovoljan brijačem, djeluje kvalitetno, iako sam morao malo namještati lamicu.

Toliko zasad :cheers2
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 15 Jul 2016, 11:11

Sve mi nekako dolazi želja da si i ja kupim jednog.... :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Jul 2016, 11:17

Praskaton wrote:Sve mi nekako dolazi želja da si i ja kupim jednog.... :D
Ti biš jeno malo gentile, a... :lol
Domsy
DE

Post by Domsy » 26 Sep 2017, 21:48

Posljednje vrijeme isključivo koristim ovaj brijač jednostavno zato što se s njim mogu obrijati brzo bez prevelikog
razmišljanja, a temeljito. Već nakon prvog WTG prolaza lice je prilično dobro obrijano, tako da iako sam naziv sugerira o kakvom se brijaču
radi, želim da početnici kojima preporučujem ovaj žilet ispred HD-a ili 89-tke, svejedno budu svjesni da se s njim može porezati,
štoviše prvi put bi se većini to gotovo sigurno moglo dogoditi, međutim to neće biti ništa strašno i vrlo brzo će uhvatiti ruku.
Ovo sam jednostavno morao ispričati jer se nažalost prečesto dogodi da ljudi koji ulaze u ovaj hobi odmah u startu znaju odustati
zgađeni krivo odabranim - agresivnijim alatom, pa se pitaju što je meni ovo trebalo.
Ovaj brijač je po meni definitivno best buy za početak pogotovo kada se u obzir uzme da je od mjedi, te da mu pri eventualnom padu
glava neće puknuti.
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 27 Sep 2017, 19:14

Fatip testina gentile je izvrstan brijač,pod uvjetom da se ne krše osnovna pravila.
Kao početnik koji se u wet shaving ubacio sa Wilkinson classic poluplastičnim brijačem uvidio sam to na svojoj koži.
Kod Wilkinsona zbog njegove male težine na nekim mjestima sam ipak morao primjeniti malko pritiska.
Prvo brijanje sa Fatipom i odmah sam se riješio te loše navike,pritisak se kažnjava,grize :tameshigiri:
Sad kad sam se saživio sa brijačem,kad izvršavam pravilnu pripremu,kad koristim pravu kremu (Proraso nourishing -crveni :hail: )uživam kako mi Fatip klizi niz lice i svojom težinom uklanja bradu.
Trenutno sam u fazi traženja savršene lamice za svoje lice,svaka ide na tri brijanja,u tri passa i dobiva dvije ocjene,agresivnost i iritacija.
Za pola godine-godinu znati ću odluku o pobjedniku.
Savršeni brijač ne tražim,imam ga,zove se Fatip,bio on Grande ili Piccolo( imam i njega,oprobati ću ga kad završim testove sa Grande ,onda slijedi testiranje Piccolo)
Brijač od ZAMAK materijala ne pada mi na pamet kupiti :nono
Nemam ništa protiv tih brijača,vjerojatno su vrhunski,ali meni osobno nešto što je tako lomljivo i podložno koroziji nakon ljuštenja platinga,a tako skupo u odnosu na solidan brijač od bronce,svrstava se u kategoriju skupo smeće. :thumbdown:
Ali to sam samo ja ,i ne želim nametnuti svoje mišljenje drugima,nek ' svaki kolega uživa u svom savršenom brijaču :headband:
P.S.Baš su mi ludilo ovi smileyi,lud sam za njima :lol
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 01 Oct 2017, 23:29

ljermontov wrote:Fatip testina gentile je izvrstan brijač,pod uvjetom da se ne krše osnovna pravila.
Kao početnik koji se u wet shaving ubacio sa Wilkinson classic poluplastičnim brijačem uvidio sam to na svojoj koži.
Kod Wilkinsona zbog njegove male težine na nekim mjestima sam ipak morao primjeniti malko pritiska.
Prvo brijanje sa Fatipom i odmah sam se riješio te loše navike,pritisak se kažnjava,grize :tameshigiri:
Sad kad sam se saživio sa brijačem,kad izvršavam pravilnu pripremu,kad koristim pravu kremu (Proraso nourishing -crveni :hail: )uživam kako mi Fatip klizi niz lice i svojom težinom uklanja bradu.
Trenutno sam u fazi traženja savršene lamice za svoje lice,svaka ide na tri brijanja,u tri passa i dobiva dvije ocjene,agresivnost i iritacija.
Za pola godine-godinu znati ću odluku o pobjedniku.
Savršeni brijač ne tražim,imam ga,zove se Fatip,bio on Grande ili Piccolo( imam i njega,oprobati ću ga kad završim testove sa Grande ,onda slijedi testiranje Piccolo)
Brijač od ZAMAK materijala ne pada mi na pamet kupiti :nono
Nemam ništa protiv tih brijača,vjerojatno su vrhunski,ali meni osobno nešto što je tako lomljivo i podložno koroziji nakon ljuštenja platinga,a tako skupo u odnosu na solidan brijač od bronce,svrstava se u kategoriju skupo smeće. :thumbdown:
Ali to sam samo ja ,i ne želim nametnuti svoje mišljenje drugima,nek ' svaki kolega uživa u svom savršenom brijaču :headband:
P.S.Baš su mi ludilo ovi smileyi,lud sam za njima :lol

Hmmm, možda me malo zasmetalo tvoje mišljenje jer ne znaš punooo drugih činjenica o materijalima, ali kad imaš free time guglaj i vidi mane/prednosti!

Sent from my iPhone using Tapatalk
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 03 Oct 2017, 01:49

Kolega stručnjak,kao što sam naveo ovo je moje mišljenje i ne bih ga želio nametnuti ikom drugom,pogotovo ne u nečemu ovakvom poput wet shavinga jer sam i sam početnik.
Najveći problem dobrog ukusa ili neukusa jest ujedno i problem našeg društva,a to je da su ljudi postali poput vidovitog Milana, znaju točno koliko drugi znaju il ine znaju i na osnovu toga svojeg "vidovitog" dara stvaraju mišljenje o drugima.
Sa ZAMAK -om sam se susretao kroz život jer imam tatu koji je invalid ali koji je ujedno i vrhunski "uradi sam" majstor,često ljudi poput tebe naprave krivu procjenu što on može ili zna.
Također sam na poslu okružen vrhunskim tokarima,bravarima,mehaničara od kojih svaki put nastojim naučiti nešto,tako da ZAMAK ne srećem prvi put,iznenadio bi se kolika je nažalost njegova primjena u današnjoj brodogradnji.
Prije kupnje Fatipa dobr sam proguglao ZAMAK i njegova svojstva i još jednom nisu zadovoljila one kriterije koje ja očekujem za svoj brijač.
Nekom je možda izvrstan,meni nije.
Vodeći se starom dalmatinskom poslovicom : "Više znaju tovar i čovik ,nego sam čovik",a u cilju da zadovoljim tvoju
"preporuku" ovaj čovik je još malo progugla samo radi tebe i još uvijek nisam impresioniran ZAMAK-om kao materijalom.
Lip pozdrav iz Dalmacije ,ostaj mi dobro lipi moj Zagorac.
http://www.pressfinmetal.it/eng/informa ... zamak.html
wareham
Shaveta

Post by wareham » 07 Oct 2017, 10:07

Da li je top cap na Gentile-u isti kao i na Piccolu, na oko djeluju potpuno isto?
Post Reply

Return to “DE Brijači”