iKon X3 Slant

Post Reply
morr
Kamisori

iKon X3 Slant

Post by morr » 15 Sep 2016, 17:43

Odlučio sam otvoriti novu temu s mini recenzijom budući da je izdavanje novog iKon X3 slant stvorilo popriličan hype. Zašto? U svijetu klasičnog brijanja slant je trenutno vrući krumpir, svima miriši i svi bi gricnuli, ali se boje da se ne opeku :skrbo
Internet bruji o novim Phoenix Bakelite Slant i Maggard Slant head, a ne treba zaboraviti niti nešto starije iKon 102 te Merkur 37c. Došlo je zlatno doba slanta!

Kako sam u svojoj kolekciji svakako htio imati i jedan slant brijač. iKon X3 mi se učinio kao logičan izbor jer je proizvod uglednog proizvođača, atraktivnog izgleda, dobrog materijala izrade i gotovo univerzalno prihvaćen bez ijedne negativne recenzije. Štoviše, većina se kune da je ovo najbolji slant, ako ne i brijač općenito...

Image_____Image

Brijač je meni osobno prelijep, a u ponudi je na iKon Bulldog, OSS ili Special Edition (SE) dršci. Meni se baš taj SE najviše dopao, a i odgovaraju mi malo duže drške. Dimenzije i masa drške su cca 90 mm/80g, a komplet cca 95 mm/110g). Ja nisam provjeravao, ali X3 je moguće koristiti i s Muhle/EJ drškama.
Težina drške je nešto na što sam se trebao naviknuti, pogotovo jer još uvijek učim i usavršavam se sa raznim brijačima. Znači, drška je dosta teška, čelična (SS) dok je glava aluminijska i samim time dosta lagana - gotova sva težina brijača u dršci. Lamica sjeda bez problema i ono što sam ubrzo zaključio, s ovim brijačem se gotovo se nemoguće porezati.

Image

Brijač sam koristio cca 7 dana s Astra lamicom, uvijek sam radio 3 prolaza na bradi od 1-1,5 dana. Za usporedbu sam radio jedno brijanje sa Standard brijačem (Feather lamica na izdisaju, 3. korištenje), te Fatip Gentile (Personna lamica, također 3. korištenje).
X3 se pokazao kako iznimno ugodan brijač, blag, solidno učinkovit. Odlično klizi, osjećaj kontrole je solidan, lamica se osjeti na licu, ali nije neugodno, već baš taman.
Gentile s druge strane, kako će znati oni koji ga imaju, ponekad daje osjećaj kao da lamice niti nema. Standard je tu poseban slučaj jer s njim gotovo da osjetite svaku dlaku koju posječete, kako na licu, tako i zvukom. Time daje osjećaj maksimalne kontrole i ja ga zbog toga preferiram.

U ovom kratkom korištenju rekao bih da je X3 blaži i nešto ugodniji Standarda, sa slabijim feedbackom te blaži i dosta ugodniji od Gentile, s nešto jačim osjećajem lamice. Po učinkovitosti je iznad Gentile, ali ipak ne može dostići Standard. Ono čime se X3 istaknuo je da sam napokon uspio obrijati vrat s gotovo jednakom lakoćom kao ostatak lica. Može i nabrzinu bez iritacije!
Moram napomenuti da se Gentile u cijelom tom testu našao gotovo slučajno jer sam ga odlučio ubaciti čisto da potrošim Personnu, no malac mi je pružio jako ugodno brijanje i pokazao da se itekako može držati među dosta skupljom braćom.

Image

I tu sam mislio završiti svoj mini review X3-a, da nisam zadnje brijanje odradio s novom Feather lamicom... WOW! Ovo je gotovo sveti gral brijanja: BBS u 3 prolaza, vrat bez posebnog truda. Brzo učinkovito brijanje, bez iritacije. Znači Feather, koji mi je malo prejak za Standard, ide definitivno sa X3.

Kad napravim još malo kilometara sa svim brijačima, napisat ću još koji osvrt, no zasad bih rekao da je X3 odličan brijač, fer cijene i odlične izrade. Ekipi koja ima problema s vratom (to smo svi, ne?), X3 definitivno preporuka.
Beco
Kamisori

Re: iKon X3 Slant

Post by Beco » 15 Sep 2016, 17:49

Nisi napisao najvažnije-gdje si ga kupio i koliko si platio?
Tražio sam po raznim stranicama i cijene se prilično razlikuju-npr. na connaughtu ima fer cijenu ali piše da se radi o oštećenim primjercima

Odlična recenzija!
morr
Kamisori

Post by morr » 15 Sep 2016, 17:54

Naravno! Na Shaving.ie je bio najjeftiniji i trenuntno je na popustu = 50€.

http://www.shaving.ie/products/ikon-x3-slant-se.html
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Sep 2016, 18:17

Super recenzija.
Ima li igdje iKon Slant sa SS glavom...?
morr
Kamisori

Post by morr » 15 Sep 2016, 18:38

Također ima i ovdje s Bulldog i OSS verzijom drške:
http://www.shavelounge.co.uk/ikon-x3-sl ... dog-handle
http://www.shavelounge.co.uk/ikon-x3-sl ... oss-handle
To je, uz već spomenuto, najpovoljnije što sam našao u EU.
Adept wrote:Super recenzija.
Ima li igdje iKon Slant sa SS glavom...?
Hm, ovdje je out of stock, ali i X3 je bio donedavno...
http://www.shaving.ie/products/ikon-dlc ... razor.html

Adept,kad već ciljaš tako visoko, zašto ne Feather sad kad je na akciji, pa se razmjenjujemo? Ionako si se riješio nedavno dosta toga, right? :ROFL
http://www.shaving.ie/products/feather- ... -asd2.html
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Sep 2016, 19:12

Feather me za sada ne zanima.
SS je jedino što me privlači... jednom će se već pojaviti, a i onda mora podosta toga koincidirati.
Za sada sam na dva brijača sa kojima mogu apsolutno sve, ostalo (SS slant uključujući) je... tako... nepotrebno, ali poželjno...
morr
Kamisori

Post by morr » 15 Sep 2016, 19:27

Ma jasno, šalim se malo :skrbo

SS brijač je ok, no dosta je skuplji i zasad ga ne planiram u svojoj kolekciji. Uostalom i X3 je cca 70% SS i meni dovoljno.
Mislim ako bih jednog dana gledao i SS, prije bih ciljao Feather i sl. gdje ne plaćaš samo čelik već povijest i ugled firme, kvalitetu izrade itd.
No kao što rekoh, X3 zasad mrak!
rajas
Početnik

Post by rajas » 11 Jun 2017, 09:24

pozz,

zanima me zna li netko gdje se trenutno moze nabaviti navedeni brijac.
Naime kako bih kompletirao svoju kolekciju zelja mi je i jedan slant i odluka je pala na Ikon X3, ali ga na zalost niti na jednoj meni poznatoj stranici nema na legeru... Vec neko vrijeme je posvuda out of stock.
morr
Kamisori

Post by morr » 11 Jun 2017, 10:47

rajas wrote:pozz,

zanima me zna li netko gdje se trenutno moze nabaviti navedeni brijac.
Naime kako bih kompletirao svoju kolekciju zelja mi je i jedan slant i odluka je pala na Ikon X3, ali ga na zalost niti na jednoj meni poznatoj stranici nema na legeru... Vec neko vrijeme je posvuda out of stock.
Imaš ga na Maggardu, čak je na nekakvom sniženju, taman ti pokrije shipping :
http://www.maggardrazors.com/product/ik ... ur-handle/
TomBar
Shaveta

Post by TomBar » 11 Jun 2017, 12:25

Vjerojatnost da izbjegne placanje PeDeVeja, obzirom na cifru, ravna dobitku na lotu...pa racunati i s tim troskom. Jbg

Poslano Tapatalkom
rajas
Početnik

Post by rajas » 11 Jun 2017, 13:43

hvala drustvo na savjetima, sada je na meni da vidim hocu li naruciti s navedene stranice ili ici ipak na neki merkur slant... ujedno isprika adminima na malo off topica (naime nisam znao gdje da postavim pitanje)
morr
Kamisori

Post by morr » 11 Jun 2017, 14:13

Najjeftinije bi ti bilo pronjuškati po stranim forumima ili postaviti WTB oglas za rabljeni. Ja imam zasad odlična iskustva, a ako ideš preko PayPal Goods and services opcije, 100% si siguran.
Nekidan se jedna X3 glava prodavala za 20$, samo je u US.

Uglavnom, sretno s potragom, dobar je to brijač.
Post Reply

Return to “DE Brijači”