MÜHLE ROCCA SERIES

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: MÜHLE ROCCA SERIES

Post by Adept » 03 Dec 2016, 10:43

Beco wrote:Već je otvoren topic o ovom brijaču na forumu ali u krivoj kategoriji
Riješeno ;)

p.s. i meni se čini da je glava ipak nešto drugačija...
007
Student brijanja

Post by 007 » 03 Dec 2016, 12:35

Ja sam siguran da je drugačija. Na prvi pogled.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Post by morr » 15 Nov 2017, 07:43

Ako nekog zanima, trenuno in stock:
https://www.muehle-shaving.com/index.ph ... f43b71f637
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Jan 2018, 08:41

Gospodo, onako... iskreno bih Vas molio - kako ste, vi koji ih imate, zadovoljni ovim brijačima (izrada, QC, performanse, agresivnost, generalni filing o njima...) te vrijede li isti, po vama, tih novaca? Thx!
007
Student brijanja

Post by 007 » 16 Jan 2018, 09:40

Nažalost, nisam ga imao priliku probati, ali ono što kažu jest da je izvrstan i da vrijedi tih novaca. A u onoj verziji sa birch drškom je jedan od meni najljepših brijača. Toliko da je to jedan od rijetkih DE brijača koje bi volio imati. Znam da ti nisam pomogao ovime, ali... :wink
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Post by morr » 16 Jan 2018, 11:30

Adept wrote:
16 Jan 2018, 08:41
Gospodo, onako... iskreno bih Vas molio - kako ste, vi koji ih imate, zadovoljni ovim brijačima (izrada, QC, performanse, agresivnost, generalni filing o njima...) te vrijede li isti, po vama, tih novaca? Thx!
Ako si zainteresiran, mogu ti poslati svoj sljedeći tjedan pa si sam odgovoriš na ova pitanja :skrbo
Možda će i u oglas, pa eto... Bez obveze, naravno.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 16 Jan 2018, 13:26

Najveći problem tog brijača je da postovi za prihvat žileta na topcapu nisu tokareni nego zaljepljeni ili zavareni tako da su se kod mnogih slomili
Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 16 Jan 2018, 13:32

Ja svojega još nisam slomio. Ako se to slučajno dogodi, neću promišljati niti sekunde oko toga bih li poslao mail direktno na Mühle.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 16 Jan 2018, 13:37

v1 su navodno tokareni a novija verzija je sa zaljepljenim postovima
Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 16 Jan 2018, 13:39

Pojma nemam, koju verziju sam dobio.

Ne vidim sliku.
morr
Kamisori

Post by morr » 16 Jan 2018, 13:40

Iskreno, koliko para toliko muzike. Da objasnim, posudio sam ovaj brijač i nakon par dana brijanja, zaključio da nije za mene. Nedavno sam ga ipak naručio, te praktički odmah požalio - prvo brijanje mi je stvarno bilo neugodno.
Međutim, brijanje nekidan s dobrom pjenom (Specik krema!) je bilo stvarno dobro. Rezime:

Performanse: mnogi ga svrstavaju između R89 i R41 što je donekle i točno, međutim, meni ovo nikako nije mild brijač, više naginje k agresivnijem spektru. Može i hoće ugristi. Lamica se dosta osjeti, što inače volim, ali ponekad je u Rocci to ipak previše. Efikasnost je tu, po meni negdje kao Timeless 0.95, no nije tako ugodan.

Izgled: Meni je crna drška ipak ljepša od birch verzije i tu bih brijač, zajedno s unikatnim dizajnom glave, svrstao među oku ugodnije. Malo više mi je naglašen "cool" faktor nego elegancija i mi je ok, već ima dosta SS brijača klasičnog izgleda.

Izrada: Kako sam rekao na početku, koliko para toliko mjuze...možda ipak premalo mjuze. Ne mogu se oteti dojmu da više plaćam dizajn nego kvalitetu izrade. Sve to solidno izgleda, nije u rangu Timelessa, no s obzirom na cijenu to ne treba niti očekivati.
Ono što je po meni najžalosnije, kao što su kolege gore napisali, top cap nije iz jednog dijela već su pinovi tj. stubovi za podupiranje lamice lemljeni/vareni. Postoji par slučajeva gdje je čak došlo do odvajanja istih, a Muhle se pravi polu-blesav i spominje nekakvu vlagu u skladištu kao razlog...

Zaključak: solidan proizvod koji svakako ima svoje mjesto na tržištu. Razočaranje je što više plaćamo izgled i Muhle ime nego samu kvalitetu brijača. No opet, Rocca košta manje od $100, Timeless oko $200. Uz par iznimki (npr. Rockwell), uistinu koliko para, toliko muzike...
davor25
DE

Post by davor25 » 16 Jan 2018, 15:07

Što se tiče performansi Rocca je po meni bliži R41 nego R89. Efikasnosti ne fali, ali zato fali malo ugodnosti. Iako mislim da se izborom odgovarajuće lamice i taj "problem" može riješiti (osobno još nisam istestirao Roccu do kraja i našao odgovarajuću lamicu).
Birch verzija izgledom je odlična, ali sam razmišljao o tome da premažem nekim uljem ili nečim sličnim dršku brijača kako bi stalno imala izgled mokrog/vlažnog, koji mi se jako sviđa, no na kraju sam odustao od toga. Za dršku bi volio da je malo malo teža, ali i ovako je dobra. Vidjet ćemo kako će se ponašati brezina kora sa vremenom i mislim da Muhle ne bi napravio dršku koja će za godinu dvije biti neupotrebljiva.
U globalu je izrada po meni dosta dobra. Dosta čudna je odluka Muhlea da pinove na top capu vari/lemi/lijepi, ali mislim da se uobičajenom uporabom (bez ispadanja brijača i sl.) pinovi neće odlomiti. Prorezi za pjenu kojih nema ne nedostaju niti najmanje jer ispiranje je stvarno odlično i ide bez problema.
Generalno jako dobar brijač koji po meni vrijedi te novce i mislim da nisam pogriješio kad sam sam se odlučio na kupnju.

@adept ukoliko si razmišljao o birch verziji mogu ti posuditi da isprobaš i vidiš jel to to.
wareham
Shaveta

Post by wareham » 16 Jan 2018, 18:13

Evo i ja mogu potvrditi utiske za Roccu-u. To definitivno nije blagi brijač, pogotovo u ATG-u. Meni osobno ako lamica nije u njemu Feather ili PSI brijanje je dosta neugodno (dosta čupkanja i povlačenja). Efikasnost je na razini drugih agresivnih brijača, ipak je malo blaži od R41 ali neugodniji od Timelessa .95 OC-a. Za kvalitetu izrade nemam primjedbi kao ni za poravnavanje lamica. Što se tiće slučaja otpadanja pinova naišao sam na izjavu od Muhle-a da ako se to ikome dogodi bilo kada oni će besplatno zamjeniti brijač. Dali vrijedi te novce i QC?, ako bacim osvrt na ATT SE1 koji je puno skuplji, a primjerak što sam ja dobio nije smio napustiti tvornicu (k tome dodajem i beskorisnu podršku od Stan-a iz ATT-a, odnosno nepodršku u mome slučaju) onda svakako vrijedi tih cca 80- ak eura.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Jan 2018, 18:41

E super, sada već imam neki uvid!
Al' brate, ako vare te posrane pinove, to mi je (u najmanju ruku) patetično. Mislim, kužim da je to zbog uštede na materijalu i poradi minimaliziranja otpada, ali opet... ne znam.
olly
Student brijanja

Post by olly » 16 Jan 2018, 18:47

Provjerio sam svojeg Roccu, ne izgleda mi kao vareno ili lijepljeno:

Image

Image
Post Reply

Return to “DE Brijači”