Gillette Open Comb

Post Reply
morr
Kamisori

Gillette Open Comb

Post by morr » 30 Mar 2017, 22:40

Gillette Open Comb su meni osobno jedni od najljepših brijača, kako vintage, tako općenito. Ako ih netko još ima, volio bih da postavi sliku i/ili par riječi jer mislim da su isti vrhunac ponude Gilletta.

Image

Dugo sam htio nabaviti klasični američki fat handle Gillette NEW, ali na kraju sam ipak nabavio engleski raised flat bottom (RFB). Navodno boljih performansi od američkog rođaka, mene ipak nije nešto posebno oduševio.

Image

Daleko od toga da je loš, pruža rekao bih tipičan open comb osjećaj brijanja, zna ugristi, ali nije pretjerano agresivan. Drška je dosta kratka i tanka, slično kao kod Piccola. Znao sam dobiti poprilično dobra brijanja s njim, ali i par frustrirajućih. Solidan brijač, traži pažnju, kak bi se reklo, zgodan, a opet nezgodan.

Image

Nažalost, ovo je oproštajno pismo jer sam ga proslijedio dalje da bih mogao nabaviti nešto drugo...
morr
Kamisori

Re: Gillette Open Comb

Post by morr » 31 Mar 2017, 15:15

Prinova je Gillette 77. Smatram se vrlo sretnim što sam naletio na jednog u ovako dobrom stanju. Još čeka na svoje prvo brijanje kod novog gazde, koje s uzbuđenjem čekam.

Image
007
Student brijanja

Post by 007 » 31 Mar 2017, 17:27

Nadam se da ćeš uživati u njemu! Lijepo izgleda!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Post by morr » 03 Apr 2017, 10:50

Hvala! Da, lijepo izgleda, ali i odlično brije. Teži je od NEW-a i čini se da je to onaj milimetar prednosti što mi je nedostajalo da NEW bude odličan. Vidjet ćemo još.
Post Reply

Return to “DE Brijači”