''Fini'' brijač

marn
Naučnik brijač

Re: ''Fini'' brijač

Post by marn » 30 Sep 2017, 16:47

Sad sam se sjetio, jedan bivši član, Babarog mu bijaše ime radio te drske za brijace od SS-a za 100 kn.. ok, malo je tu falilo završne obrade i tako, al čisto da dobijemo neki dojam.
Sto se tiče originalnosti, drske jesu posebne, ali glave su sve skidane s već postojećih modela uz minimalne dorade. Rockwell je tu definitivno najoriginalniji.
A evo sad kad smo i Rockwell spomenuli, ako se dobro sjećam na Kickstarteru je Stainless verzija bila 70$ s lijepom metalnom kutijom.. samo hype, Tj generiranje potražnje.

Sent from my iPhone using Tapatalk
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 30 Sep 2017, 16:49

E jesmo ga zatrkeljali, a ništa nismo pametniji. Recycle bin!

TomBar
Shaveta

Post by TomBar » 30 Sep 2017, 18:43

Rucke napravi svaki malo bolji kovinotokar/dreer...al osli mi u off

Poslano Tapatalkom
olly
Student brijanja

Post by olly » 30 Sep 2017, 19:13

Cijena se ionako ne odredjuje na temelju uloška materijala, rada i znanja, niti ne na temelju ekonomskog načela ponude i tražnje, nego na jednostavnoj činjenici, da ako već napraviš nešto svoje i posebno, neka tome bude posebna i cijena. Zašto ne bih stavio previsoku cijenu i s time dao kupcima misliti, da će za svoj novac dobiti proizvod iz ograničene serije?
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 30 Sep 2017, 20:59

Sve to što pišete je standardni trošak svake firme i to ih ne opravdava. Svaka veća firma ima i računovođu i knjigovodstvo i održavanje strojeva i inženjere koji pažljivo nešto rade, pa svejedno nemaju 80%+ profita na proizvodu. To ja želim reći!

Realno, mi možemo napraviti svoj SS brijač ili svoj chrome brijač..
U startu imamo ulaganje koje je 2-3 mjeseca gledanja ''drugih'' brijača i vidjeti najorginalnija rješenja, onda napraviti svojih 15-20 varijanti po 5-10 komada, sve skupa testiranje nekih 6 mjeseci, tada ostanu 2-3 brijača, napravi se po 50 komada svakoga, da se svima na forumu za testiranje i završne prijedloge, kasnije još jedanput isti proces s ''finalnim'' prizvodom.. Imate cca godinu dana razvijanja, dvoje do max troje ljudi za to vrijeme trebate, max 500 brijača za to vrijeme napravite.. I tu je trošak max 50 000kn u izradi brijača + ljudi (njih ne računamo jer su to hobisti u to vrijeme koji imaju posao stalni kao što su dotični imali).. I plasirate proizvoda, u početku 50% marža i isplatite si trud i uloženi novac uskoro ako imate dobre ljude i pravu kampanju iza sebe..

ovo je možda olako shvaćeno, ali samo neki ''uputak'' kako bi to izgledalo!
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 30 Sep 2017, 21:34

Tu sad miješamo veće, manje firme, manufakture i hobiste.
Veće firme tipa Merkur, manje kao Ikon, Rockwell, Razorock i manufakture kao Timeless, Wolfman, ATT i sl. i hobiste kao sto je nas Davor npr., ne znam primjer iz DE svijeta, al sigurno ih ima.
Osim hobista svi imaju različite business modele, koji očito drže vodu.
A to sto kažeš testiranje- nema smisla, uzmeš slant, OC i HD od Merkura i skineš ih u milimetar, malo se poigras s drskom ili top capom i nemres fulat.

Zagorac
DE

Post by Zagorac » 01 Oct 2017, 16:48

marn wrote:Tu sad miješamo veće, manje firme, manufakture i hobiste.
Veće firme tipa Merkur, manje kao Ikon, Rockwell, Razorock i manufakture kao Timeless, Wolfman, ATT i sl. i hobiste kao sto je nas Davor npr., ne znam primjer iz DE svijeta, al sigurno ih ima.
Osim hobista svi imaju različite business modele, koji očito drže vodu.
A to sto kažeš testiranje- nema smisla, uzmeš slant, OC i HD od Merkura i skineš ih u milimetar, malo se poigras s drskom ili top capom i nemres fulat.

To je izvedivo ako hoćete biti ''jedan u nizu''.
Ako hoćete da o vama rade reviwove i sl. da to ispadne ''kako Bog zapovijeda'' onda se ide s testiranjima.
Inače ako ih skidamo u milimetar i iz svakog drugo rješenje primjenimo, u 3Du ja to nacrtam za svega 2 dana par modela, napravi se, isproba, nađe firma koja zna s SS-om raditi i ukratko za mjesec dana od ideje imate gotove proizvode.
morr
Kamisori

Post by morr » 01 Oct 2017, 21:43

Ajmo onda, grupna kupovina po jednog Wolfmana i Timelessa i napravimo si svoje kopije :skrbo

To me podsjeća kad sam htio custom četku i raspitivao se kod domaćih tokara dovoljno open-minded da bi tako nešto pokušali. Našao jednog i na upit o cijeni njegov odgovor: Teško je reći, no moj radni sat je 170 kn. Ok, moja računica je sljedeća:
- "swirl" za dršku - nemam pojma koliko košta, ali recimo 100 kn za neki koji mi se sviđa
- Tuxedo čvor - cca 180 kn s shippingom (Maggard još nije imao takve čvorove)
- sat vremena posla - 170 kn (pod uvjetom da uspije to napraviti u sat vremena netko tko prvi put vrti dršku za četku i da mu uopće uspije isprve što čisto sumnjam).
Rezulat - minimalno 450 kn za vrlo vrlo upitan rezultat.

Drugi dan poslao frajeru u Americi svoje ideje i slike i dobio za par tjedana četku za 58$ s dostavom u HR...
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 01 Oct 2017, 23:18

morr wrote:Ajmo onda, grupna kupovina po jednog Wolfmana i Timelessa i napravimo si svoje kopije :skrbo

To me podsjeća kad sam htio custom četku i raspitivao se kod domaćih tokara dovoljno open-minded da bi tako nešto pokušali. Našao jednog i na upit o cijeni njegov odgovor: Teško je reći, no moj radni sat je 170 kn. Ok, moja računica je sljedeća:
- "swirl" za dršku - nemam pojma koliko košta, ali recimo 100 kn za neki koji mi se sviđa
- Tuxedo čvor - cca 180 kn s shippingom (Maggard još nije imao takve čvorove)
- sat vremena posla - 170 kn (pod uvjetom da uspije to napraviti u sat vremena netko tko prvi put vrti dršku za četku i da mu uopće uspije isprve što čisto sumnjam).
Rezulat - minimalno 450 kn za vrlo vrlo upitan rezultat.

Drugi dan poslao frajeru u Americi svoje ideje i slike i dobio za par tjedana četku za 58$ s dostavom u HR...
A četka je druga stvar jer trebate tokara (ako nemate) i trebate dlaku!

Ovdje u 3D ja iscrtam bez brige i napravimo svoje nacrte i to je ravnih 0 kuna i trebamo samo tvrtku postojeću koja radi s nehrđajućim čelikom ili kromom (ima ih) i ona bi napravili neku seriju od 100 ili 50 komada sigurno!
Znaci trošak ovisi isključivo o tvrtki koja radi s čelikom.

Ili vidio sam ovdje na forumu da se pisalo o homemade sapunima. Pa isto tako vidim na netu da nije prezahtjevan posao, pa ako ima li viska vremena il volje isto nešto može izmiksati i poslati sample po RH.

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 02 Oct 2017, 09:48

Eto ti ideje za biznis, kickstarter malo ovo ono, domaca proizvodnja, ici ce to.
Beta testere imas :D

Iskreno, nisi prvi, bilo je tih pokusaja, ugl su ljudi odustali. Sto rekao morr za tokara koj izadi cetku prvi puta, tako su lljudi pokusali dizajnirat sami safety razor potrosili sate i sate, nakon toga ''printali'' verzije i verzije toga jer ne uspije sve iz prve, pa ispadne agresivan pa ispadne pretezak, pa nije svaki za svakoga, nije to bas pizdarija za pogodit. Firma koja bi ti to radila nece se zajebavat za 5 komada, dakle treba im 50-100 (ako ti tako kazes), npr znam u tisku da se nitko nece zajebavat s jednom majicom, bar 30 komada da se isplati ulozak itd. A neces napravit 50 komada pa ici testirat, nego ces raditi prototip pa ce te kostat dosta samo jedan, pa ces ih probat ko zna koliko verzija dok ne pogodis grip, tezinu, ulgadjenost, zaobljenost etc etc
Na kraju trosak radnih sati i utrosenog mateirjala kad zbrojis skuzis da se ne isplati zajebancija. Onda skuzis da te proizvodjaci Razora zapravo ne ''deru'' :)

U svakom slucaju, podrzavam ideju da se pokusa cisto iz znatizelje i sretno!
Post Reply

Return to “DE Brijači”