''Fini'' brijač

marn
Naučnik brijač

Re: ''Fini'' brijač

Post by marn » 29 Sep 2017, 14:17

Kupiš pošten sat za te pare
pimple8
Student brijanja

Re: RE: Re: ''Fini'' brijač

Post by pimple8 » 29 Sep 2017, 14:41

marn wrote:Kupiš pošten sat za te pare
A jbga, netko ce kupit sat s Asosa od 20 eura i Wolfmana, netko ce uzet Fatipa i nekog rolexa... Netko ce oboje skuplje :) svakoj budali svoje veselje :)
Ima kupit sapuna od 25 kuna pa ja evo gledam Wholly Kaw od skoro 200 kuna :)
Samo gledam zasad :) :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 29 Sep 2017, 14:47

Moj drugi hobi je sviranje gitare, da Vam ne pričam da imam ''Accessorize'' koji vrijedi kao jedan dobar BMW 320d 2008 godina.. tako da svaka budala ima zbilja svoje veselje XD

Timeless mi je želja kupiti jedanput od brijača..
Dream kolekcija je 2-3 Merkura, R41, 6C ili S (sad je došel pukom prilikom C), EJ 89, AS-D2 i Timeless.
I sad kad vidim koliko je toga se zapitam, čemu sve to? Nije dovoljan 34C i 6C koje imam, čemu više?
Ali onda se javljaju mračne sile i kažu ''moraš skupit sve, pokemon''

Koja je vama ''najskuplja'' brijačka akvizicija?
morr
Kamisori

Post by morr » 29 Sep 2017, 15:16

Slična priča kao sa satovima, svi oni jednako pokazuju vrijeme kao što i svi DE briju.
Za 500$ dolara možeš kupiti lijep sat, ali daleko je to od nekog high enda, što Wolfman sigurno je u svojoj kategoriji.

Meni je želja bila isprobati Wolfmana, skupo sam ga platio i skupo prodao. Slično i s Timelessom. Kad bih uspio naći Wolfmana po originalno cijeni (cca 250$) možda bih si ga i ostavio.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 29 Sep 2017, 16:02

Sve to stoji, samo recimo da je kod nekog solidnog Seika (npr SARB033) 80% cijene izrada, marketing, troškovi after salea, R&D za nove modele, trgovačke marže itd. i 20% možda čisti profit (vjerojatnije 10%). Kod ovih brijača je možda 30% stvarni trošak svega navedenog i 70% cisti hype. Sličnu raspravu smo imali već vise puta i s britvama..
Neka, slažem se svaka budala ima svoje veselje..
I da nebi mislili da ja nešto pametujem- imam par tisuća € u britvama, sigurno da nisam bas racionalan kupac!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 30 Sep 2017, 12:36

marn wrote:Sve to stoji, samo recimo da je kod nekog solidnog Seika (npr SARB033) 80% cijene izrada, marketing, troškovi after salea, R&D za nove modele, trgovačke marže itd. i 20% možda čisti profit (vjerojatnije 10%). Kod ovih brijača je možda 30% stvarni trošak svega navedenog i 70% cisti hype. Sličnu raspravu smo imali već vise puta i s britvama..
I da nebi mislili da ja nešto pametujem- imam par tisuća € u britvama, sigurno da nisam bas racionalan kupac!

Haha, niste upućeni koliko izrada brijača košta?
Evo primjer za ove od nehrđajuceg celika, Rockwell je cca 100 eura novi, izrada + materijal ne košta više od 11-12 eura, nema šanse..
Ovi kromirani ovise samo i isključivo koliko komada naprave, Merkur je 40 eura novi (34C), materijal je euro i pol do dva, a sama izrada i kromiranje je još 3-4.
To nisu pretjerano skupi postupci!
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 30 Sep 2017, 12:38

morr wrote:Slična priča kao sa satovima, svi oni jednako pokazuju vrijeme kao što i svi DE briju.
Za 500$ dolara možeš kupiti lijep sat, ali daleko je to od nekog high enda, što Wolfman sigurno je u svojoj kategoriji.

Meni je želja bila isprobati Wolfmana, skupo sam ga platio i skupo prodao. Slično i s Timelessom. Kad bih uspio naći Wolfmana po originalno cijeni (cca 250$) možda bih si ga i ostavio.

A Wolfmana nećete baš naći za 250 dolara!
Ali to su preveliki novci jednostavno kad znate da 15 do max 20% tih novaca je izrada i trošak!
A niti wolfman niti timeless nemaju neki marketing na koji troše novce.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 30 Sep 2017, 12:46

Zagorac wrote:
marn wrote:Sve to stoji, samo recimo da je kod nekog solidnog Seika (npr SARB033) 80% cijene izrada, marketing, troškovi after salea, R&D za nove modele, trgovačke marže itd. i 20% možda čisti profit (vjerojatnije 10%). Kod ovih brijača je možda 30% stvarni trošak svega navedenog i 70% cisti hype. Sličnu raspravu smo imali već vise puta i s britvama..

Haha, niste upućeni koliko izrada brijača košta?
Evo primjer za ove od nehrđajuceg celika, Rockwell je cca 100 eura novi, izrada + materijal ne košta više od 11-12 eura, nema šanse..
Ovi kromirani ovise samo i isključivo koliko komada naprave, Merkur je 40 eura novi (34C), materijal je euro i pol do dva, a sama izrada i kromiranje je još 3-4.
To nisu pretjerano skupi postupci!
To je istina, ali uračunaj još amortizaciju opreme, eventualno neki outsorcing za nešto sto ti se ne isplati za malu seriju sam, malo igranje pokušaja i pogreške, utrošeno vrijeme, treba i neku edukaciju proc iz CNC obrade ili sl. U svakom slučaju lijepo deru!
Evo može nam nas Davor bit referenca, čovjek napravi britvu za 1000 kn, koju bi neki Mastro Livi ili slični razvikani majstori naplatili koju tisućicu €

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 30 Sep 2017, 12:50

A bili ti uzimao manje kad vidis da ljudi kupuju skuplje :) :)

Zagorac
DE

Post by Zagorac » 30 Sep 2017, 12:57

pimple8 wrote:A bili ti uzimao manje kad vidis da ljudi kupuju skuplje :) :)

Apsolutno da ne, samo kažem i Wolfman i Timeless koji su to pljačkaši, oni čak ulože 30 eura, hehe.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 30 Sep 2017, 12:58

Ne znam, možda bi malo prilagodio cijenu potražnji, ali bas bezobrazan ne bi bio. Ko zna..
Inače prvi Ikoni su koštali 50ak $, čuveni Weber 70ak itd. Onda su stigli ATT, Pa svi ovi drugi s cijenama od 200+$
Mene jedino privlači Pils od tih skupih, možda čak i prodam neke stvarčice da si ga priuštim.

Beco
Kamisori

Post by Beco » 30 Sep 2017, 13:05

Feather SS brijač je oduvijek bio oko 160 do 200 usd i tome su se prilagodili s cijenama.

Da je Feather krenuo s cijenom od 80 usd nijedan nebi koštao preko 100 usd.

Sve je stvar ponude i potražnje a neku paralelu se može povući s motociklima i automobilima.
Naime, motocikli iako imaju tonu materijala manje od automobila a i elektronike koštaju skoro isto
morr
Kamisori

Post by morr » 30 Sep 2017, 16:03

Za Merkur, Muhle, pa čak i Feather se slažem da su marže ogromne, to su i velike firme i proizvodnja je na traci. Analogija - vrećica čipsa košta 6 kn, a materijal možda 6 lipa.
Za artisane tipa Wolfman i Timeless je nešto složenija priča. Nama na balkanu je vrlo često teško shvatiti, ali plaća se i znanje i iskustvo. James iz Wolfmana je prije imao ozbiljnu karijeru strojara u aero industriji, ako se ne varam i ima svoj CNC stroj. Ekipi iz Timelessa je proizvodnja brijača praktički posao sa strane, ne znam čime se točno bave, također imaju svoje CNC strojeve.
Koliko košta preciznost izrade, održavanje tolerancije, ručno poliranje? Koliko košta da ti inženjer/tehničar s par godina iskustva ručno polira i pregleda svaki brijač koji izradi (Wolfman)? Kolika bi mu trebala biti satnica u US da može imati jednaku plaću kao ostali u struci? Nemam pojma, ali znam da sve to ulazi u cijenu artisan brijača.
Uostalom, da je toliki profit u igri, imali bi desetke prozvođača SS brijača.
Mali trač: Weber je navodno prestao proizvoditi DE glave zbog kvara na opremi koji im se nikako ne bi isplatio popravljati/zamijeniti, bar ne uz cijenu od ispod 100$ po brijaču.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 30 Sep 2017, 16:09

Eto to sam nekako i ja probao nabrojati, iako svejedno marže jesu ogromne. Pa gledamo svi one emisije o restauraciji automobila, tamo koriste te CNC uređaje. Ok, ne radi se tamo s takvom preciznošću, ali sumnjam da svaki šaraf koji naprave vrijedi 100$

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 30 Sep 2017, 16:15

Pa da, placas necije ruke, kao i kod svega drugog takvi su proizvodi uvijek skuplji. Dodajmo tu i element umjetnosti zato i jesu artisani jel...takodjer i unikatnost jer imas nesto sto ima vas 50 a ne 5000, kao i automobile.....
Placas i ulje na platnu vise od grafike. Takodjer se mozes obrijati i sa Palmirom i sa Martin de Candreom...

Ali samo cu dodat npr za Merkur ili tako nekog - nije materijal jedino sto ulazi u cijenu. Ima tu jos toga. Imaju i oni knjigovodju, imaju R&D, treba u ovom svijetu nesto novo izbaciti sto je tesko itd.......Drugo, on svoje brijace prodane ducanima (koje im treba i dostaviti) a oni zaracunavaju svoju marzu.
Ali na kraju se sve svodi na ponudu i potraznju. Dok ljudi kupuju po tim cijenama nitko u tom lancu nije lud da spusta cijenu.

Post Reply

Return to “DE Brijači”