Isplati li se?

Post Reply
Pepitto
DE

Isplati li se?

Post by Pepitto » 28 Nov 2018, 12:26

Vec me dulje vrijeme srce vuce prema SE brijacima. Supplyjev mi je malo preskup tako da sam se odlucio baciti u potragu na ebay-u i naci neki od Schicka. Ono sto me najvise muci jest isplativost samog brijaca i njegovih pripadajucih ostrica.

Traju li dulje personnine (ili opcenito - injectorske) lamice od onih klasicnih DE lamica i planira li se u neko skorije vrijeme gasiti proizvodnja injectorskih lamica? Trenutno od pribora posjedujem samo 6S.
007
Student brijanja

Re: Isplati li se?

Post by 007 » 28 Nov 2018, 13:26

Ako mene pitaš - isplati se!

Injectori su po meni izvrsni i kod nas jako procijenjeni brijači. Lamice jesu skuplje, ali trajju puno, puno duže od DE lamica. S njima redovno postizem dvoznamenkasti broj brijanja. Nekih naznaka da ce se gasiti proizvodnja, koliko j a znam nema.

Osim Personininih, koje su najjeftinije, imaš žute Schick, tzv. Chicks, i Schick Proline.

Ako hoćeš probati injectore, mogu ti posuditi Schick Type J2 ili Supply. Izvrsni brijači u svakom slušaju!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Post by morr » 28 Nov 2018, 18:58

Za injectore nemaš što razmišljati, mazni jednog Schicka i paket lamica - čak i ako ti se ne svidi, nećeš propasti financijski.
Da se interesiraš oko Simpson Manchurian četki, e tu je već povelik rizik :skrbo

Slažem se da su injectori podcijenjeni, ja još uvijek tražim "onog pravog", ali definitivno ću uvijek imati barem jednog u kolekciji. Imam samo jendog Schicka (mislim Type J) i po meni brije čak i bolje od Supplya. Samo naprijed!

P.S. Oko trajanja SE/DE lamica ja imam nepopularno mišljenje, koje ću bolje zadržati za sebe :ROFL
Pepitto
DE

Post by Pepitto » 28 Nov 2018, 21:52

Hvala 007 na velikodušnoj ponudi i Morr na dojmovima :cheers2

Planiram se počastiti za Božić sa jednim Type L sa ebaya. Ima ih dosta u mint stanju (u original ambalaži). Može li se brijati sa britvicama koje su bile zapakirane uz brijač ili ih je bolje baciti pa naručiti nove?

Vidim na netu da se dosta B-20 lamica prodaje iz Japana na ebayju pa me zanima s obzirom da su Japan i EU potpisali ljetos neki sporazum jel se i dalje carini roba?
007
Student brijanja

Post by 007 » 28 Nov 2018, 23:13

Dobar izbor! I Bond ga je koristio!

Što se tiče lamica, načelno ih možeš koristiti ali pazi da nisu zahrđale! Sve su one zaštićene sa slojem ulja, tako da nema problema, ali svejedno nabaci oko i budi oprezan.

Nisam siguran, ali mi se čini da se Schick Proline lamice još uvijek isplati uzeti preko Rakutena. Za paketić ili dva njih carina te ionako zaobilazi.

Ali budi oprezan s njima! Nemaju ključ pa ih ne moźeš normalno injectirati nego ćeš ih morati prebacivati u neki stari spremnik.

I još jedno... Ove lamice jesu injectorske dužine, ali nisu u potpunosti injectorske pa zato mogu u nekim modelima plesati. A to ne bi htjeli

Inače su to izvrsne, oštre i jako ugrađene lamice. U Supplyu rade savršeno!

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 30 Nov 2018, 08:34

Isplati, injectori su brijači koji imaju najbolji omjer cijena/efikasnost/brzina.

Model L o kojem razmišljaš je ok, ali tada bi ti možda bio interesantan i adjustable model M? Predsnost je sa oba što možeš probati twin injector lamice.

J je također jedan dobar "srednji model"- kao što znaš, raniji modeli A (pa na dalje) su najagresivniji i što ideš prema mlađim modelima, to se agresivnost smanjuje.

Ja bih osobno preporučio G model, to mi je najdraži injector koji dobro izgleda i odlično brije. Dobro, možda ga izbaci sa liste Supply koji također trenutno fenomenalno brije.
007
Student brijanja

Post by 007 » 30 Nov 2018, 08:40

Napoleon, znam da imaš twin lamice, jesi ih probao u Supplyu možda? Znam da službeno ne idu u njega, ali čini mi se da sam negdje vidio da ih netko uspio staviti u njega. Ali mi se taj podatak izgubio u bespućima interneta...

napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 30 Nov 2018, 09:09

007 wrote:
30 Nov 2018, 08:40
Napoleon, znam da imaš twin lamice, jesi ih probao u Supplyu možda? Znam da službeno ne idu u njega, ali čini mi se da sam negdje vidio da ih netko uspio staviti u njega. Ali mi se taj podatak izgubio u bespućima interneta...

Vidio sam i ja jedan post da ih je netko stavio unutra i ne znam zašto ne bi stale- samo treba malo više odvrnuti vijak i ručno umetnuti.

Moj verdict za twin lamice:
Da budem iskren, splasnuo mi je entuzijazam oko twin lamica. Briješ se i briješ, i niiiiikako da otupe... :dunno Dosadile su mi a na prvoj sam :skrbo To im je u početku bio veliki plus ali se meni pretvorio u minus. Jebiga, gušt mi je kod injectora repetirati novi žilet a to sa twin žiletima se događa jednom u mjesec i pol/dva. A ako se koriste i drugi brijači u rotaciji, onda je to možda i jednom godišnje... Drugi minus je da se treba češće ispirati.
007
Student brijanja

Post by 007 » 30 Nov 2018, 11:34

napoleon wrote:
007 wrote:
30 Nov 2018, 08:40

Vidio sam i ja jedan post da ih je netko stavio unutra i ne znam zašto ne bi stale- samo treba malo više odvrnuti vijak i ručno umetnuti.

Moj verdict za twin lamice:
Da budem iskren, splasnuo mi je entuzijazam oko twin lamica. Briješ se i briješ, i niiiiikako da otupe... :dunno Dosadile su mi a na prvoj sam :skrbo To im je u početku bio veliki plus ali se meni pretvorio u minus. Jebiga, gušt mi je kod injectora repetirati novi žilet a to sa twin žiletima se događa jednom u mjesec i pol/dva. A ako se koriste i drugi brijači u rotaciji, onda je to možda i jednom godišnje... Drugi minus je da se treba češće ispirati.
Da... i ja tako razmišljam i ne vidim zašto ne bi išle.

Dugovječnost znači monotonost dakle Image

Post Reply

Return to “SE Brijači”