lather catcher

Post Reply
napoleon
Student brijanja

lather catcher

Post by napoleon » 16 Nov 2009, 18:50

Neki od mojih lather catcher modela. Brijem se uglavnom njima. Modeli koji su napravljeni da "skupljaju" pjenu u njima tako da se ne moraju često ispirati. Naravno, single edge modeli.

Image

Ujedno, jedni od mojih najstarijih brijača.
Ever ready -oko 1914., Gem junior- 1910., Gem junior bar- 1907.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 03 Jan 2011, 19:48

King
Naučnik brijač

Re: lather catcher

Post by King » 29 Apr 2012, 09:08

Ever Ready Lather Catcher iz 1914. godine

Image

Image

Image

Image

....i dalje stojim pri svom mišljenju da su ovo, a i općenito SE brijači najbolji brijači za ugodno i glatko brijanje.
Ovaj mali/lagani bijač je sinoć uklonio bradu staru 3 dana u dva prolaza bez ikakvih problema, a krajnji rezultat je bio gotovo pa BBS bez i najmanjeg peckanja nakon nanošenja AS-a. Tako nešto bi mogla odraditi jedino wedge britva, ali pod uvjetom da je gotovo idealno naoštrena, a što se DE brijača tiče - bar onih koje sam ja imao priliku provati uzevši u obzir i slant, na tako nešto se može jednostavno zaboraviti - brijanje bi vjerovatno prošlo vrlo dobro, ali nema nikakve šanse da se AS prilikom nanošenja ne bi osjetio.
naftas
Student brijanja

Re: lather catcher

Post by naftas » 02 Jul 2013, 10:40

Koje lamice koristite u Lather Catcheru? Meni je u dolasku jedan good condition koji sam osvojio kao jedini bidder na ebayu. Zanima me ponuda lamica, gdje se mogu nabaviti različite i da li igraju Feather FHS-5 (one bez ojačanja na vrhu).
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Post Reply

Return to “SE Brijači”