Novi SE brijači?

Post Reply
Praskaton
Naučnik brijač

Novi SE brijači?

Post by Praskaton » 07 Apr 2010, 14:04

Pitanje je prvenstveno upućeno Napoleonu, ali vjerojatno će zanimati i još koga. Proizvode li se još uvijek GEM, odnosno neki drugi SE brijači. Gledao sam Napoleonovu kolekciju i vidim da su svi "vintage", pa me zanima, da li još koji proizvođač uopće proizvodi takve brijače. Meni izgleda previše komplicirano nabavljati odgovarajuće britvice, tako da ne namjeravam kupovati nešto slično (trenutno sam u fazi ponovnog uvođenja u uporabu djedove britve, ali o tom potom...), ali me čisto zanima.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 16 Apr 2010, 07:31

Oprosti što tek sada odgovaram ali nisam vidio topic.
Kratko i jasno- ne :cry:
Prestali su se proizvoditi u 70'im, neki kaži čak 80'im, ali zadnjih 30g sigurno ne.
Kad samo čovjek pomisli da su u svemu preduhitrili Gillette i bili jako popularni.
Valjda je Gillette imao bolje marketinške stručnjake :lol:

Image

Times square u 1920'im. Vidite reklame za Valet, Ever ready (sve su spadale pod ASR- American Safety Razor company, zajedno sa Gem-om i ostalima). Od Gillettea ni Ž. :lol:
inemet
Mach III

Post by inemet » 16 Apr 2010, 10:54

Pitanje sam postavio na mom forumu ali vidim de je ovde tema već otvorena pa da se direktno obratim stručnom licu :)

Vidite šta mi je sinoć promaklo:
http://www.limundo.com/kupovina/Kolekci ... jac/915143

Ja sam stao kod 700 din. (cc 7 €) , čisto me interesuje da li vredi više, pošto bi svakako bio samo kolekcionarski primerak (ne verujem da bih se brijao sa tim :) )
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 16 Apr 2010, 11:02

Pa ne vrijedi više. Problem je što ovaj valet ne može primati modificirane žilete tako da mu je vrijednost samo kolekcionarska, ne i uporabna.
Post Reply

Return to “SE Brijači”