Gem Zinn safety razor

Post Reply
napoleon
Student brijanja

Gem Zinn safety razor

Post by napoleon » 16 Apr 2010, 07:53

OK, ljudi, nakon dugo iščekivanja, osvojio sam Gem Zinn brijač.
http://cgi.ebay.com/Antique-Vintage-Gem ... freshZtrue

Znate kako sam govorio kako je Gem u svemu prestigao Gillette. E pa kod ovog brijača ga je prestigao u smislu prvog brijača koji koristi "disposable" žilete. Znači nema stropanja, honanja... Ubacite žilet, kada otupi- u smeće.

Originalna reklama:

Image
(sa theoriginalsafety.com)

Proizvodio se od 1898-1900. a u prodaji je bio oko 1905. Znači jebeno rijedak brijač. Čudi me da sam ga dobio tako jeftino (iako kad vidite cijenu, shvatit ćete zašto si ne kupujem nove britve :lol: )
Koliko god surfao po forumima, ebay-u, nikad nisam vidio jedan za prodaju. Osim ovoga- http://badgerandblade.com/vb/showthread ... light=Zinn . 200$, prodao ga je tip koji je navjeći stručnjak za SE brijače na svijetu (bez pretjerivanja je barem u prvih 5). Napisat će knjigu i sve to. I to je uz mojega, JEDINI kojeg sam vidio za prodaju. Kako neki ljudi pričaju, još ima 3-4 osobe po forumima sa tim brijačem i to je to. Naravno, moj nije u tako dobrom stanju, ali sam ga zato i platio duplo manje. Osim toga, to je rjeđi model (zbog podstave).

Glava posrebrena, kožni vanjski dio (bio nekad- možda restauriram) unutrašnjost svilena.
Kad smo kod toga, znate li nekoga tko bi se bavio posrebrivanjem?
lather catcher, koji će evoluirati u 1912 model.

Koristi čudne žilete koji su se proizvodili samo za taj model, ali čujem da može koristiti žilete za injector ili DE žilete prepolovnjene na pola tako da je još praktičniji od gem žileta koje moram naručivati (dobro, moram naručivati i injecotre).
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 16 Apr 2010, 11:04

Posrebrivanje ti radi Lovrić galvanizacija iz Pule, ali probaj u Gethaldusu. Na ovom forumu sam negdje vidio neki DE brijač koji je kod njih dobio kromiranje ili sl, tako da se vjerojatno bave i posrebrivanjem. Naime Lovrić sigurno radi posrebrivanje, ali ne znam kvalitetu. Znam da su mu neki moji poznanici slali pištolje (doduše na niklovanja) i nisu bili previše zadovoljni.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 16 Apr 2010, 11:09

To sam ja u Ghetaldus nosio brijač :lol:
Vidjet ću kako izgleda brijač kad maknem patinu.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 06 May 2010, 20:10

Stigao:
Image

Image

Image

Zadovoljan sam!
King
Naučnik brijač

Post by King » 06 May 2010, 20:23

Čini se da je u jako dobrom stanju bar po ovome što se vidi sa slika. Sviđa mi se ova drvena drška.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 06 May 2010, 22:04

I što je najvažnije, uzima DE žilete, prelomljene na pola i malo skraćene sa strane.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 07 May 2010, 11:10

Evo, jučer navečer je palo prvo brijanje sa prepolovljenim DE derbyem.
Brijač je stvarno dobar ali je jako agresivan (što se tiče SE brijača). Stvarno je potrebno nimalo pritiska, inače riskiram iritaciju.
Kasnije ću probati s injector žiletom, a morat ću i kupit nekakve škare za metal kojima ću prerezati po pola SE žilet. Ne sumnjam da će to biti najbolje iskustvo. Ne samo što je SE duplo deblji od prije navedenih (te mi time više paše), već je debljinom i najsličniji originalnom žiletu koji je trebao ići u brijač.
Post Reply

Return to “SE Brijači”