El Jefe

olly
Student brijanja

Re: El Jefe

Post by olly » 12 Oct 2017, 04:42

Zanimljivo!

Hvala, Mirko!
morr
Kamisori

Post by morr » 12 Dec 2017, 09:24

Napokon je i El Jefe došao na red, još jedan u više nego dobroj ponudi SE brijača, i onaj koji je mene od prvog dana zanimao. El Jefe glava je dio kutije zvane Posvuduša i vlasništvo je, ako se ne varam, Davora25, kojem eto zahvaljujem na nesebičnom dijeljenju ovog brijača.

Prvo da adresiram kontroverznu izradu tj. sjedanje lamice – katastrofa! Po meni je stvarno sramota da u današnje vrijeme nešto takvo prođe dalje od slučajnog pomaka miša u CAD-u uzrokovanog mamurlukom jeftine tekile od noć prije. Ovo nema veze s Fatipom i sličnima gdje je potrebno možda malo namjestiti lamicu, a često ni to. Rukovanje i brijanje El Jefeom može biti opasno, pogotovo za one koji se prvi put susreću s SE ili klasičnim brijačima općenito. I ako pređemo preko takve greške u dizajnu, ostaje iKonovo polu zataškavanje navedenog problema i tek djelomični povrat novca. Zlobnici bi rekli, ništa drugo od iKona nije ni za očekivati, ja ću se suzdržati, samo ću ponoviti da je ovo sramota za iKon!

Za brijanje odlučio sam se za Kai - Captain Titan Mild, nakon što sam uspio namjestiti lamicu - tj. bar mislim da jesam, exposure mi se i dalje činio poprilično velik… Prvi potezi su na prvu potvrđivali moje sumnje, ovakav blade feel još nisam doživio; lamica je pjevala, a moj (pre)glasni Standard je dobio dostojnu konkurenciju po glasnoći. Začuđujuće, El Jefe je poprilično uglađen i potezi s njim su vrlo ugodni. Hm… Nastavljam malo opuštenije, te odradim prvi prolaz do kraja iako je svaki instinkt u meni govorio kako me čeka gadna iritacija.

Iritacije naravno nije bilo, a odrađena su još 3 prolaza (zadnji 4. je ultra blagi touch-up prolaz). Rezultat: vrlo, vrlo dobar! El Jefe ostavlja dojam vrlo opasnog brijača no to nikako nije slučaj, vrlo je uglađen i ugodan. Na efikasnost nemam zamjerki s obzirom na uglađenost i činjenici da je ovo prvo brijanje i to s guard AC lamicama. Vidjet ćemo kakav je i s drugim lamicama, a svakako ću odraditi barem još jedno brijanje Kai - Captain Titan Mild; naime, vrlo me zanima razlika između prvog i drugog brijanja jer zadnji put kad sam koristio AC lamice, primijetio sam vrlo veliku razliku tj. pad performansi kod drugog brijanja.

Ukratko, El Jefe ima problema, rekao bih velikih problema. Namještanje lamice nije igra, DE još nekako, no AC lamice namještati svaki put – ne hvala. Teško mi je donositi nekakav sud pošto nemam baš iskustva sa SE brijačima, ali sad kad je iKon navodno riješio problem s novom verzijom vrlo maštovitog naziva MR-SE, ovo bi mogao biti stvarno odličan izbor za vrhunski brijač ok cijene, možda čak bolji od Generala.
olly
Student brijanja

Post by olly » 12 Dec 2017, 09:31

El Jefe ima jednu veliku prednost: glava je malena, a ne glomazna i to je taj plus, koji omogućuje, da brijačem dođemo do svih problematičnih područja i da izaberemo pravilni kut.

El Jefe je po tom pitanju još najbliži Cobri!
007
Student brijanja

Post by 007 » 12 Dec 2017, 09:43

Zanimljive opservacije drage kolege!

Moram priznati da me baš zanima i da jedva čekam da Posvuduša dođe do mene pa da ga probam.

Ja ocito spadam u zlobnike, jer me cijela ta priča sa iKonom zapravo ne iznenađuje. Furaju se na velike, opasne dečke a zapravo ih uopće nije briga za korisnike.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 12 Dec 2017, 09:46

Mene počeli pomalo rajcat ti SE brijači, isto čekam posvudušu
007
Student brijanja

Post by 007 » 12 Dec 2017, 09:47

marn wrote:Mene počeli pomalo rajcat ti SE brijači, isto čekam posvudušu
Vjeruj mi da se nećeš razočarati ako se odlučiš za neku varijaciju na temu!
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 12 Dec 2017, 10:01

Vjerujem! Dva su problema: što izabrati i prevelika kolekcija.
Prvo mislim bacit neke stvari u prodaju, al nikako da krenem s tim. :cekic:
007
Student brijanja

Post by 007 » 12 Dec 2017, 10:05

marn wrote:Vjerujem! Dva su problema: što izabrati i prevelika kolekcija.
Prvo mislim bacit neke stvari u prodaju, al nikako da krenem s tim. :cekic:
Znam kako ti je. Zato sam sada i krenuo sa prodajom dijela svoje kolekcije...

A što se tiče izbora... Ima toga, ima... Novo, vintage... Pitaj ako te što zanima!
morr
Kamisori

Post by morr » 12 Dec 2017, 10:31

007 wrote:Zanimljive opservacije drage kolege!

Moram priznati da me baš zanima i da jedva čekam da Posvuduša dođe do mene pa da ga probam.

Ja ocito spadam u zlobnike, jer me cijela ta priča sa iKonom zapravo ne iznenađuje. Furaju se na velike, opasne dečke a zapravo ih uopće nije briga za korisnike.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I ja nisam baš sklon iKonu, nakon svega što sam čuo. S druge strane, u usporedbi s praksama ekip s Italian Barbera/Razorocka, a pogotovo PAA, iKon su nedostignuti uzor korisničke podrške i kvalitete.
morr
Kamisori

Post by morr » 13 Dec 2017, 20:34

Update - drugo brijanje s El Jefe je prošlo KATASTROFALNO. Stavio sam Kai lamicu bez guarda i krenuo prvi prolaz. Ovako žestok osjećaj lamice na licu nikad nisam osjetio. Pažljivo sam dovršio cijeli WTG prolaz što se pokazalo kao velika greška. Za drugi prolaz odlučio sam vratiti guard lamicu od prošlog puta. Jednostavno je ovo djelovalo preagresivno za mene, više nego R41.
Iznenađenje s guard lamicom - ista stvar. Sad je već i meni bilo jasno da nešto debelo ne štima tako da sam dobro pregledao položaj lamice. Na prvu se sve činilo u redu, lamica je poravnata, a glava čvrsto zategnuta. Međutim, kad sam noktom dotaknuo lamicu odozgora (ne po oštrici!) pokazalo se da prokletinja slobodno pleše lijevo - desno! Vrlo vjerovatno sam tako odradio cijeli prvi prolaz, s plešućom lamicom... Pokušao sam još par puta učvrstit lamicu skidanjem cijele glave, no na kraju sam odustao i brijanje dovršio s 1912 da barem ostane kompletno SE brijanje.
El Jefe u ovoj izvedbi je poludovršen proizvod s kojim ja jednostavno ne želim riskirati. Trenutna iritacija na licu je podsjetnik da ako se nešto ne čini kako spada - vjerovatno i nije!
olly
Student brijanja

Post by olly » 13 Dec 2017, 20:37

Ja sam plesanje lamice rješavao tako, da sam top cap povukao unatrag, baseplate gurnuo unaprijed i onda zategnuo dršku.
morr
Kamisori

Post by morr » 13 Dec 2017, 20:47

Da, ja sam tako od prvog puta pokušavao namjestiti. Za prvo brijanje je upalilo, ali danas nikako nisam uspio. Ok, pokušao sam 3-4 puta, a onda mi je stvarno, da prostite, dopizdilo :x
olly
Student brijanja

Post by olly » 13 Dec 2017, 20:49

Eto, to su stvari, koje meni smetaju.

Ja se ne želim baviti brijačem, nego želim, da me obrije bez da se ja bavim njime.

Brijač, koji taj kriterij ne ispunjava - adios.
morr
Kamisori

Post by morr » 13 Dec 2017, 21:01

Upravo tako.
marn
Naučnik brijač

El Jefe

Post by marn » 31 Dec 2017, 11:37

Probao jučer El Jefe iz posvuduse. Kad se jednom namjesti lamica (Feather super pro) brijanje je malo agresivnije ali ugodno. General mi je definitivno bolji, ovo ostavlja dojam poluproizvoda. Daleko od toga da se ne može dobro obrijati s el jefeom, ali nije ga bas lako ni isprati - par puta sam morao odvrtati glavu i onda svaki put iznova namještati lamicu, sto je bas frustrirajuće.
Ono sto je ostalo od brade nakon 1 prolaza pokupio sam s Maggard slantom iz posvuduse, koji me ugodno iznenadio, možda čak i naručim jedan ili otkupim ovaj od @davor25

Sent from my iPhone using Tapatalk
Post Reply

Return to “SE Brijači”