The General

Post Reply
007
Student brijanja

The General

Post by 007 » 15 Dec 2016, 08:31

Ne, nije recenzija. Ona dolazi danas ili sutra. Malo sam lijen pisati. Image

Ono što je bitno jest da je ovo jedan više nego odličan brijač i odličan ulazak u svijet modernih SE brijača koji koriste AC lamice.

Sav ovaj uvod je zbog sljedećeg - Colonial Razors danas pušta u prodaju određeni broj The General glava, po poprilično dobroj cijeni - 27,99 dolara američanskih.

https://colonialrazors.com/collections/ ... 3297272262

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
arguson
Kamisori

Re: The General

Post by arguson » 15 Dec 2016, 16:48

Damn, aktiviraš mi RAD.
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
007
Student brijanja

Re: RE: Re: The General

Post by 007 » 15 Dec 2016, 17:49

arguson wrote:Damn, aktiviraš mi RAD.
Oprosti. Ali toliko sam oduševljen brijačem da sam morao podijeliti sa vama.K vragu... Ja sam razmišljao da uzmem glavu... Ako se što dogodi glavi koju imam.

Damn... Sam sebi aktiviram RAD! Image

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
spejskauboj
Mach III

Post by spejskauboj » 18 Dec 2016, 11:06

Hello, we wanted to thank you for your most recent purchase of our razor. Due to a recent fire at a nearby structure, our HQ has suffered smoke damage and we have lost Internet. We wanted to state that it looks like we will get the internet back on hopefully tomorrow and our goal is shipping by Monday. We wanted to thank you all for your patience during this time. We are very lucky to even have a HQ due to the severity of the fire. Thanks again!

YOU DO NOT NEED TO REPLY TO THIS EMAIL.

Regards,

Kirk and Kyle Evans

Sent from my iPhone
007
Student brijanja

Post by 007 » 22 Dec 2016, 12:08

Napokon da sjednem i napišem nekoliko riječi o The Generala, mom prvom (modernom) SE brijaču. Kako je prvi i jedini, neke moje opaske i razmišljanja ipak uzmite s rezervom, jer ga u biti nemogu usporediti s niti jednim drugim brijačem.
Sve fotke sam „ukrao“ sa neta. Osim mojih SOTD.
Pa krenimo...

Image

Colonial Razors su osnovala braća blizanci Kirk i Kyle Evans iz Pennsylvanje i braća znaju posao u svakom smislu. Komunikacija s njima je odlična, brza i efikasna. U to sam se sam uvijerio, jer sam nažalost imao manjih problema s dostavom. U jednom trenutku je izgledalo da se The General izgubio u bespućima poštanske zbiljnosti i neozbiljnosti, ali sam bio potpuno miran zahvaljujući odličnoj komunikaciji s njima. Brzo su reagirali i rekli da šalju novi brijač, čim im stigne nova pošiljka. No, na svu sreću nisam morao dugo čekati, jer se nekim čudom samo pojavio! I neka je... (BTW ovo je zanimljiva priča kako je putovao ako se prati tracking number, ali o tome nekom drugom prilikom. Recimo samo da je u jednom trenutku putovao brzinom nekoliko puta bržom od brzine zvuka.)

Image

Za početak, nekoliko tehničkih podataka:
Tko ga radi: Colonial Razors (https://colonialrazors.com)
Tip brijača: SE trodijelni
Tip lamice: Feather, Kai, Kamisori AC lamice (uz napoomenu kako ne prima Feather ProLight lamice)
Materijal: Aluminij 6061 (CNC obrada)
Verzije: crna, anodizirana / srebrna, anodizirana
Cijena: 58,99 USD (crni) / 53,99 USD (srebrni)
Težina: oko 44g
Dužina drške: 90mm (standardni navoj, pa po volji možete mijenjati dršku)

Image

Prvi dojam:
Prvi dojam je bio – hmmm. Razlog, zapravo prilično banalan. Na njihovoj stranici lijepo piše: „Packaging: Bubble wrapped and shipped in a small box.“ I to je živa istina! Brijač stvarno dolazi SAMO zamotan u pucketajuću foliju! Nema kutije unutar koje se on nalazi ili nešto slično. Samo puno pucketajuće folije! Ali kad ga odmotate, reakcija je – mmmmmm.
Prekrasan, jednostavan, minimalistički dizajn (barem meni) i odlično, uravnoteženo ležanje u ruci. Wau efekt nije izostao! I još uvijek me drži kada ga uzmem u ruku!
Drška, možda na prvu, ima pomalo neuobičajan dizajn sa izraženim suženjem prema kraja. Ali čini mi se da time radi dvije stvari:
1. Ovo je lagani, aluminijski brijač, a ova suženja doprinose da se maksimalno izvuče od težine (ili bolje rečeno od „lakoće“) glave, tj. da se težina, koliko toliko preseli na samu glavu brijača.
2. Jednostavno brijač s ovime jako lijepo leži u ruci.
Glava slijedi cjelokupni dizajn (kolega @morr je primjetio, a i ne samo on, da dizajn dosta podsjeća na Standard brijač), mala je i unutar nje se nalazi dvije male nožice na koje lamica sjeda.
Image
Image
Image
Image
Lamica se stavlja jednostavno te čvrsto i sigurno stoji unutar glave tijekom brijanja. Moram priznati da me malo bilo strah kako će to funkcionirati, jer mi je sve to izgledalo dosta majušno. Sumnje su bile potpun bezrazložne. Lamica je lijepo izložena, taman toliko da osigura više nego ugodno brijanje!

Image

I sada ono bitno... Brijanje!
Malo je reći da sam oduševljen! Lagan, ali vrlo lako manervibilan (mislio sam da će biti malo frke ispd nosa, ali ništa) i čisti užitak brijanja! Blag (ne skroz blag, poput recimo DOCa) ali nevjerojatno temeljit brijač.

Image

Rvih par poteza sam bio oprezan, možda i preoprezan. Ali uz The General brzo shvatite da je sve tu posloženo kako treba – kut brijanja brzo i lako pronalazite, imate osjećaj potpune kontrole, lako s njime manevrirate po licu. Možda mi na trenutak nedostaje onaj osjećaj lamice na licu, ali to kompenzira potpuno povjerenje koje u vama budi ovaj brijač. Jednostavno mu vjerujete i znate da će on odlično odraditi posao!

Image

Koristio sam (za sada) samo Feather ProGuard lamicu. Odlična, vrhunska, oštra i jaaaako uglađena lamica! Tu dolazimo do, recimo to, problema. Ali to nije samo problem kod The Generala, nego i kod svih SE brijača. Izbor lamica je vrlo mali. Osobno, to mi se i ne čini kao veliki problem. I kod DE lamica moj izbor se sveo u 99% slučajeva na moje sveto trojstvo – Feather, PSSI i Personna Platinum Chrome. Ali znam da mnogi od vas uživaju u mijenjanju lamica.

Image

Brijanje sa modernim SE brijačem je za mene – potpuno novi svijet! Teško mi je sada uspoređivati sa nekim DE briačem, niti je pravedno, jer su to ipak kruške i jabuke. Definitivno drugačiji od DE brijača. Je li bolje? Zapravo mislim da je. Obično se brijem na večer. Nakon brijanja sa The General, lice mi je „svježe“ izbrijano puno, puno duže nego sa DE brijačima. Najsličnije tome mi je bio post feeling sa R41 (kralj efikasnosti) i/ili Gibbsom No15. Ali sve to traje puno, puno duže. Gotovo cijeli drugi dan imam osjećaj „friško obrijanog“ lica. Ili barem do gotovo predvečer.

Image
Dečki iz Colonial Razorsa su napravili odličan posao! Skidam kapu! Više nego topla preporuka za ovaj vrhunski brijač!

Image

Trivia:
1. Brijač duguje ime Georgu Washingtonu iliti The General kako su ga zvali za vrijeme Američkog rata za neovisnost
2. Kažu da su dršku napravili po uzoru na stare topovske cijevi (i izgleda odlično, ako se mene pita)
3. Postoje planovi za verziju od čelika i od mesinga
4. Priča se da bi mogli napraviti još nekoliko glava kojima bi mijenjali agresivnost (po uzoru na Rockwell 6S ili Supply The SingleEdge)

Image

I da... Skroz zaboravio. Koliko je ovo dobar brijač, potvrđuje i podatak da su ga članovi triju foruma - ATG, TSR i TSD + Redditovci, u zajedničkom glasanju potvrdili za najbolji SE brijač u 2016!
Last edited by 007 on 22 Dec 2016, 13:31, edited 1 time in total.
morr
Kamisori

Post by morr » 22 Dec 2016, 13:17

007 wrote:Napokon da sjednem i napišem nekoliko riječi...
Bravo kolega za iscrpan i detaljan review! Jako me zanima usporedba s Single Edgeom koja vjerujem slijedi uskoro :skrbo
007
Student brijanja

Post by 007 » 22 Dec 2016, 13:27

morr wrote:
Bravo kolega za iscrpan i detaljan review! Jako me zanima usporedba s Single Edgeom koja vjerujem slijedi uskoro :skrbo
još nije stigao. A opet neće to biti baš usporedivo. Injectori su opet svijet za sebe!
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Dec 2016, 13:29

Sad sam cekirao taj supply, on koristi injector lamice? Inace fino izgleda.. inspiracija Schick (koji je meni preblag)

Sent from my Le X820 using Tapatalk
007
Student brijanja

Post by 007 » 22 Dec 2016, 13:35

marn wrote:Sad sam cekirao taj supply, on koristi injector lamice? Inace fino izgleda.. inspiracija Schick (koji je meni preblag)

Koristi injector lamice da. Fora je da možeš i ručno ubacivati lamice pa se uz malu preinaku, u njemu mogu koristiti i AC lamice.

A i on je, ako uzmeš Custom verziju, može, slično Rockwellu 6S, prilagođavati tebi, jer postoje 3 različita baseplatea - Sensitive, Classic i Aggressive.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Dec 2016, 13:49

Fino, fino. Izgleda da smo istovremeno postali, pa ja pitam nesto sto si vec napisao prije.. Da, interesantni su mi ti projekti

morr
Kamisori

Post by morr » 22 Dec 2016, 14:17

007 wrote:
morr wrote:
još nije stigao. A opet neće to biti baš usporedivo. Injectori su opet svijet za sebe!
Ma znam, ali ja sam ti Gubec Beg za SE, tak da... :skrbo
Single Edge ima na B&B ima jedan na prodaju sa sva 3 nastavka za 80$ shipping included...
007
Student brijanja

Post by 007 » 22 Dec 2016, 14:26

morr wrote:
007 wrote:
morr wrote: Bravo kolega za iscrpan i detaljan review! Jako me zanima usporedba s Single Edgeom koja vjerujem slijedi uskoro :skrbo
Ma znam, ali ja sam ti Gubec Beg za SE, tak da... :skrbo
Single Edge ima na B&B ima jedan na prodaju sa sva 3 nastavka za 80$ shipping included...
Mene je sa nekoliko popusta došao mrvičicu manje. Image

morr
Kamisori

Post by morr » 22 Dec 2016, 15:05

007 wrote: Mene je sa nekoliko popusta došao mrvičicu manje. Image
Kužim :skrbo
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 22 Dec 2016, 15:17

Sve je to super, samo ode dolar preko 7 kunica.. Trump je cudo

007
Student brijanja

Post by 007 » 19 Jan 2017, 09:48

Eto još malo informacija iz Colonial Razorsa...

Trenutno nude IMPERFECT RAZOR po cijeni od 48,99USD uz naznaku "This purchase is for The General (Black) full razor and will contain minor cosmetic imperfections that were caused by the machining and/or anodizing process. Razors will shave wonderfully."

Ono što mi se čini zanimljivijim je da nude i SAMO GLAVU, i to crnu, po 29,99USD. Glava ima uobičajni M5 x 0.8 mm navoj, pa se može staviti na neku od postojećih drški koju imate doma.
Post Reply

Return to “SE Brijači”