The Single Edge by Supply

007
Student brijanja

Re: The Single Edge by Supply

Post by 007 » 11 Apr 2017, 17:59

I još malo novosti iz Supplya! Stigli su u Europu.

http://www.connaughtshaving.com/supply.html

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
opat
DE

Post by opat » 12 Apr 2017, 01:11

"Mnogo je brate, mnogo." Pogotovo kad jos dodas cijenu Injector lamica... Ima milion jeftin-ij-ih Shickovih brijaca i ostalih (ukljucujuci NOS) ako srce bas vuce ka injectorima. Od ovakvih novotarija, Rockwell 6s je puno bolja opcija (DE lamice su bagatela).
007
Student brijanja

Re: RE: Re: The Single Edge by Supply

Post by 007 » 12 Apr 2017, 09:54

opat wrote:"Mnogo je brate, mnogo." Pogotovo kad jos dodas cijenu Injector lamica... Ima milion jeftin-ij-ih Shickovih brijaca i ostalih (ukljucujuci NOS) ako srce bas vuce ka injectorima. Od ovakvih novotarija, Rockwell 6s je puno bolja opcija (DE lamice su bagatela).
Slažem se da je puno. Probao sam Rockwella i meni je SingleEdge bolji. Traži navikavanje, brijanje je drugačije...

Po ovoj cijeni ga sigurno ne bi uzeo. Meni je sa popustima i svime došao malo manje od 80 usd. A i tu sam se promišlhao hoću-neću. Sada mi nije žao.

I zanimljivo, bolji mi je sa Personninim lamicama nego Schickovima.

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
morr
Kamisori

Re: RE: Re: The Single Edge by Supply

Post by morr » 13 Apr 2017, 12:23

007 wrote:Probao sam Rockwella i meni je SingleEdge bolji.
Ma svašta :skrbo
007
Student brijanja

Re: RE: Re: RE: Re: The Single Edge by Supply

Post by 007 » 13 Apr 2017, 12:34

morr wrote:
007 wrote:Probao sam Rockwella i meni je SingleEdge bolji.
Ma svašta :skrbo
LoL!

007
Student brijanja

Post by 007 » 16 May 2017, 17:16

Supply pokrenuo novu kampanju na Kikstarteru. Pa koga zanima...

https://goo.gl/c2SzY9

Majest
Britva

Post by Majest » 16 May 2017, 18:14

Ne znam za tebe, ali probao sam ga i očekivao da će popraviti neke nedostatke u odnosu na prvu verziju. Kod mene bi to bila oznaka agresivnosti i težina. Da su stavili ovu točkicu za agresivnost s vanjske strane i smanjili težinu 40-50 grama razmislio bi o njemu. Ovaj mamac s bojama kužim.

Sam video brijanja je smješan, točno se vidi da se druga dvojica ne briju s njim i da su bezveze tiskali i lupali po licu :D
morr
Kamisori

Post by morr » 16 May 2017, 21:43

Ma ok je to, meni je ovo zapelo za oko, s reddita:

Thanks. I see the additional plates are available to purchase with the razor, will they be available separately on your website if they're not purchased at time purchasing the razor and will it be for more than the $18 I see on the kickstarter?
Yes, they will! That has been a pretty big customer request - offering them separately. Retail price will be 24 for stainless, 30 for Black.

Bio sam u krivu, ja sam pretpostavio da će staviti baseplate staviti zasebno u prodaju za 20$...
Domsy
DE

Post by Domsy » 25 Nov 2017, 18:50

Dizajnom podsjeća pomalo na Cobru classic sa dosta užom glavom, btw, dajte ljudi neki detaljniji osvrt na Cobru, Olly...
olly
Student brijanja

Post by olly » 25 Nov 2017, 20:11

Ja sam o Cobri već pisao, potraži malo po forumu, ne sjećam se više, gdje sam pisao.

EDIT: ovdje --> KLIK
Domsy
DE

Post by Domsy » 25 Nov 2017, 21:19

Da, to sam već tada pročitao, iako si o Cobri pisao stvarno detaljno, to je više bila usporedba između nje i Generala, meni je žao što
nisi otvorio zaseban topic o Cobri jer stvarno mi se čini da ona to zaslužuje više od nekih drugih SE-a.
Iako jbg-a sad sam već i zaboravio da si je dosta detaljno opisao tako da zaseban topic i nema toliko smisla, iako ponavljam da bih volio vidjeti
poseban topic o Cobri pa ako netko drugi ima iskustva s njom da napiše u novom topicu, naravno sad sam već otišao u off topic, ionako
je kolega Olly guru za Cobru tako da će teško netko nešto novo dodati na tu temu.
Mene Cobra fascinira otkad je izašla radi svog izgleda, a i radi tvojih SOTD-ova gdje se često znala naći, nažalost, cijena je malo poveća, tako
da mislim da mi je bolje da uzmem novu britvu umjesto nje.
olly
Student brijanja

Post by olly » 25 Nov 2017, 21:42

Budući da sam vjerovatno jedini, koji je ima, ne bi imalo smisla, da se otvaraju neke nove teme o njoj, jer nitko neće tamo ništa pisati.
Srdačno se nadam, da se to promijeni i da je još netko drugi nabavi.
Ja znam za još samo jednoga brijača iz Slovenije tko je ima i regularno koristi, a ostalo se sve nalazi van naših zemalja.
Ja ti nažalost ne mogu napraviti usporedbu sa Supply-jem, jer ga nisam nikada ni video, niti ga držao u ruci.
Nemoj, molim te, razmišljati u smjeru prema britvi, ako se radi o nekoj povećoj količini novca, jer tu nema primjedbe. Ako ti britva nije prioriteta, onda je svakako pametno razmišljati o nabavci brijača, pa makar za 400€, ako će ti taj značiti pronalaženje svetog grala u smislu alata za brijanje.
Ja sam baš nekidan prodao svoga El Jefea čovjeku, koji je britvaš od pete do glave i nikako da ga nagovorim, da tu i tamo pokuša uzeti u ruke brijač. Ali budući da dosta kampira po svakojakim krajevima, britva mu je dosadila i odlučio je uzeti mojega El Jefea. Već se je slijedeči dan obrijao njime i znaš, što je izjavio?
Rekao je: "Uf, koliko se to čovjek brže obrije sa brijačem, nego sa britvom! Brijač me je iskasapio, ali za vrijeme dok sam na terenu, bit će dobar."
Čovjek je vješt brijanja sa britvom, ali ga je svejedno iznenadilo, koliko se brže obrije sa brijačem.
Meni je Cobra onaj sveti gral, kojega sam pronašao i koji mi znači kraj traženja, ali zanimljivo, kupio sam je od čovjeka, koji je bio njome strašno razočaran, nikako da se solidno obrije.
Znači, kao i sve ostalo na ovom svijetu, ni brijač, ni britva nisu nešto, što bi po nekom pravilu moralo odgovarati masi ljudi. Sve je to stvar pojedinca, odnosno toga, kako njemu koji alat sjedne i dobro obavlja svoj posao.
Eto, mojih 5 centi oko Cobre ...
Domsy
DE

Post by Domsy » 25 Nov 2017, 22:12

Hvala na savjetima i objašnjenjima kolega, već se dosta dugo dvoumim između SE-a i britve tako da je svaki savjet dobrodošao. DE-i su mi pomalo dosadili, iako se sa svakim uspijem dobro obrijati, svi mi tražimo neko savršenstvo.
Znao sam da je Cobra teško nabavljiva i dosta skupa, ali da je toliko rijetka pojma nisam imao :shock: .
olly
Student brijanja

Post by olly » 25 Nov 2017, 23:02

Nažalost, nemam podatka, koliko je Classic Cobri bilo napravljenih, ali činjenica je, da ih ja vrlo vrlo rijetko viđam na eBayju, a pratim ih stalno.
Zadnja Cobra Classic, koju sam pratio, bila je prodana za $300.00 USD krajem 9. mjeseca u Rusiji: https://www.ebay.com/itm/112578266266?ul_noapp=true
Classic Shaving je, kao što znaš, ove godine ponovno napravio nekoliko komada, ali nažalost, King verziju, a za tu drugu seriju uskrsnule su informacije, da je loša i da proizvođač čak ne reagira na reklamacije. Koliko je u tome istine, ne znam, samo prosljeđujem informacije, koje su mene dosegnule.
Moja preporuka za SE brijač bi ti bila General ili Hawk. Ako se ne varam, baš je jedan Hawk u prodaji na forumu. Imam oba, nisu to loši brijači. Istina, nisu baš Cobra, ali nijedan DE brijač im ne može konkurirati.
Post Reply

Return to “SE Brijači”