Gillette Techmatic

Post Reply
zdravo
DE

Gillette Techmatic

Post by zdravo » 05 Apr 2018, 14:20

Ovaj brijac bas i ne spada u SE kategoriju ali se u jednu ruku moze reci da je SE jer ima jednu ostricu sa jedne strane.
Ako admin smatra da tema nije za ovaj podforum neka je slobodno premjesti na odgovarajuce mjesto.

Nastao je 60-ih godina prosloga stoljeca u doba kada su se proizvodjaci stvarno morali potruditi da naprave nesto novo i inovativno a uz to da bude kvalitetno (ne kao danas sitnica se pokvari, baci sve, kupi novo) idemo se zatrpati u smecu.

Techmatic spada u tip brijaca zvanih "Band razor" ili na hrvatskom brijac sa trakom, da dobro ste procitali.
Unutar ketridga nalazi se ostrica u obliku trake na dva namotaja.
Na gornjoj strani brijaca se nalazi poluga/ruckica za namotavanje ostrice, znaci kada se ostrica istupi, vi lijepo premotate za jedan krug u smjeru kazaljke na satu (ima strelicu) i opet imate novu ostricu.
To se moze napraviti 5 puta, na ketridgeu je brojcanik koji pokazuje na kojem je broju trenutno. Uz ovo ketridge na sebi ima postavke agresivnosti ostrice - LO i + HI
Malo sam googlao i nasao informaciju da je bas ovaj tip brijaca koristen od strane astronauta prilikom spustanja na mjesec.

Iako mnogi pisu da im je bas ovaj brijac najgori i cak najgori na svijetu meni se nije ucinio los. Bas naprotiv, jako lijepo sam se obrijao i sam brijac je jako ostar.
Npr moju bradu od 3 dana iz jednog poteza skida i to od solufa do ispod brade.
Ja sam svog jucer drzao na sredini postavki agresivnosti.
Zgodna stvar kod njega mi je sto ima lijepo oblikovanu rucku i dobar grip. Takodjer mi se svidio oblik glave i njena ne velika debljina, tako da se moze lijepo ici pod nos i tako skinuti i najmanje dlacice ispod nosa.

Evo nekoliko reklamnih fotografija i nekoliko mojih.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Poslano sa mog LG G6 koristeći Tapatalk

Beco
Kamisori

Re: Gillette Techmatic

Post by Beco » 05 Apr 2018, 14:36

Ovo je odlično.
Čudi me da o tom brijaču nisu raspravljali u onom I'd lather be shaving serijalu na youtube
007
Student brijanja

Post by 007 » 05 Apr 2018, 15:01

Bravo! Odlično!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk

I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Apr 2018, 15:18

Hvala ti na lijepom review-u!
Mene je baš ovaj brijač oduvijek jako zanimao i molio bih te da mi pošalješ link gdje si ga uzeo :cheers2
zdravo
DE

Post by zdravo » 05 Apr 2018, 16:41

Hvala kolege, i ja se cudim zasto mu nitko nije malo vise paznje posvetio.
A isto tako me cudi zasto nitko nije unaprijedio dizajn ili napravio nesto slicno.
Mislim da ove ideja sa "trakom" ima logike i smisla

Poslano sa mog LG G6 koristeći Tapatalk

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 05 Apr 2018, 16:44

Wow, stvarno zanimljivo. Moram priznat, nisam imao pojma o ovome.
Adjustable i trakice za brijanje. Bome u ono vrijeme (a i sada) je to stvarno High Tech :D
I mene čudi da I'd Lather Be Shaving koji je dosta pokrio Gillette o ovome nije govorio.

Za 1 GBP ili koliko si već rekao da si platio, ovo je stvarno dobar deal. Ako ništa makar za kolekciju.
Post Reply

Return to “SE Brijači”