Bolzano vs Feather

Post Reply
Slice
mr. sc. brijanja

Bolzano vs Feather

Post by Slice » 13 Aug 2011, 10:44

Htio bih čuti mišljenje onih kojih su probali i Bolzano i Feather. Naime, Bolzano je stvarno dobar i oštar, a uz to i vrlo povoljan kod nas. Koliko je isplativo upotrebljavati Feather umjesto Bolzana i to za svaki dan, s obzirom na performanse i cijenu. Nisam probao Feather i čini mi se da je, s obzirom na dostupnost i cijenu Bolzana, to neisplativa investicija za svakodnevno brijanje. No, htio bih čuti vaše mišljenje. Jeste li isprobali i neke druge lamice koje su usporedive s oštrinom Bolzana i koje bi bile pogodne za svakodnevno brijanje :?:
mrandersonneo2001
DE

Re: Bolzano vs Feather

Post by mrandersonneo2001 » 13 Aug 2011, 11:25

Slice wrote:Htio bih čuti mišljenje onih kojih su probali i Bolzano i Feather. Naime, Bolzano je stvarno dobar i oštar, a uz to i vrlo povoljan kod nas. Koliko je isplativo upotrebljavati Feather umjesto Bolzana i to za svaki dan, s obzirom na performanse i cijenu. Nisam probao Feather i čini mi se da je, s obzirom na dostupnost i cijenu Bolzana, to neisplativa investicija za svakodnevno brijanje. No, htio bih čuti vaše mišljenje. Jeste li isprobali i neke druge lamice koje su usporedive s oštrinom Bolzana i koje bi bile pogodne za svakodnevno brijanje :?:
to ti je otprilike ko da si pitao koji je najbolji auto na svijetu!?
Tesko je tu biti 'pametan' i dati pravi odgovor za tebe, to ti moras sam 'otkriti' sto je meni dobro ne znaci da je i tebi, vec je milijun puta ponovljeno da su feather i bolzano vrhunske britvice, a ta mala razlika koja je izmedu njih je stvar osobone procjene, interesa... osobno, meni su i jedne i druge vrhunske stoga nabavi, koristi oboje... :amen: :shaving5:
Beco
Kamisori

Post by Beco » 13 Aug 2011, 11:44

Bolzano je gruba i agresivna
Feather je najpitomija i najoštrija britvica koja daje puno blaže a temeljitije brijanje
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Aug 2011, 14:53

Slice wrote:Nisam probao Feather i čini mi se da je, s obzirom na dostupnost i cijenu Bolzana, to neisplativa investicija za svakodnevno brijanje.
Po meni, nije.
Sa Featherom mogu navući i do 5 brijanja, a sa Bolzanom 3 - kasnije su mi neugodni i jedan i drugi. Bolzano se prije "troši" od Feathera, a i Feather mi je ugodniji, mirniji, pitomiji - bolje mi klizi, manje me iritira.
Po meni - pogotovo ako ga se uzme više komada - Feather je bolja opcija.
No, to je sve stvar osobnog ukusa (kvalitete i kvantitete brade itd. itd. ...) - ja sam navikao na Feather i to je to, pa sam onda možda malo i pristran...
Meni su se osobno svidjele i Merkur lamice, a neki ih ne mogu vidjeti ni nacrtane...
Ja bih se osobno sa Featherom bez ikakvog beda mogao mirne duše brijati cijeli život, a da ostale lamice koristim tek onako - iz fore i za probu.
Eto :wink:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Aug 2011, 16:48

OK ljudi, ali kutijica Feathera u kojoj je 10 lamica košta 34 kune preko Connaught Shavinga na eBayu (provjereno danas), dok je cijena kutijice Bolzana od pet lamica šest kuna i moguće ih je kupiti kod nas. To znači da je za jednu kutijicu Feathera (10 lamica) moguće kupiti tri kutijice Bolzana (18 lamica). Za kupiti dvije kutijice i isprobati u redu, ali s obzirom na Bolzano ne znam koliko je to isplativo. Bolzano je preko Connaught Shavinga skuplji i od Feathera, a kod nas ga je moguće nabaviti prilično povoljno, upravo mi zato nema smisla kupovati Feather u većim količinama, nego samo dvije kutijice kako bih isprobao. Da su ne znam koliko bolji od Bolzana, a pretpostavljam kako nije ogromna razlika, računica je prilično jednostavna.
Uglavnom, moram isprobati Feather, ali otvorio sam post kako bi oni koji su već isprobali ove dvije lamice rekli svoje mišljenje - ne samo o kvaliteti ovih lamica, niti o tome kako je sve to individualno, što je posve razumljivo - već kako bi procijenili i odnos uloženo-dobiveno s obzirom na dobavljivost Bolzana koji je vani skuplji i od Feathera.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 13 Aug 2011, 18:28

Eto, vidiš kako si lijepo sve sam izračunao :wink:
Kao što si i sam rekao, osim mišljenja o kvaliteti i o indovidualnom pristupu ocjenjivanja jedne i druge lamice:
Slice wrote:ali otvorio sam post kako bi oni koji su već isprobali ove dvije lamice rekli svoje mišljenje - ne samo o kvaliteti ovih lamica, niti o tome kako je sve to individualno, što je posve razumljivo
zanima te i:
Slice wrote:već kako bi procijenili i odnos uloženo-dobiveno s obzirom na dobavljivost Bolzana koji je vani skuplji i od Feathera.
Izvrsno! Ako tako gledaš - jedno moraš "uvoziti", a drugo ti je pod nosom, pa onda i nema neke velike dileme - zar ne... To što je vani Bolzano skuplji i od Feathera, kako ti kažeš (a nebih ja baš tako generalizirao stvari), to ama baš ništa ne znači...
Na kraju krajeva:
Slice wrote:Uglavnom, moram isprobati Feather
E, ova ti je, vidiš, istinita...

Kada si kupiš Feather i kada ga isprobaš i kada vidiš paše li ti i u kojoj mjeri - riješiti ćeš sam sebi podosta dilema pa ćeš reći ili:
1 - SUPER - isplati mi se "uvoziti" Faether, ili
2 - SUPER - ne isplati mi se "uvoziti" Feather.
U svom prvom postu u prvoj i u petoj rečenici govoriš kako bi htio čuti mišljenje!
Dobiješ ga, i onda slijedi tvoj zadnji post u kojem proturječiš tim mišljenjima i izvlačiš svoje dvojbene poglede, a počinješ ga sa: "OK ljudi, ali..." i onda počinje tirada...
Ukoliko ćeš samo "probati" Feather, ne trebaju ti 2 kutije žileta. Računicu zaključuješ i sam sa time kako je ista prilično jednostavna: "Da su ne znam koliko bolji od Bolzana, a pretpostavljam kako nije ogromna razlika, računica je prilično jednostavna."
Pa šta ti onda uopće pitaš...?!?

Osim toga, uspoređuješ nešto što si probao sa nečim što oupće nisi i sam izvlačiš svoje polovične konkluzije koje se temelje samo na nabavnoj cijeni i kontriraš izvedenim mišljenjima od strane onih od kojih si ih i zatražio, a nakon što si ista zatražio dva puta u jednom postu - u postu u kojem otvaraš dotičnu temu!
Nabavi si nekoliko feather lamica (a ne kutija), probaj ih - lijepo, hladne glave i objektivno - vidi "isplate li ti se ili ne" i to je to - riješio si sam ovdje postavljenu dilemu, a koja uistinu jest individualnog i nadasve "de gustibus..." karaktera .
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Aug 2011, 19:46

Meni samo jedna stvar općenito nije jasna (u ovom slučaju odnosi se na lamice, ali i općenito)........koji k...c treba uopće povlačiti nekakve paralele vezane uz cijenu.
Mislim da svi jako dobro znaju koliko košta Feather, koliko Bolzano, koliko Wilkinson.......i svatko može izračunati sve što ga zanima.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Aug 2011, 19:49

OK. Probat ću Feather pa ću onda usporediti neovisno o cijeni i dobavljivosti. :thumbs:
mariv
Britva

Post by mariv » 13 Aug 2011, 20:23

Samo mala napomena za sve Bolzano fanove:
Bolzano žileti koje se mogu kupiti kod nas (cca 1€/paketić) nisu identični onima koji se mogu nabaviti iz Engleske/Amerike/"zapad" (cca 2€/paketić).
Podatak dobio od uvoznika i potvrdio kolega s Tehničkog fakulteta koji je vršio ispitivanja na lamicama. Navodno se i pod običnim svjetlosnim mikroskopom vidi razlika na bridu.
King
Naučnik brijač

Post by King » 13 Aug 2011, 20:56

mariv wrote:Samo mala napomena za sve Bolzano fanove:
Bolzano žileti koje se mogu kupiti kod nas (cca 1€/paketić) nisu identični onima koji se mogu nabaviti iz Engleske/Amerike/"zapad" (cca 2€/paketić).
Podatak dobio od uvoznika i potvrdio kolega s Tehničkog fakulteta koji je vršio ispitivanja na lamicama. Navodno se i pod običnim svjetlosnim mikroskopom vidi razlika na bridu.
Vrlo vrijedna informacija, a bilo bi ju još boje potkrijepiti jednim osvrtom :thumbs:
Beco
Kamisori

Post by Beco » 13 Aug 2011, 21:45

Meni je Bolzano jedan od najlošijih žileta koje sam probao.
Ništa oštriji od drugih, a grub za popizdit-kao da se briješ pilom.
Nema uopće usporedbe između ta dva žileta osim što su oba žileti.
I zaboravi onu spiku o agresivnosti Feathera, to je neka budala provalila na US forumu i sad svi melju po tome -to je najpitomiji brijač baš zbog svoje oštrine, tako da nema čupanja dlačica, a čim nema čupanja nema ni iritacije. Bolzano pri jednakom pokušaju čupa kao epilator.
U vezi cijene-ako ti je skup nije ti ni potreban-obrijat ćeš se s bilo kojim drugim jednako, ali lijepo je probati.
Moram priznati da se ja jednako dobro obrijem sa svim žiletima, trošim dva na mjesec, svaki odradi 6-7 brijanja, ali najlakši rezultat se postiže s Featherom
Vincero
DE

Post by Vincero » 14 Aug 2011, 13:23

Probao Bolzano...nije mi se svidio, poprilično grub
Imam želju probati Feather jer mi se lice već naviklo na pitome Derby-e pa ću ih vjerojatno ubacit u slijedeću narudžbu
klecoviks
BIC

Post by klecoviks » 14 Aug 2011, 15:36

Gdje kupujete taj Bolzano ?
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 14 Aug 2011, 18:13

mariv wrote:Bolzano žileti koje se mogu kupiti kod nas (cca 1€/paketić) nisu identični onima koji se mogu nabaviti iz Engleske/Amerike/"zapad" (cca 2€/paketić
Bastardz. Sve kupuju bolje i skuplje i žale se. A kako je meni? To nitko ne pita.

klecoviks wrote:Gdje kupujete taj Bolzano ?

U Zagrebu ima u Ilici kraj Trga Franje Tuđmana, a dućan se zove fripo san.
Vincero
DE

Post by Vincero » 24 Aug 2011, 01:50

kako mi se Derby ponekad penje na onu stvar...u svakoj kutijici bude neki totalno tup i tako me iritira i reže da bi ih najradije bacio u smece :evil:
Post Reply

Return to “Lamice”